Ga naar inhoud

woldistel

Members
  • Aantal items

    2394
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Persoonlijke informatie

  • Woonplaats / Regio
    Drenthe
  • Hobbies
    Moestuinieren, textiele werkvormen

Recente bezoekers van dit profiel

De recente bezoekers block is uitgeschakeld en zal niet meer getoond worden aan gebruikers.

  1. Zaadjes vielen vanochtend op de mat. Links wat ik had gekozen, rechts wat ik extra heb gekregen. Mooie verpakking ook!
  2. O ja, gisteren ook nog een heleboel kleine preitjes uitgeplant. Was ik vergeten. Ze zijn miniem, maar ach, net hanteerbaar en prei kan wel wat hebben. Ook nog stengelui Ishikura en een rode lenteui uitgeplant.
  3. Je kunt komkommer ook dehydrateren of in de vriezer doen en daarna wokken ofzo.
  4. Ik was niet in Frederiksoord, dus dat kunnen we uitsluiten 😄 Voor het verven met vers wedeblad heb je ongeveer 2 tot 3 x het gewicht van de schone wol nodig. Je hebt eerstejaars planten nodig en die vormen een flinke rozet. Maar ik zou echt veel planten zetten op een zonnige plaats. Het is wel veel werk.
  5. Rabarber natuurlijk. Morgen ( ik hou niet van warme rabarber). Mijn rabarbermoes gaat altijd gepaard met rozijnen, beetje suiker en specerijen. Speculaaskruiden of iets met kardamom. En voor straks een roereitje met bieslook en zevenblad uet. Beetje couscous erbij. Mjam.
  6. Echt blauw (wede, indigo) is erg veel werk. Maar wel de moeite waard voor textiel.En dan heb ik het dus over licht- en wasecht. Het is niet voor niets dat in musea middeleeuwse knooptapijten vooral blauwig groen zijn. Voor een zeepje zou ik inderdaad de moeite niet doen. Ik had eerder wede maar de opbrengst aan blauw pigment is echt weinig (de gekookte wortel en blad waar het blauw al uit is gehaald geven een goed oudroze op aluin bij wol, fijne bonus). Japanse indigo is het meest geschikt in het nederlandse klimaat en geeft redelijk wat pigment. Er is ook een directe verfmethode, maar ook die is niet lichtecht. Maar wel leuk om te doen. Edit: meekrap is echt een prima verfstof, alleen duurt het een paar jaar voor je voldoende oude wortels hebt. Ossetong is gevoelig voor Ph en niet lichtecht
  7. Schoffelen, het half vergraste aspergebed van gras ontdaan en toen bleken er nog heel veel aspergetoppen onder te zitten 😃, dus die zijn voor volgende week. En vanalles planten en zaaien.
  8. De eerste tomatenplanten in de tunnelkas op de volkstuin gezet. Knolvenkel, NZ spinazie, gewone spinazie, dille en sla in volle grond gezaaid.
  9. ik zou beginnen met foto's van de aantasting hiernte plaatsen, misschien dat iemand dan iets weet.
  10. Ik heb een oude kast doormidden gezaagd. Het is er een van een stel. Lief heeft ze tig jaar geleden gemaakt als leuke tuinkast en ze hebben ook nog dienst gedaan als depotkast voor Sandd post. Deze was al een paar jaar flink rot aan de onderkant. Ook her en der gaten in het hout. als gevolg van een huppeldepup houtboorder. Dus nu doormidden voor een insectenhotel. Staat nu te drogen en dan ga ik de onderkant nog weer insmeren met rubbersmeer van Bison (kleine promo, geen aandelen Mijn vorige pot was al helemaal ingedroogt maar ik heb vanmiddag een nieuw potje gehaald. Geweldig spul voor alle houtdelen die een extra bescherming nodig hebben qua vocht. Schuttingpalen enzo). De inhoud zal vooral bestaan uit gekochte huisjes en stukjes stam met gaten. Ik heb ook nog wat gipsblokken waar ik gaten in kan boren. Maar dat zie ik dan wel weer
  11. Ik dus ook niet gezien. Ben benieuwd 😀
  12. Ik had er maar vier besteld. Ben benieuwd of er dan ook extra bijzit 🤗 Ik zag nog een paar laffe pepers en ook een van de buiten de dampkring pepers; Corona. Er komt een jaar dan ga ik helemaal SF met de pepers en de tomaten. Overal planeten, sterrenstelsels en zaden van planten die een tijdje buiten de dampkring zijn geweest. Nu al zin in.
  13. woldistel

    Pepers 2025

    Ah, vandaar. Ik vroeg het me af omdat je een (plafond)ventilator bijvoorbeeld ook in de winter kunt gebruiken om warmte vanaf het plafond weer in de kamer te circuleren of om een hoge stilstaande luchtvochtigheid op te lossen. Maar dit is weer een andere toepassing 🙂
  14. woldistel

    Pepers 2025

    Gezellig, bijna lepeltje, lepeltje. @Rookie vanwaar die ventilator? Kan zijn dat ik ergens overheen heb gelezen. Mijn pepers e.d. staan nu voor de helft in de kas. Ze hebben het prima naar de zin. Een gedeelte van de pepers binnen heeft een groeistop gehad omdat ik per ongeluk wat te vroeg bemest had (had nog wat in de gieter na het bemesten van de citrussen en hup, plop,plop wat bij de zaailingen in) en vervolgens niet verpot of gespoeld 🫤 Maar het trekt nu wel weer bij, hoewel langzaam.
  15. Meteen maar even gedaan, alvast voor volgend jaar. Jammer dat ze stoppen, maar ik snap het ook wel.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...