Alles dat geplaatst werd door paul tuiniert
-
vogels wegjagen
Heb inmiddels een vogelverschrikker gemaakt. Dit keer een vrouwelijke in jurk. Heb ik toch een vrouw in mijn tuin lopen. En bij Hema zilveren vlaggetjes slinger gekocht voor 75 cent.
-
vogels wegjagen
Begin met moestuin op groot complex naast een park. De mede-huurders waarschuwen; de vogels uit het park komen hier alles, vooral jonge, plantjes eten. Hoe ze best weg te jagen? Vogelverschrikker (heeft nu niemand staan) , Vlaggetjes, zilverpapier-lijn, gaas-kooi (hebben diverse medehuurders, maar vind ik te duur) ........ ? Wie heeft ergens goede ervaring mee ?
-
welke kas 2 x 3 alu frame en poly platen ?
Heb toch maar gekozen voor eenvoud. Van deuba.de (Duitse webwinkel). Model 2 x 2,5 meter. Deze: https://www.deubaxxl.nl/tuinkas-aluminium-250x190x195cm-met-2-dakramen/991467/?gad_source=1&gclid=Cj0KCQiAlsy5BhDeARIsABRc6Zsg5vzZ0mHTBfN57qhf-mY_jsnz8g7MOmFy0DUcFpKfPcEkmwgi9iIaAvJ7EALw_wcB Geplaatst op fundering , niet van houten balken zoals ik in veel filmpjes zag (die rotten uiteindelijk toch weg), maar van composiet holle palen (7 x 7) liggend op de grond. En als verankering niet de bijgeleverde hoekijzertjes van 10 centimeter (en tenharingen!) gebruikt, maar met lang plaatstaal, gehoekt, in beton. In elkaar zetten is een heel werk. Er zit geen instructie bij. die moet je op hun website downloaden. Wel letterlijk volgen, heb ik geleerd. Het viel tegen, dat terwijl de grootste lengtes dus 2 en 2,5 meter zijn, het geleverde aluminium profiel kleinere lengtes heeft. Dus je moet om te beginnen van alles aan elkaar bouten. Vind ik niet zo degelijk. En er geldt een waarschuwing dat de kas niet goed tegen veel sneeuw kan. Heb al gezien da er mensen dan onder de daknok een houten balk aan de binnenkant maken, als extra steun. Het model komt niet geheel overeen met de tekening. De horizontale dwarsprofielen op 50 centimeter boven de grond, zitten er niet bij. Heb indruk dat er in China 1 fabriek is die dit soort materiaal maakt en dat onder 10 of meer merknamen over heel de wereld te koop is. Zag filmpje waarbij de kas er na 10 jaar nog stond. Hoop dat ik dat ook red.
-
welke kas 2 x 3 alu frame en poly platen ?
En hier nog een ECHTE ervaring, na 10 jaar .....
-
welke kas 2 x 3 alu frame en poly platen ?
hier wat ervaringen, zeer leerzaam, geen kletspraat ! echte ervaringen .
-
verankering alu kas
hier een duidelijke instructie video, let op; een houten balkenfundering, zonder meni bescherming ?
-
verankering alu kas
Zoek foto's van goede voorbeelden van verankering alu kas op/in de grond, zodat die iet omgewaaid wordt.
-
welke kas 2 x 3 alu frame en poly platen ?
Ik ben lid geworden van volkstuinvereniging. Wil in voorjaar kas plaatsen. Type ongeveer 2 x 3 , denk aan alu frame en poly platen. Er is verschrikkelijk veel aanbod van merken, fabrikanten en webshopwinkels. Honderden. In prijsklasse van €300 TOT € 3000. Maar dat zegt me nog niks over kwaliteit / stabiliteit / levensduur. Iemand uit eigen ervaring (liever niet uit fantasie of veronderstelling) goede tips ?