Geplaatst: 14 augustus 20169 j Hallo,Ik zaai nu al 3 jaar peultjes en erwten in een vierkante meterbak en in het begin gaat het supergoed, tot ze ineens een witte poederlaag op hun bladeren krijgen. Volgens google zou dit meeldauw of valse meeldauw zijn? Hoe zie je het verschil en wat kan je eraan doen? Wel biologische middelen, anders gaat de plant er desnoods gewoon uit!De grond is een mengeling van teelaarde, compost en kokos.Ik gebruik nu gewone takken om ze te laten klimmen. Hebben jullie een beter alternatief?Bedankt!
Geplaatst: 14 augustus 20169 j Ik denk dat je ze te laat zaaide. Dat mag al begin april of als ze heel beschut staan zelfs iets eerder. Hier zijn ze al lang geoogst (eind juni en vooral eerste 2 weken van juli) Als de planten te lang blijven staan zijn ze snel "op", bloeien weinig of niet meer en worden snel ziek....eigenlijk de normale cyclus van deze kortlevende eenjarigen. Als je te laat zaait, gaat die aftakeling meteen al in...vermoed dat dat het probleem was...? In mijn moestuin heers ik als een tiran.Wie niet luistert wordt onthoofd of uitgetrokken.Wie gehoorzaamt wordt opgegeten.De ondergrondse organismen houd ik te vriend, om mijn macht te behouden.
Geplaatst: 15 augustus 20169 j Dat kan ik alleen maar beamen. Dit jaar niet op tijd kunnen zaaien en het dan toch nog gewaagd op een moment waarop ik ze normaal al kan oogsten. Mijn sugar snaps groeiden goed maar de helft van de opbrengst kon niet geoogst door meeldauw.
Geplaatst: 29 augustus 20169 j Auteur Ik zie nu pas jullie reacties! Bedankt voor de info! Heb wel al enkele keren mijn peultjes kunnen oogsten, helaas mijn erwtjes niet. Ik was er inderdaad laat mee, aangezien bij de eerste keer zaaien er geen enkele kiemde... Wist niet dat dit sowieso gebeurt naar verloop van tijd
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.