Afsterven van de bloemetjes zet door, helaas
Zoals gezegd, het afsterven van de tomatenbloemetjes blijft doorgaan. Er zijn nu al aardig wat 'trossen' leeggevallen, dus dat gaat de verkeerde kant op. Daarnaast zitten er een hoop uitgebloeide bloemetjes die nog wel aan de plant zitten, maar waarvan de de buitenste groene 'blaadjes' nog altijd in de knopvorm zitten. Wat er op duidt dat het niet is bevrucht? Eén plant (van de veel) lijkt namelijk wel vrucht te gaan dragen, en daar staan de blaadjes wijd open. Beelden:
Een stel lege bloemknoppen
Een stel gele bloemsteeltjes, dat gaat 'm dus ook niet worden.
Van de 7 bloemetjes al 4 foetsie
De knoppen zitten er, met heel wat bloemetjes, voor zolang het duurt.
De enige plant die dus vruchten lijkt te gaan dragen. Hoewel er nog geen vrucht te zien is, maar ik wil het verdorde niet weghalen. Of is dit ook weer een hopeloos stel bloemetjes? De rechtse met openstaande blaadjes lijkt al een geel bloemsteeltje te kirjgen
Als het zo doorgaat wordt het in plaats van een tomatenoverschot en misoogst. De zomer moet nog beginnen, dus de moed opgeven is nog vroeg. De planten zelf schieten namelijk de lucht in, nu nog vruchtdragen. Ik ben dan ook maar gestart om wat te 'schudden' aan de bloemen. Ik weet het anders ook niet.
1 Comment
Recommended Comments