

Bartoh
Members-
Aantal items
23 -
Registratiedatum
-
Laatst bezocht
Persoonlijke informatie
-
Woonplaats / Regio
Overijssel
Recente bezoekers van dit profiel
De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.
-
vijgenstekken bijv om te ruilen
Bartoh reageerde op Bartoh's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Er zijn zoveel soorten, dus dan aangeven welke je niet hebt is nagenoeg niet te doen. Ik heb al wel soorten die veel voorkomen oa: brown Turkey, ronde de Bordeaux, longue d'aout. sultane, hardy Chicago, desert king, pastiliere, negronne, dorree. Ik zoek dan bijv nog: Peter's honey, golden riverside, Yellow longneck -
Hallo, ik heb nog wat vijgenstekken van Galicia Negra. Ik wil ze wel ruilen voor vijgenstekken van een soort die ik nog niet heb, Ik hoor het dan wel.
-
Hallo, graag zou ik wat soorten meerjarige groenten in de moestuin zetten. Hierbij denk ik aan: - Egyptische uien (Allium x proliferum) - Eeuwig moes - Artisjokken (Cynara cardunculus var. scolymus) - Mierikswortel - Rabarber - Asperges (Asparagus officinalis subsp. officinalis) - Suikerwortel (Sium sisarum) - Snijbiet Ik hoor graag als iemand wat heeft. groeten
-
Hallo, graag wil ik wat takken hakselen om daarmee te kunnen mulchen. We hebben wel veel elsen staan en wat wilgen. Er moet nog wat gesnoeid worden, dus dat kan mooi. Maakt het nog uit van welke boomsoorten je takken neemt? Zijn er soorten bij waarvan je beter niet kunt mulchen?
-
Hallo, ik wil graag nog 1 of 2 perzikbomen planten. Weten jullie zo nog een goede soort die in Nederland goede vruchten geeft?
-
Waar te koop; grotere hoeveelheid bloembollen
Bartoh reageerde op Jorieke123's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Ook dit jaar wel weer biologische bloembollen, goedkoop via het imkerforum: https://www.bijenhouden.nl/phpbb/viewtopic.php?f=12&t=32693&start=60#p237142 -
We wonen buitenaf en hebben achter het huis een stuk grond van ca 70*40 meter. Het is 5 jaar geleden natuurlijk ingericht. Het is omzoomt met een houtsingel van ca 5m breed. Verder staan er ca 15 hoogstam fruitbomen en er is een vijver zonder vis, met amfibien. Elk jaar frees ik met de trekker de grond wat om en zaai dan wat bloemen. Nu wil ik in de hoek twee stukken (eentje 10*10m en eentje 5*10m) Wat permanenter inrichten, zonder telkens te frezen. De grond is daar echter heel schrale zandgrond en er staat nu veel Canadese fijnstraal en kweekgras. Hoe kan ik daar de grond vruchtbaarder maken en dan niet telkens in de grond frezen/ploegen etc. Ik dacht aan: - vruchtbare zwarte aarde / es-grond aanvoeren en daarvan een laag erover heen doen van ca 20 cm. Nadien dan vanaf 2022 gebruiken/inplanten of - de plek nu nog 1x frezen (oa Canadese fijnstraal eronder krijgen) en na het frezen er paarden/koeienmest overheen doen in een dikke laag (ca 15 cm). Vervolgens volgend jaar met rust laten en vanaf 2023 gebruiken/inplanten Ik hoor graag de extra inzichten van kenners....
-
Ik heb er droge oude paardenmest met vlas onder gestrooid (laagje ca 5 cm). Het gaat erg mooi. Af en toe komt er wel weer wat kweekgras doorheen. Kan ik daaroverheen nu nog weer een laagje houtsnippers doen van naaldhout? Naaldhout bevat harsen, die zijn niet schadelijk voor de bessenstruiken? Ik hoor het graag
-
Bedankt voor de vele informatie. Als test heb ik nu bij een gedeelte wel mest en stro toegevoegd. Het is qua vorm een dubbele haag, dus een rij zonder dat het langs een gaas ofzo gaat. Vandaag ga ik nog zagen. Is het kleine, niet grove zaagsel dan goed om eronder te doen? Of is dat te fijn en slaat de grond dan dicht. Ik heb dan mooi ern tweede test stukje.
-
Hallo, vorig jaar heb ik een dubbele rij met bessen gezet (kruisbes, aalbes, zwarte bes). Hieronder groeit van alles en dat wil ik dit jaar zoveel mogelijk voorkomen. Mijn idee is om er een beetje paardenmest en stro onder te gooien. Is dat een goed idee? Of juist niet doen (en evt waarom niet?) Graag hoor ik wat ideeën hierover. Alvast bedankt.
-
Waar te koop; grotere hoeveelheid bloembollen
Bartoh reageerde op Jorieke123's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Ook dit jaar kun je weer goedkoop biologisch geteelde bloembollen bestellen. https://www.bijenhouden.nl/phpbb/viewtopic.php?f=12&t=32693&start=50 -
Vorig voorjaar heb ik een blauwe druif tegen een (zuid-west) muur geplant. Die heeft takken (ca 4 of 5 stuks) van een meter of 3. Moet ik die nog snoeien? Kan dat nu nog? En evt hoe ver terug knippen?
-
Dat weet ik niet precies. Ik heb 50 stuks kunnen overnemen van iemand. Ik kan er evt nog even achteraan om dat te achterhalen. Ze zijn jong (ik denk ca 2 jaar) hebben een flinke wortel en ca 2, 3, 4, 5 takjes.
Over moestuin forum
Op het moestuin forum delen leden ervaringen en tips over het telen van groenten en fruit in de moestuin.