Geplaatst: 29 maart 20223 j Pfff, ik was mijn wachtwoord al een poosje kwijt.... Een nieuwe aangemaakt en nu kan ik weer meedoen op dit forum meteen maar een vraag erop knallen. ik heb verschillende groentenplantjes gekregen met een perskluitje. Ze zijn heel stevig, droog en compact. hoe kan ik deze nou het beste planten? Moet ik die perskluitjes week maken voordat ik ze plant. de wortels van het plantje vrijmaken bedoel ik? Ik heb ooit eens zo’n plantje in een groeizak gezet en deze bleef nl. net zo klein als ik hem had geplant. Ik heb het idee dat het plantje geen groeimogelijkheid kan krijgen omdat de wortels zo strak ingeklaard geperst zijn. Ik heb tot nu toe alleen met zaden gewerkt.
Geplaatst: 29 maart 20223 j Als de groeiomstandigheden buiten de kluit beter zijn dan daarbuiten, zal de plant vanzelf het wortelgestel uitbreiden. Tenzij je, zoals ikzelf, op bijzonder doorlatende zandgrond tuiniert. Het is dan zeker een uitdaging om de grond voldoende lang nat te houden om het water deels in de perskluit te laten opnemen. Ik zet ze zelf een paar uur in lauw water met een ietsiepietsie groene zeep, dan wordt het water sneller opgenomen. Als je zwaardere grond hebt zou ik me minder zorgen maken. Scent & Spice | Genieten, denken en doen met kruiden! In het Pakhuis | Inspirerende en kleinschalige vergaderruimte en workshoplocatie in de Betuwe
Geplaatst: 29 maart 20223 j Auteur Dank voor je reactie Scent & Space! WoW groene zeep....daar zou ik nooit aan denken.
Geplaatst: 29 maart 20223 j Een HEEL klein beetje is voldoende, de worteltjes zijn uiteraard nog erg teer. Scent & Spice | Genieten, denken en doen met kruiden! In het Pakhuis | Inspirerende en kleinschalige vergaderruimte en workshoplocatie in de Betuwe
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.