Dank voor alle info, Gelukkig zijn niet veel bladeren aangetast. Heb ze geplukt en in de gft bak gedaan. Ben begonnen met het sprayen van een neemolie verdunning. Volgens zeggen helpt dit tegen o.a. mijten maar is het verder niet schadelijk voor vlinders, bijen en andere nuttige insecten.
Ik kan niet veel inzoomen met mijn iPhone. Dit is max zoom. Heb ook een rupsje ontdekt op t blad. Zouden rupsen ook die vlekken en bultjes kunnen veroorzaken?
Hallo allemaal, Ik heb weer eens een vraag over een plaag die ik niet identificeren kan. Op het blad van mijn perenboom ontstaan vreemde vlekjes en bultjes (zie foto). Weet iemand misschien wat dit is en wat ik er aan kan doen?
Ja onderdaad, ik snij de plekken bij de bietjes ook gewoon weg. Is even afwachten hoe de pompoenen er uiteindelijk uitzien als ze rijp zijn. De aangetaste meloenen zijn helaas verloren. Ze rotten snel, en de zoete lucht trekt vliegen en ander ongedierte aan.
Dank voor jullie reactie! Ik ben gerustgesteld want ik was al bang voor knaagdieren als (woel)muizen of ratten. Slakken zijn idd een ramp dit jaar in de tuin. Ik wist niet dat ze door die harde schillen konden komen.
Hallo allemaal,
Ik heb deze zomer veel last van vraat aan o.a. bietjes, pompoenen en meloenen. Ronde gaten als vraatsporen (zie foto). Wie weet van welk dier dit is?
Groet, Ads
Dank voor de info! Lastig te bestrijden dus, en ik begrijp dat andere planten ook besmet kunnen worden. Dat wordt dus helaas de kliko voor deze vijg. En dan straks in mei een gezond exemplaar kopen bij de kweker.
Hallo forumleden,
Ik heb een stekje van een vijgenboom binnen staan. Bij het raam waar hij overigens niet veel zon krijgt (binnenplaatsje). Sinds enige tijd heeft het blad vreemde vlekken (zie foto). Heeft iemand enig idee waar dit van komt?
Groeten, Ads
Super, bedankt voor jullie raad! Ik had de plantjes na het verspenen in gewone potgrond gezet. Misschien teveel voeding voor de nog tere worteltjes? Kan ze wellicht nog verpotten in armere grond (half potgrond, half zaaigrond).
En dus minder water geven. Ik had de plantes ook heel dicht op elkaar gezet zodat ze onder de groeilamp passen. Wat verder uit elkaar geeft denk ik ook wat meer luchtcirculatie.
Hallo, ik ben nieuw op het forum. Kunnen jullie me misschien helpen? Ik heb mijn peperzaailingen verspeend en ik zie dat er kleine harde puntjes op het blad verschijnen. Zie foto. Wie weet wat dit voor puntjes zijn? Kan het kwaad?
groeten, Ads