Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Hoi Allemaal,

 

Wij tuinieren in het midden van het land en zoals de titel al zegt hebben we veel veenmollen. Soms frustrerend maar het blijft een fascinerend beestje om tegen te komen tijdens het tuinieren.

 

Dit is ons tweede jaar, we huren een moestuin van 3 are.

Afgelopen jaar is erg goed verlopen, natuurlijk hebben we een aantal beginners fouten gemaakt maar dat hoort er allemaal bij!

 

In de volle grond groeien nu de tuinbonen, blauwschokkers, peulen, knoflook, aardbeien en radijs erg goed!

Ik had een fout gemaakt door de kapucijners mest te geven bij het planten, ik was al klaar met een rij toen ik eindelijk wakker werd. De tweede rij heb ik geen mest gegeven en het verschil is opmerkelijk! De rij die mest gekregen heeft ziet er ziek uit, rood blad en er zit nauwelijks groei in terwijl de tweede rij prachtige volle planten geworden zijn. niet een al te slimme actie dus, maar wel een leerzame!

 

Verder zag ik dat de in de volle grond gezaaide witte en rode uien, wortel en spinazie aan het kiemen zijn. Super leuk! Ook de sjalotten zijn mooi aan het uitlopen. Wat een geweldig gezicht! Het voorjaar is eindelijk begonnen!

 

De voorgekiemde aardappels zijn afgelopen weekeind gepoot en ik heb de 'voortuin' van de moestuin helemaal schoongemaakt zodat die grond klaar is voor de bloemen die ik komende maand ter plaatse ga zaaien. Ook heb ik al wat bloemen voorgezaaid en die staan al klaar in tray's om naar de moestuin vervoerd te worden. Ze zijn al afgehard en wel. De voortuin wordt dit jaar een pluktuin met bloemen al cosmos, leeuwenbekjes, rudbeckia, kleine zonnebloemen en de onvermijdelijke dahlia's.

 

Thuis, zowel binnen als in de koude kas staan tomaten, komkommers, paprika's, aubergine, artisjok, sojabonen, diverse soorten courgette en pompoenen al klaar in tray's, of moeten nog opkomen. Mijn man is de kas aan het bouwen op de tuin en die heeft als deadline mei gekregen van me, dan moet hij echt staan! Want de plantjes staan te popelen om verplaatst te worden!

 

Hij staat inmiddels al op een fundering maar het glas moet er nog in:

20150406172047-147191429183980.jpg

0 reacties

Aanbevolen reacties

Er zijn geen reacties om weer te geven.

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.