Ga naar inhoud

Mario

Members
  • Aantal items

    9
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Persoonlijke informatie

  • Woonplaats / Regio
    Limburg
  1. Dacht ik ook meteen aan: "chinees" lol Mijn vrouw heeft nog enkele bakjes van Curver waarvan er 2 naast elkaar in de bak passen. Deze zijn 5 cm hoog dus ideaal.
  2. Idd, dat is geen slecht idee.
  3. Tja, het is een experiment om de kosten laag te houden en uiteraard heel leuk om te doen. Ik heb alles behalve verstand van kweken en geniet ervan. De gerst heeft gekiemd en zal nu wel snel groeien. De verwarming en deksel heb ik dan niet meer nodig. Ik zet de bak op de grond zodat onze katten er van kunnen genieten. Af toe een beetje water sproeien en bijknippen moet voldoende zijn. Het gras staat dan in 3 cm grond en hoop dat dit laatste bijdraagd aan de levensduur.
  4. Onze katten (16 en 15 jaar) komen nooit buiten en eten het hele jaar door gras. Daarnaast krijgen ze een vitamine pasta bij het vlees en zijn gezond en heel druk en speels voor hun leeftijd. Ze eten 2x daags vlees met brokjes en kunnen zoveel gras eten als ze willen. Af en toe komt er een haarbal uit doch geen voedsel. Die kleine kweekbakjes zijn best heel prijzig en hebben door de goedkope bodem een korte levensduur. http://www.dieren-super.nl/shop/produkt_detail.asp?arintnum=32330&groepb_code=39&groepc_code=375540
  5. @ dennislp, Thnx, zal een foto plaatsen als het gelukt is. @ Jorieke123, Normaliter groeit kattengras best goed zonder warmte doch de kwaliteit van die kant en klaar bakjes laat vaak de wensen over en zijn tevens duur. Daar wij meerdere katten hebben en in een flat wonen wil ik een grote bak met kattengras kweken, ook in de winter zonder enige problemen. De combinatie van gerst, een diepe bodem grond en speciaal ontwikkelde mest belooft een duurzamere manier van gebruik.
  6. Idd. de dimmer werkt goed, geen slecht idee. Nu alleen nog de temparatuur bijhouden +/- 24 °
  7. De thermometer (betrouwbare ijskast/dievries thermometer) geeft ongeveer 33° aan. Ik heb geen idee of deze temparatuur te hoog is. Bijgaand een foto van de kweekbak. De condens heb ik zojuist verwijdert. Aks deze temparaturen niet te hoog zijn wil ik de bak 24 uur p/d verwarmen. Ik heb nog een oude dimmer liggen voor gloeilampen. Kan deze ook gebruikt worden voor een verwarmings element ? Wat betreft de gebruiksaanwijzing van de bak, deze geeft geen enkele clue hoe je het beste kan kweken.
  8. Ik heb geen dimmer doch verbruikt deze 15-20 w en voelt best wel warm aan de onderkant v/d bak. De bodem is vochtig, ongeveer 3 cm. Daar ik deze pas gisteren gevuld heb moet ik regelmatig de deksel condens vrij maken. Misschien een goed idee de stekker er vannacht uit te trekken. Als het gras (gerst) hoog genoeg is laat ik deze in de bak. Is het beter de potgrond door bemeste tuinaarde te vervangen bij de volgende keer ?
  9. Wie kan mij vertellen hoe lang je de verwarming van de kweekbak (met deksel) moet aanzetten ? Ik heb een kweekbak specifiek voor katten gras aangeschaft. Hiervoor gebruik ik universele potgrond en gerst zaad.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...