Posted April 8Apr 8 Ik had de Iznik komkommer gezaaid op 4 april. 2 van Hortitops en 2 van Sperli. Op 6 april nog niets gezien, 1 stipje misschien en op 7 april hele lange wortels. Ik was vroeg begonnen, omdat ik afgelopen jaar langnekjes had en overnieuw moest beginnen. Nu heb ik lange zaadnekjes hahaha. Ik ben benieuwd hoe deze nu gaan. Ik moet binnenkort wat plantjes uit mijn groenteflat schoppen, want ik houd geen ruimte straks over voor mijn (nu vele) pompoen en courgettes die ik nog moet zaaien. Edited April 8Apr 8 by Petrasmoestuin
April 8Apr 8 Komkommer, augurk, courgette en pompoenen groeien als een malle. Maar die gaan bij mij pas begin juni de grond in. Vanaf die datum tel ik 4 weken terug, dus ik begin pas met voorzaaien eind april/begin mei. Als ze eenmaal in de grond staan gaan ze meestal als een speer en het maakt mij niet zoveel uit of er een paar dagen eerder of later vruchten aan komen. Ik doe meestal toch nog een tweede zaaironde in juli. Ik heb geen zin om wekenlang met die grote zaailingen te zitten binnen...
April 8Apr 8 Author Klopt helemaal. De courgettes en pompoenen ga ik ook voorlopig niet voorzaaien, want de peulen, sugarsnaps en erwten schieten niet op, dus ik wacht zeker nog een maand met zaaien. Andere grond, andere zaden, dus ik wist niet wat er zou gebeuren en op het zakje stond dat ik ze kon zaaien. Maar volgend jaar later.
April 8Apr 8 Ik heb nu al een paar keer mijn komkommer gezaaid maar de zaden verrotten steeds lijkt wel. Ik weet niet goed wat ik verkeerd doe. Zoveel water geef ik niet..
April 9Apr 9 Ik doe de scherpe punt (waar de wortel uit komt) altijd naar beneden. Mijn Instagram: https://www.instagram.com/pronksparadise/
April 9Apr 9 Author Ik had van die lange wortels, ik heb ze er gewoon in gedaan, niet speciaal op de zij of zo. Ik vind het pikeren of overzetten toch altijd een klusje.
April 9Apr 9 @Petra Ze bedoelen bij het zaaien, niet bij het overpotten. Sommige zaden zijn onduidelijk wat boven is en wat niet. Als je een zaadje op zijn zij zaait, voorkom je altijd dat het misgaat. Dat gezegd hebbende @sygys ik heb ook een paar komkommers die leeg bleken te zijn. Gewoon opnieuw zaaien. Nog tijd genoeg.
April 9Apr 9 Wat Mellie zegt @Petrasmoestuin. De kans op rotting wordt veel kleiner als je zulke grotere zaden op hun zij plant (of met de punt naar beneden zoals acpronk doet). Het vocht loopt er als het ware langs in plaats van dat het boven op zo’n plat zaadje blijft liggen.
April 9Apr 9 Author @Mellie ik week de zaden altijd voor totdat ze een klein worteltje krijgen. Dan leg ik ze tussen vochtig keukenpapier. Maar nu hadden ze in 1 dag hele lange wortels. Edited April 9Apr 9 by Petrasmoestuin
April 9Apr 9 Ik wacht zeker ook nog even met de komkommer, voorheen veel te enthousiast en dan met lange slungelige planten aan de slag als het eigenlijk nog net iets te koud is half mei. Overigens dit jaar gewoon 2x de Bella F1 en buiten probeer ik denk ik Salamandra als snack komkommer. Volg ons op instagram: https://www.instagram.com/huizersemoestuin/
April 9Apr 9 komkommer staat bij mij voor eind april op de planning. samen met de courgette en pompoen. Het moeten wel een beetje plantjes zijn dat het geen 1haps snack is voor de slakken maar ze groeien hard die wil ik niet langer dan 4 weken binnen hebben.
April 9Apr 9 Ik ga ze net als vorig jaar, na terugkomst van de meivakantie zaaien. De eerste week van mei in dit geval. (De meivakantie valt dit jaar bijna volledig in april.)
April 9Apr 9 Author Die van mij spruiten in 1 dag naar boven, nadat ik ze in de aarde had gestopt, stonden denk ik te warm.
April 10Apr 10 Nu koeler zetten. Anders heb je straks mega planten in huis. Want ze kunnen nog lang niet naar buiten.
April 10Apr 10 Ik heb ze ook al gezaaid en ze groeien inderdaad echt heel hard. Pompoenen en watermeloen ook... Ik denk dat ik een klein beetje te vroeg ben
April 26Apr 26 Vandaag 4 komkommerplantjes "Bumper Green F1" in de kas gezet. Getwijfeld of het al kon qua nachttemperatuur, maar ik heb 10 plantjes en dat was een beetje veel bleek achteraf, en ik heb ze op een beetje moeilijk bereikbare plek in de kas gezet, rechts naast dat tafeltje . Mochten ze het niet overleven heb ik nog reserveplanten. En dan heb ik ook nog wat voor de weggeef.
April 26Apr 26 Op de website van diana's mooie moestuin staat : "onder glas is de opbrengst van 2 planten zo groot dat je ze in één gezin amper allemaal kunt opeten". Dus 4 planten is wat te veel , zoveel komkommers eten we helegaar niet 😇 En nu ik die foto weer zie denk ik, op die plek van de komkommerplantjes had ik denk ik beter de meloenplantjes kunnen neerzetten. Als de theorie klopt, en ik moet straks tientallen komkommers of augurkjes gaan oogsten, is het wel zo prettig als je er goed bij kunt komen. Ik ga ze dus vermoedelijk nog verplaatsen, en me beperken tot 2 plantjes. Want ik wil dus ook nog kousenband, nog meer tomaten, en paprika in de kas en de ruimte is beperkt
April 28Apr 28 Als komkommers echt op gang komen dan kan je daar niet tegenop eten in de zomer. Maar het is wel vaak een korte opleving is mijn ervaring waarna de planten snel op zijn en afsterven. Het vervelende aan komkommer is dat je het eigenlijk alleen maar vers kan gebruiken. Inmaken of verwerken is ze in volwassen vorm minder geschikt voor. Snackkkomkommers ondermaatste komkommers kunnen wel als augurk verwerkt worden, maar daar plant je ze in eerste instantie niet voor natuurlijk. Volg ons op instagram: https://www.instagram.com/huizersemoestuin/
April 28Apr 28 26 minuten geleden, MSDG zei: Maar het is wel vaak een korte opleving is mijn ervaring waarna de planten snel op zijn en afsterven. Daarom doe ik een tweede zaai tussen half en eind juni. Als de eerste planten dan op zijn, beginnen de tweede planten te produceren.
April 28Apr 28 Op de website van Vreeken staat ook " In extra jong stadium zijn de knapperige vruchtjes als augurk of snackkomkommer te oogsten" Misschien inderdaad wel leuk, om zelf zure bommen te maken in potjes.
May 25May 25 #durftevragen Is er iemand, die een paar zaadjes (2 of 3) van de Bumper Green komkommer kan en wil missen? Ik zie dat dit een sterk ras is voor de buitenteelt. Helaas is Vreeken de enige handel die ik kan vinden, die deze soort verkoopt, maar ik zou hen graag dit jaar willen uitproberen en dat gaat bij Vreeken niet meer lukken natuurlijk. Ik kan er wel een paar Kaikura zaden tegenover stellen. Edited May 25May 25 by Rookie
May 25May 25 Ik had een zakje van 10 zaadjes Bumper Green gekocht bij Vreeken, maar helaas in mijn enthousiasme had ik ze allemaal gezaaid wat achteraf natuurlijk veel te veel was, Ik heb 3 reserveplantjes met een rare kromming (zie mijn post van gisteren) en daar zou ik er nog 1 van kunnen missen, maar opsturen per post gaat hem niet worden, nog afgezien van de verzendkosten zal ie een rit met de pakketpost niet overleven vrees ik,,, Helaas is Vreeken geen optie meer : als je ze nu besteld bij Vreeken heb je ze misschien nog net op tijd in huis voor het seizoen van 2026). Hopelijk kan iemand anders je helpen. Of je kijkt even rond bij 123zaden,nl voor een vergelijkbaar ras , die leveren wel snel.
May 25May 25 Dank voor je reactie! Nee hoor, ik zoek wel even verder, misschien heeft iemand anders nog een zaadje over. En anders wordt het volgend jaar. Edited May 25May 25 by Rookie
Join the conversation
You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.