Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

peeters

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van peeters
  2. peeters reageerde op peeters's topic in Fruit en noten
    @Balto: ik zie niets vreemds aan de grond. De boom staat er al zo'n 20 jaar. Het verdorren herken ik dan weer wel. De boom verliest sinds gisteren ook al het dorre blad. De appeltjes hangen nog. @Katr111: ik heb geen meikevers gezien dit jaar, tenminste niet dat me is opgevallen (tsja, nieuw huis, nieuwe tuin, veel schilderwerk, verjongen van de beukenhaag, misschien niet genoeg opgelet?). De andere fruitbomen ernaast hebben nergens last van ook de walnoot die ernaast staat niet ... Er is overigens, op het oog, niets aangevreten of doen meikevers dat anders? Het "wortelprobleem" van Balto lijkt er nog het meest op.
  3. peeters reageerde op peeters's topic in Fruit en noten
    Hele handige link! Die ga ik bewaren! Met een beetje googlen was ik inderdaad ook bij bacterievuur uitgekomen maarrrrr ... het blad wordt lichtbruin (verdort) en wordt niet bruin zwart zoals bij bacterievuur. Ik heb maar wat enge bacterievuur plaatjes gezocht en die vergeleken met mijn boom: ik heb een andere verkleuring van het blad. Daarbij had de boom gewoon bloesem dit voorjaar en vormde er "normaal" appeltjes. Die groeien nu niet meer en verschrompelen tot rimpelige appeltjes. De rest van de appel- en perenbomen staan er verder goed bij dus ik heb niet het idee dat het besmettelijk is. Het vreemde is ook dat het verdorren van het blad vanaf de stam richting de buitenkant gebeurd en niet vanuit de jonge scheuten aan de buitenkant richting de stam. Sowieso maar terugsnoeien denk ik (?)
  4. peeters reageerde op peeters's topic in Fruit en noten
    Hoop dat dit inderdaad helpt ...
  5. peeters plaatste een topic in Fruit en noten
    Hallo, Een van de appelbomen doet sinds kort erg vreemd. Waar alle andere bomen mooi in blad staan, al flinke vruchten hebben, is er 1 boom die het minder goed doet. Heeft dit jaar keurig bloesem gekregen en er groeiden appels. Inmiddels zijn de appels al een week of wat niet meer gegroeid (ca 2 cm doorsnede) en verschrompelen. Daarbij verkleurd al het blad bruin, komende vanuit de kruin, en lijkt zich te verspreiden naar de punten van de takken waar inmiddels ook het groene blad vanaf de randen bruin kleurt. De boom lijkt langzaam aan te verdrogen maar dan de andere kant op (vanaf de stam naar buiten dus). Ik zie geen afwijkingen op de stam die aantasting aangeven. De appel en de walnoot ernaast hebben nergens last van. Weet iemand wat er mis is met deze ene appelboom? Marjolijn
  6. peeters plaatste een topic in Voordeur
    Hallo, Sinds deze winter zijn wij de trotse bezitters van een mini boomgaard die bij ons nieuwe huis hoort. Wel een verandering van een ruime stadstuin naar een "ècht" tuin. Tuinieren is altijd een hobby geweest en nu kunnen we echt los gaan op onze 1000 m2. In onze kleine boomgaard hebben we 3 soorten appels (van elk 2 bomen), 2 morellen, 2 pruimen, 2 peren en een walnoot. Dit jaar is het vooral kijken wat wat is (dat is nu inmiddels zichtbaar) hoewel we nog geen idee hebben welke soorten het precies zijn. Ik hoop op dit forum vooral veel te kunnen leren. Marjolijn

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.