Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

hoppakee

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Hier wat foto's. Van het gemaaide stukje wil ik dus komend jaar een moestuin maken en dan het moestuin seizoen van 2025 echt beginnen. In het najaar wil ik dan wel de fruithaag gaan planten en einde zomer de aardbeien planten. Dit jaar dan al wat dingen uitproberen in dozen. Hebben jullie tips, adviezen, inrichting ideeën? Alles is welkom. De foto is vanuit zuiden richting noorden genomen. De sloot ligt aan de noordkant. Op het oosten staan een aantal kleine fruitbomen geplant door mn schoonvader. Ook nog een foto toegevoegd van de berg graszoden en gemaaid gras. Kan ik die laatste ook in de compost scheppen?
  2. Bedankt voor julie reacties. Ik ga de graszoden er weer afhalen. Ik denk dat ik een stukje verderop er een wal van ga maken. Kan ik daar ooit misschien weer wat op planten o.i.d. Die tip van meerdere lagen dozen ga ik doen en nu starten met planten in dozen ook een goeie.
  3. hoppakee werd lid van de community
  4. Hallo, Ik mag op een groot stuk land een moestuin beginnen. Nu wil ik een klein stukhe gereed maken en wil d.m.v. karton en compost de bodem bedekken. Door de hevige regenval kunnen we alleen nog niet een aanhangwagen met compost laten brengen, maar ik wil wel al beginnen met het neerleggen van karton en uiteindelijk de moestuinbakken maken. Nu hebben een aantal hoveniers het gras van een aangrenzende tuin vervangen en de oude graszoden op ons land gelegd (met toestemming). Ik had bedacht, als ik het karton nu neerleg en dat bedek met omgekeerde graszoden (grasresten op karton en aarde aan bovekant). Dan kan ik een stuk land alvast onkruid vrij maken. Dan gooi ik daar later weer een laag compost op en dan verteren die graszoden vanzelf. Nu is mijn vraag... kan dat? Of is die grond niet geschikt? Te doorwordteld bijvoorbeeld?Moet ik het afdekken met zeil om het onkruid vrij te houden? Uiteindelijk wil ik op het noorden en oosten bouwhekken plaatsen om een kleinfruithaag te maken en daarvoor wil ik dan aardbeien plaatsen. De rest van het geplande vierkant wil ik dan vullen met moestuinbedden en de looppaden inzaaien met gras. Alle tips zijn welkom, want ik heb totaal geen ervaring.

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.