Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Carina

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door Carina

  1. Carina reageerde op woldistel's topic in Groente
    Vandaag zag ik ineens een tomaten zaailing naast het net aangelegde tuinpad staan, waar vorig jaar de tomaten stonden (en heel vroeg last kregen van phytophthora). Ik voel me bijna voor gek staan, dat ik al die tomaten binnen zaai en vertroetel! Haha. Ik denk wel dat ik m weg moet halen... maar eigenlijk zou ik wel willen afwachten wat voor plant eruit komt.
  2. Carina reageerde op Carina's blog bericht in Carina's Blog
    Dankje! In deze bloempotten zat ook een gat, ik heb er een platte steen in vast gelijmd.
  3. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Vandaag de tomaten in de kas uitgeplant. Een beetje vroeg, maar ik gok het erop. (Heb ook nog wel een aantal reserve binnenshuis) Ook 1 basilicum plant in de kas gezet. In de kas heb ik 2 olla potten gemaakt, tussen de tomaten. Lijkt me voor nu gunstig om de temperatuur wat te verhogen snachts en ideaal met het water geven. Geen idee of het echt werkt, maar we gaan het meemaken deze zomer. Tussen de planten heb ik een volle gieter staan, hoop dat dat water nu opwarmt en dan snachts voor een iets hogere temperatuur zorgt. Verder groeit het lekker door. Zelfs de wortels (die ik in febr buiten zaaide) zijn ineens opgekomen! Ze staan nu tussen de uien, want die had ik daar gepland toen de wortelen niet opkwamen.
  4. Bedankt voor de reactie. Je hebt gelijk. Ik liet me even meeslepen in mijn ratten-nachtmerrie. Ik ben weer wat gerust gesteld. Met eten uit de tuin was in altijd een beetje laks met wassen, maar daar heb ik geen last meer van denk ik;) .
  5. Ik had al even rondgekeken op het forum, en hoop dat ik de vraag niet over het hoofd gezien heb! Vandaag hebben we de vlonder uit de tuin verwijderd. Ineens sprong daar een flinke rat onder vandaan, zo het water in. Er bleek een holletje onder te zitten, in dat holletje vonden we schelpen en een half eikeltje. Alles omgeschept in de hoop dat de rat een ander huis zoekt. Twee jaar terug had ik ook een rat aan de waterkant gezien. En vorig jaar vonden we ratten poep bij een gat in de muur (is inmiddels dicht en daarna ook nooit meer iets gezien). Maar nu krijg ik de kriebels. Ik geef de sla en kruiden water uit de sloot. Hoe hygiënisch is dat eigenlijk? Eigenlijk was ik altijd een beetje lui met het schoonmaken van de kruiden... Maar vanaf nu zal ik alles goed wassen voor het eten... Kan ik de planten die ik rauw eet nog wel water geven uit de sloot? De vruchtgewassen lijkt me wel, daarop komt het 'vieze' water niet. Wie kan me verder helpen?
  6. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    De aardbeien die in in de kas gezet had, heb ik maar snel buiten gepland. Daar doen ze het vast beter. Voorgezaaid in de kas: Oostindische kers Asters Zonnebloem Lavatera Korenbloem Courgette (probeersel) Verschillende soorten bonen (probeersel) In de kas komen de worteltjes en radijsjes op, andijvie en spitskool groeit ook. Ijsbergsla heeft het moeilijker. In de tuin komen de rode en gele uien op. Een beetje her en der in het zand, omdat iemand de moestuin voor mij geharkt had nadat ik de uien in de grond gezet had. Ach, was lief bedoeld. De peultjes die in gezaaid had in volle grond, komen ook eindelijk op. De andere peultjes hebben duidelijk een voorsprong. Vandaag ook nog een perenboom & kersenboom naast de appelboompjes gezet. Ik had nog wat bieslook over, dat heb ik onder een appelboom gezet. De basilicum staat nog binnen en is ook al groot. Daar plukken we regelmatig blaadjes van voor door het eten. Ik durf m nog niet in de kas te zetten, toch bang voor nachtvorst. De kruiden in de tuin worden ook al regelmatig gegeten, vandaag voor het eerst ook weer munt uit de tuin gebruikt voor de maaltijd. Ik vind dat wel altijd een gedoe, je moet die blaadjes zo goed wassen omdat ze nog zo dicht bij de grond groeien... De tomaten doen het wisselend, sommige bladeren krullen op.. terwijl ik toch regelmatig water geef (in elk geval 1x per dag). Andere platen worden al veel steviger en kunnen de warmte al wat beter verdragen denk ik. De habanero pepers blijven klein en compact, de cayenne is iets slungeliger. De paprika groeit ook rustig door, ze hebben nog geen haast. Heerlijk, zo een paar vrije dagen om aan te klungelen. Komende week verder minder tijd, toch jammer met het mooie weer wat eraan komt.
  7. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Genieten van alles wat groeit en bloeit! Oke, niet alles groeit. Van de wortel, radijs, sla en andijvie is nog niks opgekomen in de kas. Nog maar even wachten en anders opnieuw proberen. Alle zaadjes waren al oud, dus dat zou het ook kunnen zijn. Vandaag de peultjes die in voor gezaaid had in de tuin gezet. Aan de andere kant van het hekje heb in peultjes gezaaid. Ben benieuwd of dat ook goed komt hier. Alle fruit struiken die in verplaatst had krijgen nieuwe blaadjes. Dat is gelukkig goed gegaan Tomaten en pepers groeien rustig verder. Sommige tomaten worden een beetje slungelig, terwijl andere tomaten van hetzelfde ras en in dezelfde pot wel mooi stevig blijven. Vreemd. Er was ook een aardbei met de zomer in de bol, ik zag zowaar het eerste bloemetje? Of zou dat een bloempje van vorig jaar kunnen zijn?
  8. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Wat een klus was dit! Maar hij staat. Zo blij mee! De aardbeien plantjes stonden in de weg, dus die hebben nu in de kas een plekje. Wie weet extra vroeg aardbeien. Vandaag sla, andijvie, radijs en wortel gezaaid in de kas. Hopelijk is dat dan optijd klaar voor de tomaten en pepers erin kunnen. De rest van de tuin is een omgeploegde bende met hier en daar een plantje en veel mos ipv gras. Werk aan de winkel dus. Maar met het voorspelde mooie weer erbij, moet dat wel goedkomen.
  9. Vandaag de tomaten allemaal in een grotere pot gedaan. Bij sommige plantjes gingen de kiem blaadjes krullen. Hoop dat het aan de grond lag en ze nu weer goed gaan groeien. Peper cayenne doet het lekker, habanero heeft wat meer tijd nodig om te groeien. Cucamelon is ontkiemt via de deno methode(3 van de 3 zaadjes!), en ook 1(van de 4...) paprika zaadje. In de potjes zie ik dat de paprika een worteltje krijgt uit het zaadje. Hopelijk snel een groen plantje boven! Dat lijkt dus beter te gaan dan de deno methode. Rucola buiten in een pot gezet want ik had geen plaats meer binnen. We zullen zien of het lukt en andere zaaien we zo weer nieuwe. Ananaskers heeft de eerste kiemblaadjes, marjoraan & paarse basilicum ook. Sugersnaps staan buiten en komen ook boven. Die heb ik voor gezaaid in een bak ivm de muizen en vogels. Genieten! Zo'n dagje prutsen met planten.
  10. Carina reageerde op Carina's blog bericht in Carina's Blog
    @Gitta bedankt voor het idee, een gedeelte gebruiken als kiemgroente. Ook leuk om uit te proberen! Ik maak ook niet veel mosterd. Meer gewoon voor de leuk een klein potje home made mosterd.
  11. Carina reageerde op Carina's blog bericht in Carina's Blog
    Bedankt voor de tips! Dat ga ik zeker uitproberen, want het is wel veel werk zo.
  12. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Na het verwijderen van veel gras en boomwortels, vond ik dat ik wel lekker mocht genieten in het zonnetje Vorig jaar had ik mosterdzaad gezaaid. Dit zaad had ik gekocht bij het mosterd museum in Doesburg met het idee er zelf mosterd van te maken. Maar ja... ik wilde natuurlijk ook wel wat plantjes van die zaadjes. Voor ik het wist stonden er veel gele mosterd plantjes in mn tuin. Ik blij, bijen blij. De plantjes heb ik gedroogd en vandaag kon ik die mooie gele korreltjes eruit peuteren. Het was best wat werk en ik ben nog niet klaar, maar ooit worden die zaadjes mosterd;) Dit jaar ga ik het zwarte mosterdzaad zaaien, kijken wat daaruit komt!
  13. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Na jaren ben ik weer terug op dit forum. In de tijd is er veel veranderd, inmiddels mag ik in een huis wonen met een ruime tuin. Veel ruimte voor de moestuin dus! Vorig jaar begonnen met het opbouwen van de moestuin. Het werd een jaar met overdreven veel sperziebonen en peultjes. Dit jaar gaan we wat meer afwisselen! De afgelopen weken heb ik gezaaid: Peper - habanero (via de deno methode 100% ontkiemde zaadjes) Peper - cayenne (zaaien in zaaigrond, 60% ontkiemt) Tomaat pear shaped 2 soorten kerstomaat Tomaat noire de crimee Tomaat money maker - oud zaad, zou het nog kunnen? Basilicum - groen & paars Paprika - gele puntpaprika & rode gewone Bonenkruid Knoflook bieslook Majoraan Passiebloem (voor de prachtige bloemen) Sla - meikoniging Cucanelon - via de deno methode De pepers, meeste tomaten en de basilicum zijn al mooi opgekomen. Ik heb er groeilampen van de Lidl boven hangen. Geen idee of het helpt, maar de plantjes groeien iig gestaag. In de tuin heb ik nieuwe keukenkruiden (oregano, bieslook, rozemarijn, 2 soorten tijm) in potten gezet, voor zolang het past
  14. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Het eerste bloemetje van de cucamelon bloeit. Gelukkig heeft de plant geen last gehad van de regen en hagel de afgelopen dagen. Ik heb de plant half april buiten gezet, op de gok. Ik had iets te vroeg gezaaid..
  15. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    De eerste foto's van mijn mini tuintje. In de potten staan cucamelon en radijs/rucola. In de zinken emmer staat pluksla en in de volle grond staan rozemarijn, kerrieplant, peterselie, bieslook, tomaat(moneymaker) en aardbei. Binnen staan nog paprika, Cherrytomaat, minikomkommer. Deze plantjes wil ik later ook in een pot in de tuin zetten. Vandaag heb ik nog kropsla en popcorn mais gezaaid.
  16. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Oogst van gisteren:) de spinazie was heerlijk! De courgettes doen erg hun best, meer dan we op kunnen. Volgend jaar minder courgette planten!!! Ook minder ijsbergsla planten, want elke dag sla is ook niet wat... De moneymaker-tomaten verkleuren nu ook voor een groot deel:) Chinese kool gezaaid en ook 2 spinazie soorten, want daar hou ik van! De eerste gele stamboontjes heb ik inmiddels gespot (1,5 maand na het zaaien)
  17. De eerste moneymaker tomaat zonder neusrot hebben we vandaag gegeten, lekker! De bolcourgettes uit de achtertuin kunnen we ook vaak plukken. We hebben 2 dezelfde planten, de ene geeft mooie ronde courgettes en de ander geeft grotere ovale courgettes... Maar de smaak is prima. Ook van de pronkbonen wordt goed gegeten! Best lekker:) De moestuin wordt steeds voller, er staat nu Chinese kool, spinazie (3soorten), aardbeien, courgette(als het goed is gaat morgen de eerste vrouwelijke bloem bloeien), wortels, lage gele bonen (de eerste bloeien nu), stokbonen, ijsbergsla en kropsla( daarvan hebben we ook al gegeten) Ook heb ik een rode bessen struik gekregen uit een tuin die leeg moet, die ga ik in t najaar op mijn plekje zetten.
  18. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Eindelijk... Na dagen wachten, hadden deze,tomaatjes hun mooie kleur. Bij het plukken bleek dat ze neusrot hadden... Heel jammer, hopelijk gaat dat met de andere tomaten niet gebeuren! Hieronder een foto van de 'goeie' kant... Verder gaat het goed in de tuin, bosbessen zijn rijp, de bramen ook. Al 1 keer pronkbonen gegeten, verrassend lekker (als snijboon). Courgettes gaan goed, spinazie komt boven, sla krult al een beetje en de aardbeien geven ook nog steeds. De stokbonen hebben de luizenplaag overleefd en de stambomen vormen al knopjes! De andijvie,is in de tuin gezet. Ik hoop dat dat goed gaat met dit warme weer... Boerenkoolplantjes staan nog in de achtertuin, die mogen nog even groeien. Verder wil ik binnenkort Chinese kool zaaien en een nieuw stukje moestuin omspitten. Al met al nog best genieten! Alleen wel even jammer van die tomaatjes!
  19. @ jorg, ik wil wel afwachten, maar vanmorgen kwam ik dit tomaatje tegen... (Wel de enige die er zo bij hing trouwens). Bedankt voor die link, dat is idd precies wat mijn tomaatjes hebben, dus ik hoop dat het goed komt! @sluipwesp, aan de luchtvochtigheid kan ik niets doen, want de plantjes staan buiten...
  20. Bedankt voor de reactie Bit, Ik heb direct geprobeerd het weg te poetsen, maar dit lukt echt niet... Het lijkt wel of het er echt in zit. Al mijn tomaten hebben zulke plekken.
  21. Wie kan me helpen... Al mijn Moneymaker-tomaten vertonen dit soort stipjes... Nu heb ik al gezellen op dit forum dat het waarschijnlijk bortytis is. Maar nu mijn vraag; kan ik deze tomaatjes nog redden? Door ze bijv. er af te halen en verder te laten rijpen in de zon? Of zijn ze echt niet meer te eten...
  22. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Gisteren de peultjes uit de grond gehaald, omdat er meeldauw op zat. Er zaten toch niet zoveel bloemen meer aan... Dus dan maar rigoureus alles eruit! Verder gaat t goed in de tuin bij huis, grote aardbeien, de eerste rijpe bramen, en ook al wat rijpe bosbessen (alleen nog niks van geproefd, want de vogels zijn sneller...) De eerste bolcourgette groeit nu ook, helemaal leuk! Er zitten ook al bonen aan de pronkboon. In de moestuin komen de boontjes op en is de courgette goed aangeslagen. Ook de sla staat er mooi bij. Ook nog wortels gezaaid, helaas niet mooi in een rijtje. Mijn zoontje van 1 kreeg het zakje met zaadjes namelijk in handen... Verder genieten we hier met volle teugen:) Volgende keer weer foto's
  23. En nu een ruim een week verder is dit mijn tuintje geworden! Ik kon zo beginnen, geen gedoe met karton oid! Er staat nu sla, hoge en lage boontjes, 2 aardbeienplantjes (had ik toevallig nog) en 3 verschillende courgettes. Ik heb nu 1/3 in gebruik, over de rest ligt nog plastic, ideaal voor mij nu... Hoewel ik nog wel even moet bedenken waar ik de boerenkool, veldsla, Chinese kool en spinazie straks wil. Misschien snoep ik nog wel een stukje van het plastic af;) Nogmaals, bedankt voor al jullie reacties!
  24. Carina plaatste moestuinseizoen in Carina's Blog
    Hoeronder weer een collage, De peultjes hebben hun beste tijd gehad, geloof ik. Er komen weinig nieuwe bloempjes meer... De pronkboon daarentegen begint het nu toch mooi te doen! Van links naar rechts, Pronkboon, courgette, bosbes, tomaat, peultjes met op de voorgrond worteltjes en ijsbersla!
  25. Mail terug van de beheerder! De grond onder het zeil is aardig schoon, volgens die man. Dus dat zal wel goed zitten... Zo nog een belletje doen en dan heb ik een tuintje van 10 bij 10! Thea, wat bedoelde je met karton, ik bedoel, wat kan ik daar mee doen? Aardbeienbedje lijkt me een goed idee! Lekker. Net bij de welkoop nog snel zaad voor stokslaboontjes gekocht, ik heb er zin in!

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.