-
Advies Groninger Kroon met Ecolette
Lunterse Pippeling en Notarisappel besteld. Ik laat volgend jaar wel even weten hoe ze het doen. Thanks voor meedenken.
-
Advies Groninger Kroon met Ecolette
Dank voor de leuke reactie en tips. De Lunterse Pippeling, vaak genoemd, lijkt mij inderdaad een goede keuze: sterk en geschikt voor zandgrond, goede bewaarappel, niet te sterke groeier en leuk oud ras. Welke handappel zou een mooie combinatie zijn met de Lunterse Pippeling? Ik zit zelf te denken aan Groninger Kroon of de Notarisappel. De kweker geeft aan dat Notarisappel sterker groeit dan Groninger Kroon en dat dit juist een voordeel is op zanderige grond, waar de groei van nature wat minder is. En de Notarisappel en Lunterse Pippeling is kruisbestuiving dus dat klinkt als leuk duo. Aan de noordkant van waar appelbomen komen, staan hoge (naaldbomen) en in de noordwest hoek staat een grote acer, daarom niet hele dag zon, maar halfschaduw.
-
Advies Groninger Kroon met Ecolette
Wij dachten Ecolette omdat dit een ras is dat goed resistent is tegen ziektes en zelfbestuivend. Maar de combinatie met de Groninger Kroon of Notarisappel is wellicht niet optimaal. Het is een bostuin, jaren 30 woning in een oud stukje Zeist, zandgrond, licht zuur. De appelbomen komen aan de rand van een gazon van 100m2 te staan. Daarachter (aan de noordzijde) staan heesters en daar weer achter een aantal hoge naaldbomen. De kweker vindt de Notarisappel of Bellefleur een goede keuze en daarbij de Glorie van Holland als lekkere handappel die goed te bewaren is. De Notarisappel begrijp ik, maar de Glorie van Holland niet helemaal. Welke handappel die geschikt is voor zandgrond kan als alternatief naast de Notarisappel? De Pinova lijkt mij ook wel wat, een prima bestuiver voor de Notarisappel en hij is goed in toom te houden. Weet alleen niet of de Pinova geschikt is voor zandgrond. De kweker zegt overigens dat het een kwestie van goed snoeien is als je de boom niet te groot wil laten worden. Hij vindt Ecolette persoonlijk niet zo leuk omdat die in de winkel ook goed verkrijgbaar is. Glorie van Holland is mooi oud Nederlands ras volgens hem.
-
Advies Groninger Kroon met Ecolette
Ik heb even met een kweker gebeld en die gaf aan Notarisappel of Bellefleur met Glorie van Holland. De Notarisappel is beter te bewaren en Glorie van Holland is een mooi oud ras.
-
Advies Groninger Kroon met Ecolette
Wij willen in onze tuin 2 hoogstam appelbomen planten. Ideale combinatie lijkt ons een lekkere handappel (winterras) en een moesappel/handappel die ook als moesappel kan worden gebruikt. De bomen komen op een zandgrond te staan, halfschaduw. Wij hebben voorkeur voor eco rassen en de bomen moeten goed in toom te houden zijn. Groninger Kroon en Ecolette voldoen volgens ons aan de vereisten, beiden zijn zelfbestuivers. Is dit een mooie combinatie of heeft iemand nog tips voor andere combinatie?
Lucas van Gilst
Leden
-
Registratiedatum
-
Laatst bezocht