Jump to content

Manieren om rabarber te bewaren


Danuta

Recommended Posts

Hmmm...er zijn zo veel manieren om rabarber te gebruiken en ik zie op een enkeling na alleen maar moes moes............ik ga volgend jaar de zweeds manier (ouderwetse-zweedse-manier-bewaren-rabarber-t2061.html) gebruiken alhoewel dat niet geheel alleen maar zweeds is volgens mij...ben het wel in andere landen tegengekomen bij rabarber verwerking.......

Ik zelf wil geen moes maar stukjes of stelen of 'blaadjes' etc.........maar ook denk ik dat rabarber eigenlijk eht beste gewoon vers smaakt...maar dat vind ik bijna met alles.....)

 

MVG

 

 

Danuta

MVG

 

Danuta

Link to comment
Share on other sites

Ehm...ik ga vanavond rabarberlikeur maken......(heb eindelijk de kandijsuiker gevonden, toch wel handig een keertje opruimen ) Iemand interesse?

 

 

MVG

 

 

Danuta (bijna op weg naar Villach )

MVG

 

Danuta

Link to comment
Share on other sites

Heel simpel.

 

2 dikke rabarberstangen, wassen en in 3 cm stukken snijden,350 gr grove kandijsuiker, wit neem ik maar je kunt natuurlijk ook bruin nemen, de smaak is ook lekker dan.

1 zakje echte vanillesuiker en als je hebt, schuif er nog een halve opengesneden vanillestokje bij anders nog een zakje vanillesuiker. Alles mengen en in een afsluibare pot geven.

 

Nu overgieten met 0.75 liter Schnaps, zachte jenever of wodka........licht roeren, sluiten en 2 weken wegzetten op een koele donkere plek.

 

Zeven en in donkere flesjes gieten (bvb bierflesjes), sluiten en donker en koel wegzetten. Voor het drinken goed koelen in de koelkast

Om er een winterse smaak aan te geven kun je ook in het eerste stadium een kaneelstokje toevoegen.

 

 

MVG

 

 

Danuta (beter dan moes )

MVG

 

Danuta

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...