Ga naar inhoud

Vrolijk

Members
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Vrolijk reageerde op Vrolijk's bericht in een topic in Tuinvragen
    Dit is een huurwoning en nadat ik er uit ga, komt er maanden lang niemand meer in, i.v.m. renovatie. Ik neem ook alle planten mee, maar dit is een twijfel geval of het nut heeft om Überhaupt te proberen gezien slechte ervaring met stekken. Ik kan het allicht proberen in een kuip, maar denk dat ik dan een immense kuip moet halen wat feitelijk niet eens uit kan gezien de kosten (speciekuip zal vermoedelijk veel te klein zijn). Eenmaal vol in blad dan kan deze niet meer verplaatst worden, dus is de afweging om hem ergens voor de winter er uit te halen.
  2. Vrolijk reageerde op Vrolijk's bericht in een topic in Huiskamer
    Ik ben even gaan zoeken. Composthoop met warmtewisselaar, een beknopte inleiding – De Lochtingen
  3. Vrolijk plaatste een bericht in een topic in Doe het zelf
    Zojuist zie ik dat er iemand een glazentafel naast mijn huis heeft gedumpt en zocht al afgelopen week naar glas of plexiglas om te kijken wat ik daar allemaal mee kan. Nu iemand zo lief is geweest om het mij makkelijk te maken, zodat ik niets meer hoef te kopen van veiligheidsglas, ik ga morgen een plekje in huis maken waar ik ze even kan opbergen en bedenken wat ik er allemaal mee kan; Ervan uitgaande dat ik ze redelijk kan snijden.... Mijn eerste gedachte: - deur voor kast - kweekpot om wortelgroei te kunnen filmen - iets met een dunne bak voor de onderwereld zoals mieren en etc. - idioot er op los knutselen en een soort waterbak maken voor palladium. Afijn, morgenvroeg even in huis halen en dan later maar weer zien hoe of wat.
  4. Vrolijk plaatste een bericht in een topic in Tuinvragen
    Beste, Iemand ervaring met het verhuizen van een Tetrapanax? Ik zou hem over een half jaar graag mee willen nemen, maar vrees dat hij al te groot is geworden (drie jaar oud). Zou hem graag in een kuip willen maken. Hij groeit ook aardig snel want ik heb al tig bladeren er af gehaald afgelopen zomer en 5 meter verderop komen er al stekken omhoog afgelopen zomer. Ik heb ze al vaker gehad, maar die deden het nooit zo goed en dit is wel een sterke plant.
  5. Vrolijk reageerde op Vrolijk's bericht in een topic in Huiskamer
    Inmiddels een aantal bakken koffie verder en nu in huis aan de slag, wil een deel van de woonkamer leeg hebben en inrichten voor alle projecten. Denk dat ik even wat verhuisdozen moet ophalen, zodat het spul een beetje gestapeld kan worden wat ik niet direct nodig ben, het is echt te veel aan het worden nu en propvol. Als ik de boel dan goed leeg heb en wat meubels verplaatst kan ik ook mooi gaan filmen en overal fatsoenlijk bij. Anderzijds zou ik de tuin in moeten omdat ik nog heel veel stekplanten heb staan die ik moet poten, maar twijfel daar nog steeds over i.v.m. de verhuizing. Ach ik zal wel zien wat de dag brengt.
  6. Vrolijk reageerde op Vrolijk's bericht in een topic in Huiskamer
    Zo, afgelopen dagen druk gehad met klusjes en nu nog 1 rot klusje afmaken over de aankomende week heen. Ondertussen heb ik het huis op de kop staan met rommel van verzamel spullen, lekkere bende dus. Achter het huis nu goed de ruimte doordat een oude auto naar de sloop is gegaan, opgeruimd staat netjes denk ik dan maar en kan dan een beetje met hout knutselen. Voor nu in huis een wandje inrichten met stellingen, lekker vol in huis maar dat mag nog even. Op dit forum en internet nog veel leuke ideeën opgedaan, verwacht dat de tuin wel behoorlijk bewerkelijk gaat worden als ik er veel gekke dingen in ga doen, maar dat mag.
  7. Vrolijk reageerde op Rookie's bericht in een topic in Huiskamer
    Vanochtend 1 graad in provincie Groningen, het zal niet lang meer duren.
  8. Vrolijk reageerde op Jorieke123's bericht in een topic in Paddenstoelen
    Jij doet dus waar ik al meer dan 4 jaar over droom!
  9. Het idee van een modulair systeem is, het kunnen uitwisselen van onderdelen afhankelijk van wat men kweekt of houdt; Dit kan van lieveheersbeesten tot spruiten gaan, van Paprika planten tot witlof en etc. Stel ik kweek met zaden, dan wil ik gewoon wit licht hebben en een stevige warmte in het begin. Naarmate er stekken zijn wil ik op groeilicht inzetten en als ik de planten onderdak wil houden moet de ruimte groter en komen er bloeilampen boven. Een beetje afhankelijk van de plant of fase waarin zich deze verkeert wil je dus makkelijk kunnen aanpassen. Zodra ik mijn magneten binnen heb kan ik een paar voorbeelden maken waardoor het direct duidelijk is; uittekenen op papier ben ik niet goed in, maar wil wel een poging wagen wanneer ik tijd heb.
  10. Blank space Lieve mensen, ik heb bewust een aantal post aangemaakt zodat ik niet gaandeweg een immense opvulling krijg van positieve reacties en bijdrages. Dit zou de leesbaarheid wegnemen van het onderwerp en mijn index rommelig maken, dit is dus een beetje brutaal van mij, maar wel met positie intentie. Uiteraard ben ik mij bewust dat mijn aanpassingen niet meer gelezen worden vanaf nu, maar daarvoor gebruik ik mijn rommeltopic wel die ik kan verwijzen naar deze. Uiteindelijk wil ik een tutorial schrijven die voor veel mensen bruikbaar zijn in de basis, verdere verdiepingen over onderwerpen kan ik dan los zetten van dit onderwerp.
  11. Blank space
  12. Blank space
  13. Opmaak. Schuin Titel Par Titel Par Titel Par Titel Par ~~~ Schuin Index 💡Tip: ⚠️ Waarschuwing: 🧰 Gereedschap: 💾 Hardware: 💿 Software: 📖 Bronnen:
  14. 10. Blank voor vervolg index. 💡⚠️🧰 Index
  15. 9. Dieren 💡⚠️🧰 Index