-
De eerste vonst cantherellen
Door de vele buien is hier het paddestoelen seizoen al afgetrapt. Vandaag mijn eerste (magere) vonst chantherellen. Nu maar afwachten wat de komende tijd boven de grond komt, ook de parasol heb ik al gezien, helaas in een gebied waar veel honden lopen, dus die mooi laten staan.
-
Cantharellen in de berm :)
Lijken me inderdaad cantherellen. De abrikozen geur is iets dat niet iedereen kan ruiken, ik ruik het dus niet. De valse heeft een holle steel terwijl de echte hanekan dit niet heeft en inderdaad vaste “lamellen”. Nog een tip: maak ze schoon op de plaats waar je ze vindt en voordat ze in de mand gaan, scheelt je veel werk.
-
bijen houden
@MH95 dat is hier zeker niet het geval. Deze teler doet het niet voor het geld maar verkoopt de moeren die hij overhoudt voor klein geld.
-
bijen houden
Precies! Een P0 of F1 is geen garantie op succes.
-
bijen houden
Ook F1 is niet zaligmakend: Had me een F1 aangeschaft, mevrouw heeft 1 miniplus raampje volgelegt en vervolgens niets meer, ze is volledig in staking gegaan 😳 Gepoogd te voeren om dracht te simuleren… niets!
-
bijen houden
@Tjeerd zie er wel tegen op om die kast lang open te hebben om de koningin te zoeken, de vorige keer was het na 5 minuten niet meer te doen en brachten ze ons naar het eind van de straat en na een uur moest je nog niet in de buurt komen of ze staken je lek 😢
-
bijen houden
- bijen houden
In een naburig moestuincomplex zag ik een collega imker met pak op zijn knieen in het gras zitten. Aangezien dat niet de meest natuurlijke houding is, vroeg ik wat er aan de hand was: er bleek een zwerm in het gras te zitten en hij was opzoek naar de koningin. Aangezien ik altijd mijn pak in de auto heb hangen bood ik aan om mee te helpen met zoeken. Al snel bleek de 6 ramer te klein en terwijl hij een andere kast ging halen gingen dedames weer op de vleugels. Hoe het af liep zie je in de volgende 3 video’s https://youtube.com/shorts/Ht4i4OAYHoY?si=PgFWUszlMnpDMXlE- bijen houden
Ook maar weer eens berichtje van mijn bijen avonturen. Naast de cursus voorgezet imkeren moest ik natuurlijk ook met de dames bezig. 1 volk is een terror volk welke me dus elke keer om het leven wil brengen, heb de koningin een koppie kleiner gemaakt en omdat ik geen vervangende koningin had heb ik ze zelf weer eens nieuwe laten maken, maar zoals gedacht is het gedrag er niet beter op geworden. Het zijn wel goede halers met 3 honingbakken, maar niet mee te werken. Ik heb een F1 gekocht om de F16 te vervangen en wanneer die goed aan de leg is moet ik maar weer een een kogelwerend pak aantrekken om ook deze dame naar de bijenhemel te sturen. Verder nog aan een “doppen” project meegedaan welke onderdeel was van de cursus en daar is ook een bevruchte F1 uit gekomen. De andere volken deden het redelijk, niet top. Verder was het hier zwermen scheppen wat de klok sloeg, gelukkig niet die van mij maar het was wel te verwachten nadat het een tijdje koud was geweest dat de dames op de vleugels gingen. Ook een zwermlok kast welke ik in het bos had gezet had nieuwe bewoners gekregen- Eau de vie uit eigen tuin, of eigen ketel
Waarom een jaar opgeslagen? De omzetting naar alcohol gaat toch redelijk snel- 1e jaar bijen bij Liek
Dat is een apart matje! netjes gedaan 👍- Nieuw project, paddestoelen kweken.
Inderdaad oesterzwam, maar al wat oudere zo te zien.- bijen houden
De dagen worden langer, de imkers onrustig... Veel van mijn mede imkers hebben al weer gemeld dat ze veel verliezen hadden, ook de mede imkers op de bijenstal, maar het lijkt bij mij goed te gaan. Helaas is het "gevaar" nog niet geweken, door het warme weer kunnen de dames zo weer een voedsel tekort krijgen. Mijn ogen jeuken al weer, dus de katjes staan al weer in de bloei op sommige plaatsen. Nog even geduld en dan worden de dames weer actief. Ondertussen heb ik me opgegeven voor een cursus voortgezet imkeren, dus ben vanaf 1 Februari ben ik 10 zaterdagen "onder de pannen" Laat het mooie weer maar komen!- bijen houden
Volgensmij heb je geen ruimte gebrek [emoji6]- bijen houden
@MH95: Ben je als zwarte bij houder bekent met de teeltgroep Twente en het Teeltstation Springendal? - bijen houden
Over moestuin forum
Op het moestuin forum delen leden ervaringen en tips over het telen van groenten en fruit in de moestuin.