Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Guus D

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Moestuin Seizoen die geplaatst zijn door Guus D

  1. korte update

    En zo ligt de tuin er nu bij, paar rotte pompoenen , wat prei en wortels. . De geiten krijgen iedere dag wat maisplanten. Als alles weg is een keer alles kort frezen en dan is ie weer net jes
     
    Korte opdate maar heb het nogal druk momenteel,
  2. Weer een update

    Jaa daar is ie weer, net een weekje vakantie op Jongerencamping Appelhof op terschelling erop zitten, dus het onkruid moet nog geplukt worden.
    Maar alles groeit hard in de tuin, en in de tunnel ook, de sla bijvoorbeeld, 5 kroppen geoogst en de rest is doorgeschoten. De bonen, toen ik weg was zijn ze smorgens geplukt, en mijn broertje zij dat het savond eigelijk alweer geplukt kon worden. Maar ik heb er veel ste veel, gister 2 volle emmers van 20 liter geplukt, en er zijn er al weer die geplukt moeten worden.
    De peulen doen het ook goed en kunnen morgen ook geoogst worden. Ook in de vakantie zijn ze geplukt maar ons mam zij dat ze niet smaakten, maar ze hadden de erwten geplukt en gekookt, dus die waren taai. Slimme mensen hiero
    Ja ik gooi er wel wat fotos bij die zeggen vaak meer als tekst
     

  3. Het is al weer een tijdje geleden dat ik een updat heb geplaatst, bij deze.
    Na het ploegen is er 30 m2 championne mest op gereden, en deze is in de grond gefreest.
     

    Het oude tuintje wordt nu gazon, de kas hou ik en daar komen tomaten in te staan.
     

    Stuk waar de pompoenen komen staan, die ga ik dit jaar wat telen om te verkopen.
     

    Aardbeien en kolen
     

    Middelste stuk in de tuin
     

    3 trays chineese boontjes, 1 tray boterbonen, tja en de 3 lage stampeulen had ik donderdag gezaaid, en vrijdag waren ze gelijk weg, opgegeten door vogels die de tunnel binnen zijn gevlogen, maar ik heb misschien geluk, de kat zat ook binnen te slapen met een dikke buik
     

    Gezaaide prei
     

    bloemkool
     

    Gezaaide kolen
     

    Tunnel
     

    Pompoenen binne kort uitplanten
     

    Mais en zonnebloemen voor de Geiten
     

     
    Zie het rotsplanten en kerstbomen topic voor fotos daarvan
     
    Vragen stel ze maar!
  4. Winter tuin

    Het was winter in de tuin! En als het een beetje opdroogd dan gaa ik m omploegen, mesten en egaliseren, en dan kan het nieuwe seizoen weer beginnen!

  5. Update 2508 veel fotos

    Nou alles gaat zn gangetje in de tuin.
     
    Als eerst 2 lucht fotos:

    De oude tuin, met de kas en dahlia's. De rest is gazon geworden.


    De nieuwe tuin.
     

    Tuinkruiden met op achtergrond tomaten.
     

    De komkommers.
     

     
    De courdebouf tomaten, as dinsdag tomatensoep.
     

     
    De moesplanten, 270 stuks, 2 weken geleden gezet, en ze groeien goed.
     

     
    Witte paprika, en chinees 5 color, geen 5 kleuren maar de eeneplant paars, ander lichtpaars.
     

     
    Als heg, een rij zonnebloemen.
     

     
    Uien, prei, Boontjes
     

    Stukje rodekool, en de moesplanten die eerder zijn geplant.
     

     
    Kolenveldje.
     
     
    Tja en dan zit ik met het probleem dat ik met veelste veel komkommers heb. wij zelf eten bijna geen komkommers. en als we er eten eten we de snack komkommertjes. Want de komkommers marketmore en chineese slangen ziten van die dikke zaden in. Dus daar heb ik een oplossing voor.
     

     
    De Geiten vinden ze heerlijk, elke dag krijgen ze er een.'
     

    Nou en dit oogst ik dus om de 3 dagen ongeveer.
     

    En dan tenslotte, om het waterprobleem in mijn tuin op te lossen, komt er een haspelslang in de grond voor de afvoer van het dak van het huis (liep voorheen de stoepop en zo in mijn tuin) Nou die graven we in en sluiten we de afvoer op aan. Dus dan wordt de slang zo thuis bezorgt.
     
    Nou dit was de udate weer.
  6. Kolenveld+tunnel

    Het regent hier constant, dus de bonen en peulen worden nix, maar de kolen, die doen het goed!

     
    En nog een overzichtsfoto:

     
    En dan heb je bonen gezaaid, maar buiten zal dat toch niets meer worden, dus dan zet ik die maar in de tunnel overal tussen:

     
    Verder groeien in de tunnel de komkommers en de tomaten bijzonder goed.

     
     
    En de courdebouf ga ik deze week een keer onderhande nemen, met dieven enz. maar dan moet het wat warmer zijn.

     
    En dan heb ik nog een hoop boerenkool gezaaid, omdat dat tenminstewel goed groeit met dit weer.
    Beschermd tegen poepaanvallen van de katten hier;;

  7. Update

    Weer even een update je van de tuin.
    De prei kan bijna uitgeplant worden.

    De gezaaide uien.
     

    Kolenveld.
     

    Peulen.

    Het aardappelveld, kijkt wat geelsig?

    Tomaten, veel blad weinig bloemen...

    Chineese boontjes in de tunnel, de eerste oogst al gehad
     

    komkommers marketmore, chineese slangen, en snackkommer.
     
    kruiden

     
     
     
    Nou de fotos van de kerstdennen, die al aant vertakken zijn.

  8. Update 30.5

    Weer een update met foto's. In de tunnel groeit alles goed, al is het wel heel heet, zet overdag de zijkanten van de folie omhoog zodat het wat kan luchten. De tuinbonen staan buiten, moet ze gaan spuiten tegen luis. Nou wil ik dees week nog een keer de bonen-erwten-peulen uitplanten, maar dat kan alleen als ik een keer op tijd afgewerkt ben Want ik heb inmiddels zomervakentie
     
    De egg gebruik ik nu met de tractor.
     

     
    Na het eggen:

     
     
     
    Aardappelveld:

     
    Zaaisels van bonen:

     

    CourdeBouf.

    Een gedeelte van de 2000 (!) kerstbomen.
  9. Weer een update 4-5

    Ik heb wat fotos gemaakt vandaag.
    De Peper en paprikas, inmiddels ook opgepot

    De prei komt net op

    Opgepotte tomaten en komkommers

    De stoep naar de tunnel

    De zaaiuien

    Gezaaide snijbloemen

    De Cour de Bouf groeit het best

    Gezaaide koolsoorten in de tunnel
    De tunnel met alle zooi die ik erin gestouwd heb

    En nog een paar aardappels die in de tunnel staan.
     
    Verder ben ik nu de 3000-5000 liter potgrond die ik gekregen heb aan het opslaan naast de kas, moet ik nog halen met de kruiwagen.
  10. 10-5 update

    Vandaag weer een paar fotos gemaakt in de tunnel:
     

    Oppottafel in de tunnel
     

    Het aardappelveld buiten
     

    De zelfgezaaide Cour De Bouf, groeit zeer hard in de tunnel
     

    De 3kerstboompjes van de 50
     

    De tuinboon staat vol in bloei.
     
     

    De zaaibakken met erwten-peulen-stokslabonen-stamslabonen.
  11. Tunnel

    28-3-12
    Zoo de tunnel is bijna af, aleen nog een deur fabriceren en nog wat afwerkeingen, hier de fotos van de tunnel en van de vlakke grond

  12. Na een lange tijd weer een update van mijn moestuin. Ik zit al 6 weken thuis op de bank omdat er een stukje bot afgebroken was in mijn knie.
     
    Met de grote tuin zoals ik die 2 jaar geleden had ben ik grotendeels gestopt. Het werd me allemaal iets teveel en de onkruid druk is vort veel ste groot. Ook heb ik minder tijd voor de tuin omdat ik nu afgestudeerd ben op school, en een 48 uur contract heb gekregen en dus veel kan werken.
     
    De tunnel en de glazen kas staan er nog. In de tunnel wil ik volgend jaar de groentes gaan kweken die wij thuis opeten. De glazen kas staat op de plek van mijn eerste tuintje maar dat is inmiddels gazon geworden. Kas staat leeg en de beregenings pomp staat erin.
     
    De grote tuin (ongeveer 700 m2) is nu ingebruik als kerstbomen veld. De kerstbomen die ik een paar jaar geleden gezaaid heb ik uitplant op dit stuk.
     
    Op de foto's staan de grootste boompjes. Het ziet er rommelig uit omdat ik nu op krukken moet lopen en zelf niet kan schoeffelen en dus afhankelijk ben van mijn broertje die maar af en toe zin heeft om te schoffelen.
     

     
    De tunnel is nogal een rommeltje dus daar maak ik wel n foto van als ie op is geruimd.
     
    Gr
  13. Onkruid, Onkruid, Onkruid

    Heel de plak (900m2) is groen van het onkruid, nou heb ik de afgelopen 2 dagen(hele heete) Heel de plak geskoeffeld, onkruid op laten drogen, en weer alles zo skoeffelen. Nou is het denkik een keer of 5 alles geskoeffeld. Nee ik hoef dat niet met een driepoot te doen, heb er zelf een gebouwd van 1,5 meter breed ongeveer
  14. begin tunnel

    12-3-12
    Zoo.. zaterdag de tunnel opgehaald. Gister heb ik 16 funderings palen geslepen, gelast en gestord. Hier komen strax de bogen op te staan, nou morgen nog haakjes er aan lassen voor het touw
     
    Hier een foto van de 10 bogen:

    En de plastic:

     
    Morgenmiddag miss de eerste boog ingraven en uitlijnen
  15. Gezaaid

    1-3-12
    Zoo, weer even een update;
     
    Vorige week gezaaid
    Tuinbonen, paprika, pepers. De rest wordt morge gezaaid ben om 11:15 weer uit dus tijd zat. Verder heb ik stoep gelegd, een begin voor in de nieuwe tuin strax, Ik heb van WesleyB nog rabarber planten gekregen, deze gaa ik ook nog planten. Verder een kruidenhoekje ingericht en gespit(prei en winterbloemkool)

  16. Oude tuin

    Het stuk waar mijn kasje staat blijft miss deel van mijn tuin, het hek moeten we nog op de nieuwe grens zetten, het grote stuk word het nieuwe deel ja, wesley komt niet meer, de spar gaat ook weg.
     
    @Raxia voorheen was dit een waterplanten kwekerij, de stoepen zitten in de hoop geduwd, maar nou heb ik wel mooi veel tegels om stoepen van te maken.

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.