Alles dat geplaatst werd door Dennis010
-
Peper en paprika topic 2021
Ik heb van vorig jaar twee Jalapeño planten en een capsicum annuum kort geknipt na het bekijken van diverse Youtube filmpjes over hoe je pepers kan laten overwinteren binnen. Ze staan in 25 liter potten want ik wil proberen hele grote planten te kweken. Ik ben beginnend peper kweker en als mensen tips hebben hoor ik het graag. Tevens heb ik een lamp gekocht om de zaden voor het nieuwe jaar op te kweken. Ik lees ook veel over verwarmingsmatjes voor onder het kweekbakje. Iemand hier tips voor welke aan te schaffen? (De zilverfolie is tegen de katten, die willen graag op de grond zitten) 😆 Ze staan er nu zo bij:
-
Peper en Paprika Topic 2020
@donaldk: Dank voor je reactie. Ik geef ze eigenlijk alleen water want ik ging er vanuit dat er wel genoeg voeding in de stekgrond zit en als ze in de volle grond gingen dat er genoeg in de potgrond die ik er bij deed. Wat zou ik kunnen gebruiken als voeding volgens jou? Ik heb besloten om dit jaar de pepers en paprika's in potten (12 liter zoals jij aangeeft) te houden i.v.m. ruimtegebrek in de border. In de border wil ik de sla, prei, peterselie en bonen zetten die ik nu in de kweekbak heb staan. @rorror: Zoals ik nu lees denk ik een combinatie van te weinig voeding en waarschijnlijk te arme grond. Ik woon op een grote kleiplaat van blauwe rivierklei dus ik heb al een gedeelte van de border uitgegraven en deze gevuld met potgrond voor dit jaar. Heb jij nog tips wat ik het beste kan doen voor sla, prei, peterselie en bonen in de volle grond? @TomP: dank voor je reactie. Wauw wat een hoop info, hier kan ik gelijk 3 jaar mee vooruit denk ik. Wat bedoel je met "extra compost gift"? Ik zal gelijk nog wat foto's bijvoegen die ik gemaakt heb en het vervolg hier ook bijhouden. Leuk dat er zo enthousiast gereageerd word hier. Mochten jullie nog meer tips hebben voor deze beginner, GRAAG! 😃
-
Peper en Paprika Topic 2020
Hallo allemaal, Ik heb me hier twee jaar terug aangemeld en toen eigenlijk alleen maar zitten lezen. Tot nu toe doe ik ieder jaar wat verschillende peperzaden in een kweekbak, en zodra ze groot genoeg waren deed ik ze in 5 liter potten. Ik krijg dan niet bijster veel aan oogst. Afgelopen jaar heb ik de planten voor het eerst in de volle grond gezet maar dit was ook geen groot succes. Dit jaar wil ik mijn best gaan doen om een zo groot mogelijke oogst uit mijn peper zaaisels te halen. Ik heb vandaag mijn zaden in de grond gedaan in kweekbakken met zaai en stekgrond. Als er mensen zijn die tips voor me hebben hoor ik het graag.
-
Teeltwedstrijd 2017: tomaat Noire de Crimée
Kan ik hier nog aan meedoen? Ik ben vorig jaar begonnen met tuinieren en wil dit jaar uitbreiden.