Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

ElkeV80

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. We zijn allebei nogal plantenliefhebbers dus ons huis is een echte jungle. Af en toe pech met nieuwe potgrond waardoor we opnieuw met rouwvliegjes zitten. Wat al elke keer gewerkt heeft, zijn de vangplaten in combinatie met koffiegruis en kaneel. Twee weken en de volledige plaag is weg. Je moet er wel de geur bijnemen. Heb zelf nogal een gevoelige neus en koffiegruis heeft echt de neiging muf te worden na een tijdje :-P. Maar het werkt ;-).
  2. Ik gooi het samen met wortel en pompoen in blokjes op een plaat in de oven. Wat olijfolie eronder, kruiden en look. Eventueel balsamicoazijn als je het wil karameliseren. Half uurtje op 180°. Heel lekker met geitenkaas of feta.
  3. ElkeV80 reageerde op Gitta's topic in Groente
    Goed, dan is er nog auberginehoop :-). Niet laten opjagen dus!
  4. ElkeV80 reageerde op Gitta's topic in Groente
    Zou het te laat zijn om nu nog aubergines te zaaien? Jullie zijn allemaal al zo ijverig bezig en ik heb het gevoel dat ik hopeloos achterop hink nu 😝. Zijn er nog mensen die pas aubergines eind februari/maart zaaien en er toch nog oogst van hebben? Edit: Volgens Diana en Gardeners' World kan het nog, aubergines zaaien in maart :-D. Iemand hier ervaring mee? Anders zet ik het als test op dit jaar ;-).
  5. ElkeV80 reageerde op appelvrouw's topic in Groente
    Zou die muis zich nu afvragen waarom je maar één erwt in elk potje propt in plaats van je voorraad netjes bij elkaar te leggen 😄?
  6. Idd, heel graag foto's :-D!
  7. ElkeV80 reageerde op sygys's topic in Groente
    Hier liggen er drie sinds drie weken in een verwarmd bakje en alledrie geven ze spruiten dus ik vrees dat je pech hebt :-/.
  8. Wat een droom, zo'n domein 😍.
  9. Jorieke, jouw boompjes zien er wel geweldig uit trouwens! Weet je nog welke soorten je hebt gezet?
  10. Hm, dus weer een beetje tegenstrijdig advies ;-). Ik experimenteer dit jaar met het in pot houden van de boompjes en ze wel in de serre zetten. Zien wat het geeft met aantastingen en bestuivingen. Valt het mee, dan durf ik volle grond in de serre volgend jaar wel aan. Dankjewel voor jullie advies en verhalen!
  11. Nee, dat is er jammer genoeg niet.
  12. In oktober kreeg ik voor mijn verjaardag een dwergnectarine en dwergabrikoos in pot. Er staat zeer weinig informatie op het label, enkel dat het een 'dwergnectarine' is en zeer traag groeiend zou zijn. Zelf zou ik dit nooit gekocht hebben maar de boompjes zijn er nu. Heeft iemand ervaring met deze boompjes? En met de smaak van de vruchten? Ik speel met de idee om beide boompjes in volle grond in de serre te plaatsen om sneller en vooral zoetere vruchten te krijgen. Hier op het forum vind ik nogal tegenstrijdige berichten: buitenteelt zou beter zijn want te vochtig in de serre dus meer kans op aantastingen >< zeker in de serre plaatsen om krulziekte (nectarine dan) te voorkomen. Ook hier de vraag: wie van jullie heeft er perziken en/of nectarines in de serre geplaatst en kan dit ook effectief aanbevelen? Dankjewel alvast voor de info!
  13. Dat er eindelijk een echte glazen serre zou komen, dat stond vast. Dat die plots dit weekend al besteld zou worden, dat was een verrassing. En wat voor eentje 😃. Ergens tussen 10 maart en 10 april wordt onze eerste echte serre geplaatst! Bij het kiezen van de accessoires heb ik me serieus ingehouden (heb je allemaal niet nodig) maar wat ik in al mijn naïviteit niet doorhad, is dat er dus geen standaardsysteem bestaat om aardbeipotten in te hangen. Ik had verwacht dat je zo'n extra metalen bar kon installeren om die typische aardbeibakken in te hangen. In de winkel zeiden ze me dat ik haken kon gebruiken om aardbeipotten aan de spanten op te hangen. Dat lijkt me nogal onhandig... Hoe doen jullie dat, aardbeien in de serre kweken? Heeft er iemand van jullie zo'n goot met aardbeiplanten en een bewateringsysteem? En zo ja, hebben jullie dit zelf in elkaar geknutseld? Dankjewel alvast voor jullie ervaringen en tips!
  14. Zoals gedacht, haar boom is nog veel te jong om te kunnen tappen. Ze begreep de vraag naar verzorging niet goed want tot nu toe 'gaat het gewoon vanzelf' ;-).
  15. Dat gaat spectaculair zijn als hij staat. Wauw!

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.