Een rare gast / aardbeien beginnen eindelijk
Eerst even over waterverbruik: ik kan makkelijk bijhouden hoeveel water er verbruikt wordt. Gewoon meten hoeveel liters er nodig zijn om het watervat bij te vullen.
Tussen nu en 5 dagen geleden: 38 liter. Dat is 7,5 liter per dag. Bijna niks voor een moestuin van honderden vierkante meters, wel veel voor een (balkon)oppervlakte van iets meer dan één vierkante meter. Dat beantwoordt misschien ook de vraag "hoeveel water moet ik geven?". Nou, niet teveel, niet te weinig, gewoon genoeg. Tijdens koele periodes "verstook" ik misschien maar 10 liter in een week. Dus sterk afhankelijk van de vraag (het weer).
Zonet zag ik dit beestje (op mijn balkon, 3 hoog!):
Het zat op het enige blaadje met een aantal kleine gaatjes. Lijkt erop dat hij (eigenlijk zij, zie verder) die gaatjes veroorzaakt heeft.
Maar wat is het nou: ja, een sprinkhaantje, maar welke?
Zoeken leverde eerst niet veel op. Toen mijn foto nog eens goed bekeken, en ook "sikkel" als zoekterm ingegeven.
Sikkelsprinkhaan? Die van mij is erg klein (lijfje ongeveer 2 cm), en heeft geen vleugels.
Phaneroptera falcata (Gemeine Sichelschrecke), weibliche Nymphe
(Dat internet is en blijft een mooie uitvinding!)
En trouwens: "De sikkelsprinkhaan komt in Nederland alleen voor in het zuiden en verder in geheel België en zuidelijk Duitsland en verder naar het zuiden van Europa. De sikkelsprinkhaan leeft in wat drogere biotopen als heiden, wegbermen en drogere gras- en weidevelden"
Wat moet dat beestje dan op mijn balkon, in Rotterdam?
En eindelijk begint de Evie2 serieus, met veel dikke knoppen. In 5 dagen (zie vorige post) kan er veel veranderen:
De solemacher (Action aardbei): het eerste vruchtje is bijna rijp (gezaaid op 2 april):
Miezerig klein. Misschien heel lekker, maar hier ga ik volgend jaar niet mee door.
0 reacties
Aanbevolen reacties
Er zijn geen reacties om weer te geven.