Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Mien Moestuin

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van Mien Moestuin
  2. Ook wij hebben een walnootboom in onze tuin staan. Elke dag zag ik de eekhoorntjes af en aan lopen met walnoten in hun bekje. Ze waren wel zo lief om voor ons genoeg over te houden... Toen de walnoten eenmaal op de grond vielen, hebben we elke ochtend alles meteen opgeraapt. Na de oogst doen we elke dag een aantal walnoten in het walnoten voederhuisje: http://winkel.natuurmonumenten.nl/thema/bescherming-in-de-herfst/vogels-en-dieren/eekhoorn-voederhuis/. Als je wilt kun je daar ook ander lekker eten in doen voor de eekhoorn. Misschien heeft hij dan minder behoefte aan je notenbomen. Ze zijn overigens ook gek op pindakaas! Dus zo'n pindakaashuisje zou je ook nog kunnen ophangen in de tuin. Succes!
  3. Bedankt ook voor jouw reactie. Het kan inderdaad zijn dat het soms te vochtig is in de kas. Ik weet ook niet altijd wanneer het beter is om de raampjes open of dicht te houden. En misschien heb ik de druif wel eens teveel water gegeven. Dit jaar zijn er mooie (wel kleine) druiven aan gekomen. Pas daarna zijn de bladeren gaan verkleuren. Ik zal je advies opvolgen wat betreft bladeren verwijderen en de grond schoonmaken. Hopelijk krijg ik volgend jaar weer mooie bladeren en druiven.
  4. Ojee. Dat klink niet best. Ik heb niets boven de druif staan. Hij staat al jaren in een kas, tegen de muur. Hij komt tot tegen het glasplafond van de kas. Ik heb op dit moment nog was tomaten in de kas staan, maar die staan niet tegen de druif aan. Kan ik erger voorkomen door de bladeren af te knippen en de druif terug te snoeien?
  5. De bladeren van mijn druif beginnen langzaamaan zwart te worden. Na wat googelen lijkt het erop dat de druif kalium gebrek heeft. Als dat zo is, wat moet ik er dan aan doen? Voor de duidelijkheid stuur ik wat foto's mee. Iemand die hier wat over kan zeggen?
  6. @ RobO. Wij hebben al een boomgaard dus een fruitboompje in de moestuin is niet persé nodig. Maar wel leuk omdat het eetbaar is, net als de andere planten in de moestuin.
  7. Bedankt Roelie. Er komt zeker een composthoop. Ook nog op het zuiden, dus die vlierbes is een goed idee!
  8. Bedankt voor jullie reacties. Een blauwe regen op stam? Ik wist niet dat die bestond! En ja, mijn moestuin wordt niet standaard, dus zo' n boompje zou daar heel goed bij passen. Bedankt!
  9. Eindelijk is de grond klaar voor mijn moestuin! Ik ben nu begonnen met het ontwerp om in het voorjaar mijn eerste hele moestuin aan te pakken. In het midden van de moestuin wil ik een boompje planten. Het mag geen hele grote boom worden want dan komt er natuurlijk teveel schaduw in de moestuin. Het is meer voor de sier. Zelf zat ik te denken aan een Catalpa. Maar misschien heeft iemand hier een ander/goed/beter idee? Alvast bedankt!
  10. Hallo, Ik heb een paar hele grote zonnebloemen in mijn moestuin. Nu wil ik ze oogsten, maar ik lees zoveel verschillende verhalen over de juiste tijd om te oogsten. Hoe kan ik herkennen dat ze oogstbaar zijn? Ik heb er al eens een pitje uit gehaald en vind ze nogal klein. Maar de bloem zelf is groot en heel zwaar en hangt naar beneden en de gele bloemblaadjes zijn bijna weg. Wie kan mij helpen?
  11. Oh echt? Vorstschade? Wat een geluk! Ik dacht echt dat ik ze weg kon gooien. Even afwachten dus. Ben wel verbaasd want tijdens de vorstnachten heb ik wel een grote doek over de aardappelplantjes gelegd. Of had ik ze beter anders tegen de vorst kunnen beschermen?
  12. Bedankt Stan! Ik heb het programma meteen gedownload op mijn computer en ga er komende week eens even voor zitten. Maar eh... wat doet het plaatje van de alien eigenlijk in het programma? Loraine: ook bedankt. Tja Twente is een mooie plek om te wonen!
  13. Dank je Valerie. Maar ik bedoel eigenlijk een computerprogramma, geen TV programma. Was misschien niet zo duidelijk van mij. Ik gebruik nu deze: http://www.smartgardener.com/, maar ik vroeg me af of er ook Nederlandse computerprogramma's zijn waar je duidelijk je moestuin en de vorderingen bij kunt houden. Iemand?
  14. Hallo! Mijn eerste aardappeloogst lijkt te gaan mislukken. Nadat ze erg goed van start waren gegaan, lijkt het nu de verkeerde kant op te gaan. Ineens zaten er overal naaktslakjes op de bladeren. Die heb ik weg kunnen krijgen door ze regelmatig te verwijderen. Nu zitten er geen slakjes meer in, maar lijken de bladeren aangetast. Eerst dacht ik dat het misschien zou komen door de slakken maar nu denk ik dat het toch een schimmel is. Kan iemand met wat meer verstand dan ik bevestigen dat dit inderdaad de gevreesde aardappelschimmel is? En als dat zo is, moet ik alles dan meteen uit de grond halen, of kan ik het gewoon laten zitten?
  15. Bedankt allemaal voor het welkom! Wat een stel fanatiekelingen hier. Mooi om te zien! Ik stel hier alvast een vraagje want ik kon niet vinden bij welk topic ik dit het beste zou kunnen zetten. Op internet heb ik een mooi programma gevonden: Smart Gardener. Hiermee kun je je eigen moestuin makkelijk inrichten en bijhouden wanneer je wat kunt doen. Maar ik vroeg me af of zo'n programma ook in het Nederlands bestaat?
  16. Mien Moestuin plaatste een topic in Voordeur
    Hallo allemaal, Wat geweldig om te ontdekken dat er een heel "moestuin wereldje" is! Ik hoop van alles hier te leren want zoals de titel al aangeeft ben ik net begonnen en weet ik eigenlijk bijna niets. We hebben een jaar geleden een nieuw huis gekocht met veel grond. Een gedeelte van de tuin willen we gebruiken om een moestuin te maken waar vooral ik in ga werken. Het is een stuk van ongeveer 100 m2. Op Pinterest heb ik ontzettend leuke ideeën gezien. Hoewel we nog druk zijn met de verbouwing van ons huis, vond ik het zonde om dit jaar weer niets te doen en ben ik maar wat gaan planten. Op dit moment heb ik aardappels, wortels en prei in 'mien moestuin' staan. De wortels komen alleen nog niet door, dus ik ben bang dat dat niet goed gaat komen. Ook zitten er een aantal zonnebloempitten in de grond. We hebben een kleine kas waar al druiven in stonden die het goed doen. Verder heb ik in de kas ook wat aardbeien en tomaatjes gezaaid. Ook hebben we een boomgaard met een aantal oude appelsoorten, een perenboom, een kersenboom en een walnotenboom. Nou, dit is alvast even wat we 'hebben'. Ik zal zo eerst eens goed rondkijken hier en daar zullen vast vragen beantwoord zijn die ik ook heb. Voor de fotoliefhebbers... de plaats waar de moestuin moet komen, de boomgaard, stukje moestuin met aardappels.

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.