De perzik in mijn tuin (redwing dacht ik me te herinneren? gekocht 3 jaar geleden bij windindewilgen, het was toen een gokje hoe krulgevoelig deze was) heeft helaas veel last van krulziekte. Ik heb afgelopen winter de boom met houtas behandeld, maar het weinig blad dat hij maakt is allemaal aangetast, en veel takken lopen helemaal niet meer uit dit jaar.
Ik heb nu de boom uitgegraven en onder de veranda (lichtdoorlatend) geplaatst. De druiven doen het daar prima en ik heb ergens gelezen dat perzik geen krul krijgt als ze onder een afdak staan, maar ik twijfel of de boom nog te redden is als ik zie hoe weinig blad hij maakt.
Is het nu beter om hem flink te snoeien, of kan ik hem beter zoveel mogelijk met rust laten op het moment? Ik heb de top er al uit moeten knippen omdat hij anders niet onder het afdak paste.
de abrikoos kioto die ik trouwens tegelijk met de perzik geplant heb, doet het wel fantastisch!