Ga naar inhoud

Bientje80

Members
  • Aantal items

    6
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Persoonlijke informatie

  • Woonplaats / Regio
    Heemskerk
  1. Ik heb ook een Mystery Plant in mijn collectie staan waarvan ik echt niet meer weet wat het is... Het lijkt op sla, maar ik weet dat het geen sla was omdat ik de zaadjes juist heb gekocht omdat ik wat anders dan sla erbij wilde hebben (ik had toen al 3 sla-bedden en vond dat genoeg). Het is in ieder geval een groente of kruid. Weet iemand wat het wel is?
  2. Update: ik heb de plantjes maar weggegooid, de maatregelen hielpen niet Nu wat nieuwe plantjes besteld (andere soorten), dus ik begin weer van voor af aan
  3. Hai Victorus, ik heb ook een aantal citroenpitjes in een potje gedaan, deze ontkiemden na 3 weken. Het potje heeft tot eergisteren alleen in de ochtendzon gestaan, nu heb ik het potje op het balkon waar vanaf 12u 's middags de zon erop staat. De plantjes zijn nu ongeveer 5-7cm hoog, dus ze groeien niet snel (alhoewel ze straks misschien wat harder zullen gaan nu ze bijna de hele dag zon krijgen). Wat wel heel leuk is, is dat de blaadjes nu al naar citroen ruiken. Heerlijk!
  4. Ik heb ze na het posten van mijn bericht naar buiten gedaan, ook uit voorzorg omdat ik mijn andere planten niet wil besmetten. Ze stonden alleen binnen om de laatste nasleep-kou niet mee te hoeven maken. Ze hebben niet heel veel ruimte inderdaad, maar mijn moeder plant al jaren aardbeienplanten in zulke schoenenopbergers en dat gaat altijd goed en met een prima oogst Ik ga gewoon duimen dat het goed gaat, en anders maak ik nog een tripje naar de kweker voor nieuwe plantjes
  5. @jorieke: de plantrn staan binnen, op een onverwarmde kamer waar ze wel zonlicht kunnen krijgen @dennislp: ah ik wist niet dat er 2 verschillende soorten waren... het lijkt inderdaad precies op de foto van de link die je gaf. Dan ga ik maar blaadjes knippen en preventief behandelen als ze weer gaan groeien
  6. Hallo iedereen, ik ben net begonnen met een aantal fruitplanten en groentes te planten, en heb dus eigenlijk weinig tot geen ervaring. Nu komt mijn eerste "probleem" al om de hoek kijken: ik heb een schimmel o.i.d. op mijn aardbeienplanten! Na wat rondzoeken op het net denk ik dat het in ieder geval geen meeldauw is want er zitten geen vlekken in de bladeren, de bladeren blijven geheel groen en zijn dan opeens binnen een dag helemaal geel. Maar wat het nou wel is kan ik eigenlijk ook niet vinden. De plantjes (6 stuks, ze hebben het allemaal) lijken niet echt verder te groeien, en ook de bloesem/aardbeien zetten niet door maar drogen uit zodra de bloemblaadjes zijn uitgevallen. Kunnen jullie mij helpen? En eventueel een remedie aanvoeren als die nodig is? Ik zou het erg op prijs stellen! Hier zijn een aantal foto's van de schimmel:
×
×
  • Nieuwe aanmaken...