Ga naar inhoud

Yentl

Members
  • Aantal items

    115
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Moestuin seizoen updates die geplaatst zijn door Yentl

  1. Yentl
    Wat een verschil van weer de laatste dagen, meteen begint alles weer extra hard door te groeien . Het "afdak" van de tomaten is ondertussen nog een heel pak verbeterd en ik denk dat ik het nu eerder een "kas" mag gaan noemen, de temperatuur loopt er heel snel op en de plastic heb ik al een aantal keren volledig moeten openzetten omdat het er anders gewoon té warm werd.
     
    Het verschil tov de buitentomaten van vorig jaar is dan ook gigantisch, aan 3-tal planten heeft nu al het einde van de 1,8m stok bereikt en nu moet ik dus een oplossing vinden om ze nog 1 trosje extra te laten dragen . Daarnaast heb ik opeens gemerkt dat de kerstomaten waarvan ik de soort niet ken zichzelf hebben getopt na 7 trossen, dat vind ik nu nog eens een leuke verrassing! En nu ik naar die foto's nog eens terugkijk zie ik in een keer een grote dief die ik nog niet had opgemerkt .
     

     
    Coeur de Boeuf, Noir de Crimé en kerstomaatjes.
     



     
    En ook de Cayenne pepers die in de "kas" staan zijn flink aan het doorgroeien, deze is zo'n dikke twee weken geleden gevormd.
     

     
    En dan nog de struikbonen. Ik had deze planten eigenlijk opgegeven aangezien ze er, zeker tegenover de buitengezaaide bonen niet echt zo goed uitzagen, maar uiteindelijk zijn ze nu mooie struiken aan het vormen en vooral veel bonen . De eerste zijn de Purple Queens, de tweede Valdor.
     


  2. Yentl
    Na al die wind, regen en kou, is er toch een beetje schade in de moestuin. Zo zijn na de kou in de nacht van maandag op dinsdag 2 komkommerplanten kapotgegaan, de plant die er het zwakst uitzag heeft het dan weer vreemd genoeg wél overleefd en staat nu gewoon te bloeien . Ze zijn alleszins nog vlug, nu het toch nog even kan, opnieuw gezaaid.
     

     
    Eergisteren was het dan weer de regen... ik was 's avonds bezig met de tomaten te (ont-)dieven, toen het opeens heel hard begon te regenen. De grond kon al dat water niet slikken en ons bouwwerk voor de tomaten liep helemaal onder water. Resultaat na de regen: sla plant kapot, bonen die er niet uitzien, ajuinen die kapot zijn en m'n 2m-lange "zonnenbloemenveldje" waar nog maar weinig van overblijft
     

     
    Gisteren was ik de bescherming van de tomaten gaan repareren (door de wind scheuren in de tijdelijke plastic, gelukkig niet de vaste), toen ik een beetje later iets hoorde kraken en een van onze bomen zag breken.
     

     
    Nog goed nieuws ook. Na de 3-bladige boon en 3-bladige radijzen, stel ik voor: de 3-bladige watermeloen . Ben benieuwd wat de gewone en watermeloenen gaan doen, ik heb ze gewoon voor het plezier gezaaid, de zaden waren toch gratis en ruimte heb ik ook nog over .
     


  3. Yentl
    Het is al eventjes geleden, dus nog maar even een update maken van de moestuin .
     
    Een aantal dagen geleden heb ik de komkommers buiten kunnen uitplanten & ze gaan echt super vooruit ! Kan echt niet goed begrijpen hoe het komt dat vorig jaar bij al m'n pogingen die planten kapot gingen en dat het nu goed gaat... als volledige beginner is het blijkbaar een pak moeilijker. Tja, falen hoort erbij denk ik dan. Even niet letten op die witte plekken op de bladeren, da's van kalk dat nog aan m'n handen hing .
     

     
    Bij de tomaten gaat het ook enorm goed, de eerste kerstomaatjes hangen er aan en ook al een eerste Noir de Crimé tomaat. Die laatste ziet eruit alsof het een enorme tomaat gaat worden, vooral die kroon is echt opvallend veel groter tov de andere tomatensoorten .
     

     

     
    Snijbiet & komkommerkruid.
     

     

     
    De tuinbonen die al redelijk groot aan het worden zijn, nog even en ik kan ze oogsten. Denk nu wel dat ik het aantal iets onderschat heb, het zijn er nogal veel alles bij elkaar .
     

     
    Aan de pepers zijn de eerste bloemtjes tevoorschijn aan het komen. Ze gingen traag tot een week of twee geleden, nu zie ik dagelijks het verschil.
     

     
    En als laatste nog de fruitplanten. De eerste frambozen en aardbeien hangen aan de planten en ook de braambesplanten (van dit jaar) groeien heel goed. De kat is ondertussen alles al aan het bewaken .
     

     

     

  4. Yentl
    Nu het de laatste dagen eindelijk warmer is geworden, heb ik veel in de tuin gewerkt en weinig tijd gehad voor een update, maar groeien doet alles (gelukkig) wel ! De agelopen dagen heb ik zo met met m'n vader aan een afdak voor de tomaten gewerkt zodat ze niet meer nat kunnen worden. Vorig jaar zijn zo al m'n tomatenplanten kapot gegaan door... de tomatenplaag , dat wil ik dit jaar dus absoluut vermijden, het is snel gebeurd als die allemaal onbeschermd buiten staan met hoge temperatuur en vocht.
     
    Dit is 'm dan. Oké, toegegeven, niet echt heel mooi, maar effectief en stevig is het zeker ! De planten hadden het trouwens echt wel nodig, er komen meer en meer bloemetjes aan én het eerste (Coeur de Boeuf-) tomaatje is inmiddels zichtbaar. Links staan nog de Noir de Crimé (donkergroene) tomaten, in het midden de Coeur de Boeuf's en rechts kertomaten van zaden die ik heb gekregen, weet nu wel niet welk ras ze zijn.
     

     

     

     
    En ook de pepers en sla zijn het goed aan het doen! De pepers zijn opvallend hard beginnen groeien de laatste dagen, had al gemerkt dat het bij paprikas ook vanaf een bepaald moment ineens snel ging .
     

     

  5. Yentl
    Terwijl het buiten warm en nattig is, blijven m'n plantjes nog maar even binnen. Vandaag heb ik gezien dat een Coeur de Boeuf tomaat als eerst een bloemetje heeft geopend ! Binnen een week gaan ze naar buiten, ik kan ze niet binnenhouden en ik heb er wel vertrouwen in dat het goed gaat komen... positief denken .
     

     
    Een tijdje geleden zijn ook de Valdor struikbonen uitgekomen. Alles zag er normaal uit, tot ik een tijdje later een plantje zag met 3 blaadjes. Ik heb er nog nooit eentje gehad dat er zo uitzag, dus deze ga ik extra goed verzorgen . Ik vraag me wel af of het zaad achteraf ook die eigenschap zou kunnen dragen .
     

  6. Yentl
    Ik had de laatste dagen weinig tijd voor een update, maar de planten blijven ondertussen doorgaan. Deze week heb ik m'n 10 tomaten moeten verpotten naar een grotere pot, m'n eigen fout door per ongeluk te vroeg te zaaien en ik gooi dus echt niet graag planten weg . Nu kan ik ze tenminste nog even houden tot het terug warmer is.
     
    De zonnebloemen heb ik opnieuw gezaaid op een natte koffiefilter als testje, de katten vonden het namelijk leuk om eventjes in m'n net gezaaid zonnebloemenbed te gaan vechten . Worteltjes zie ik al, ben benieuwd hoe het verder zal gaan als ik ze uitplant.
     
    De radijzen zijn goed aan het groeien, vandaag heb ik eindelijk de ijskegels uit de grond kunnen halen, ik vind ze toch wel een pak straffer dan de rode Saxa's. Ik denk dat ik eens moet gaan beginnen met opnieuw te zaaien.
     

     
    Tuinbonen, net beginnen bloeien. Vrees dat ik er nogal wat te veel ga hebben, had ook niet echt een 100% kieming verwacht .
     

     
    De pepers zijn langzaam aan verder aan het groeien. Begin toch wat te twijfelen of ik nog zou kunnen oogsten, ik had ze nochtans zoals op het pakje staat begin maart gezaaid...
     

     
    Dan verder nog de komkommers en amandelboom. De komkommers gaan goed, ik denk dat ik ze naar boven ga laten groeien met een constructie van twee gekruiste bamboestokken met touwen tussen. En dan die amandel .. Ik snap niet goed wat die plant heeft, ik dacht dat tomaten snel groeiden, maar dit amandelboompje lijkt er nog eventjes een race mee te gaan houden, om het snelt tegen het plafond
     


  7. Yentl
    Zo, dan heb ik vandaag dus de eerste groente kunnen oogsten, Saxa radijzen. Smaak was eerlijk gezegd een beetje zoals de aarde waar ze in zaten: waterig . Nu is het nog wachten op de ijskegel radijzen, die gaan denk ik ineens in grotere hoeveelheden groot zijn, die Saxa's groeien nogal "ongelijkmatig". Terwijl deze al goed zijn, zijn bijna alle andere nog te klein. Na het uittrekken zit ik trouwens weer met hetzelfde probleem als vorig jaar, de linkse en rechtse zijn nogal klein tegenover de grote broer in het midden. Ben slecht in het inschatten hoe groot ze zijn , zeker met de aarde die erover zat . De rest nog een weekje laten staan, en dan zullen ze in een keer allemaal groot zijn .
     

     
    Nog eventjes een foto van m'n amandelboompje - 2 dagen later, wat groeit dat dingetje snel! Wel vreemd hoe die worteltjes naar boven komen ipv naar beneden, morgen maar weer opnieuw met grond bedekken.
     

  8. Yentl
    Vandaag was het toch wel al veel beter weer dan de afgelopen dagen en daar heb ik dus ineens ook maar gebruik van gemaakt . Daarstraks ben ik begonnen met het uitsteken van een hele strook gras, daarmee breidt ik m'n grond dus opnieuw uit . Deze keer gaat het stuk grond naar de zonnebloemen, vond het eens leuk die bloemen te hebben staan en zeker als ze uiteindelijk 2 en een halve meter worden!
     
    Ondertussen blijft alles ook mooi verder groeien. De Valdor en Purple Queen bonen zijn boven de grond gekomen, ik hoop dat ze dit jaar beter gaan, vorig jaar is er eigenlijk niet veel van gekomen en weet ook niet echt waarom .
     

     
    M'n amandelboompje is ook goed bezig, ben benieuwd wat er uiteindelijk van gaat worden.
     

     
    En ook de komkommers en pepers zijn goed aan het verder groeien .
     


     
    Ik denk dat ik zeer snel eindelijk m'n eerste oogst kan gaan verwachten, de gewone en ijskegel radijzen buiten worden met de dag dikker. Verder moet ik m'n zelfgemaakt bak nog een beetje verder gaan afwerken, al doet hij overdag al heel goed z'n best, de temperatuur stijgt snel en dalen doet hij niet vlug. Zolang hij me maar extra ruimte geeft ben ik blij, het deksel is van minder belang .
     

  9. Yentl
    Heb zojuist al de planten gaan bekijken en ik was toch wel weer verrast ! Er beginnen op verschillende planten al weer bloemetjes te komen en ik heb gezien dat de Marketer komkommers na slechts 3,5 dagen (!) zijn uitgekomen.
     
    Hier is hij dan, groeit wel al snel. Gisteren heb ik 's avonds voor ik ging slapen nog even gekeken en er was werkelijk nog niks te zien! Let niet op de onscherpe foto, hij leek scherp op m'n scherm .
     

     
    Dit jaar probeer ik ook maar eens komkommerkruid, het zou naar komkommer moeten smaken & eetbare bloemen hebben, ben benieuwd! Zin hebben ze er alvast wel in, ze zijn zo goed als allemaal uitgekomen .
     

     
    De tuinbonen en frambozen beginnen langzaamaan ook bloemetjes te krijgen. De bloemen van tuinbonen vind ik persoonlijk toch wel van de mooiste.
     


     
    En dan nog iets dat ik niet echt had verwacht of gehoopt.. het eerste beginsel van bloemen is zichtbaar aan een van m'n tomaten, ik hoop dat ze zich nog even kunnen inhouden .
     

  10. Yentl
    Vandaag en gisteren toch nog even de kans gehad om een beetje in de tuin te werken, het is hier namelijk al voor de 4de dag aan het regenen en telkens als ik buitenga om iets te gaan doen begint het opnieuw .
     
    Gisteren heb ik nog een stukje grond vrijgemaakt voor rabarber en waarschijnlijk zal ik nog wel een paar metertjes vrijmaken om toch nog wat extra te kunnen planten. Niet echt gedacht dat ik het zo leuk zou vinden . Ook heb ik nu gezien dat de ajuinen (eindelijk!) boven de grond aan het komen zijn, maar daar heb ik nog geen foto van kunnen maken.
     
    Dus.. het fruit. Vorig jaar heb ik deze gele frambozenplanten gekregen, al wetende dat hij het tweede jaar nogal hard kon beginnen groeien. Eerlijk gezegd had ik toch niet echt gedacht dat die planten zó hard gingen vermeerderen (ik denk ondertussen al 4x op z'n minst). Ik heb al een aantal planten moeten uittrekken en ik zie er bijna elke dag weer nieuwe boven de grond komen .
     


     
    De aardbeien groeien heel goed. Het verwijderen van de eerst bloemen was blijkbaar een goede zaak, nu hebben ze veel meer blad.
     


     
    En dan nog m'n nieuwe braambes planten, die zijn ondertussen toch ook mooi beginnen groeien .
     

  11. Yentl
    Na een hele tijd droog te blijven is er eindelijk terug regen, goed voor de planten! Ik moest de afgelopen weken al bijna dagelijks water sproeien op de stukken grond waar nog niets stond om zo toch nog te kunnen zaaien en zelfs dan trok het water nog niet goed in de grond . Gelukkig is dat nu opgelost, dus hier m'n eerste update .
     
    Vandaag heb ik de pepers al in een ander potje gezet, ze stonden echt te dicht op elkaar en hadden al redelijk wat wortel.

     
    De tomaten groeien vrolijk verder . Deze zijn 5 dagen voor de pepers gezaaid (7 maart).

     
    De basilicum komt op.

     
    En ook buiten gaat het goed (let niet op die bladeren, ik verwijder ze bijna elke dag, maar ze komen telkens weer terug ).
    De radijzen beginnen groter te worden en de 33 tuinbonen die ik eind februari gezaaid heb (en allemaal zijn uitgekomen) staan er ook mooi bij. Wat een verschil met vorig jaar trouwens, toen kwam maar de helft van de tuinbonen op!


     
    Bij de volgende update zal ik een aantal foto's van de braambessen, gele frambozen en aardbeien maken. Voor die frambozen moet ik ondertussen nog iets bedenken, er blijven maar nieuwe plantjes bijkomen .
  12. Yentl
    Even een update van m'n planten.
     
    Vorige week heb ik de rabarber verplaatst, niet echt het beste moment, maar die arme plant stond al de hele tijd in de schaduw . Een aantal oudere bladeren (die op de grond liggen) moet ik denk ik ook eens verwijderen, ze hangen elke dag na een tijdje zon op de grond.
     

     
    Voor de vissen zijn we dan ook nog zuurstofplantjes en bacteriën gaan halen. Heb me ook ineens nog 2 zonnebloemsoorten meegebracht... die 2,5 m zouden moeten worden
     

     
    Binnen groeien m'n tomaten zeer snel. Hopelijk kan ik ze in die potjes houden tot ik ze kan uitplanten, maar dat betwijfel ik toch een beetje. Denk dat ik me een beetje heb misrekent bij het zaaien . Van links naar rechts: (onbekende) kerstomaat, Coeur de Boeuf en Noire de Crimée.
     

     
    Buiten begint m'n sla eindelijk een beetje te groeien, deze zijn Tannex en Amerikaanse Roodrand. Vorig jaar ging het toch een pak beter .
     


     
    De ajuinen laten zich zien en ook de nakomelingen van de Oos-Indische Kers van vorig jaar zijn boven de grond gekomen .
     


     
    En dan als laatste nog m'n dragon, die groeit enorm snel!
     

×
×
  • Nieuwe aanmaken...