Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Mijn Gieser Wildeman laagstam staat nu voor het derde jaar. Dit voorjaar voor het eerst veel bloesem, en zo te zien bevruchte bloemen, op ¾ van het aantal takken. (tijdens de bloei ben ik met een grote zachte verfkwast een paar keer overheen gegaan, niet precies per bloem, alleen een beetje "afgestoft")

 

Overzicht (boompje is ca 180 cm hoog):

2017050215385889781493733404.jpg

 

Detail (zo zijn er minstens 40 van deze clubjes vruchtjes: 5+ per spoor):

2017050215391430611493733413.jpg

 

Ik wil zoveel mogelijk rijpe vruchten, want ik ben een enorme stoofpeer-fan. Toch wil ik het volgend jaar liever geen beurtjaar.

Dus mijn vraag: nu al deels dunnen (b.v. max 3 a 4 per spoor laten staan) of nog niets doen, eerst wachten op de juni rui?

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

Geplaatst:

Vruchtdunning kan nu al ja.

 

3 à 4 per groep laten staan vind ik erg veel, zou max 2 laten ( zelf zou ik nu op 2 dunnen en na juni op 1 ). Boompje is nog erg jong. Kleinsten weghalen. Dus op maat selecteren wat je kiest om te verwijderen.

 

Het handmatig bestuiven wat je beschrijft ( is weliswaar niet je vraag, maar omdat je daar aandacht aan schenkt ) is niet nodig en heeft geen effect gehad op de voor jouw idee nu rijke dracht, mocht je dat soms denken.

 

Weet niet wat de totale te verwachte opbrengst is als je alle groepen op 2 dunt ? Toch gauw 30 aan deze boom ? Zou dit 1e jaar voor minder gaan.

Geplaatst:

Dank. Dunnen ga ik doen, steeltjes laten zitten, pas over een paar dagen, want dan is er een droge periode. Ook kan ik dan waarschijnlijk iets beter selecteren omdat ze dan ietsje groter zullen zijn.

 

Dat handmatig bestuiven ("afstoffen") was wellicht niet nodig (jaja: had je eerder al verteld). Toch gedaan (baat het niet dan schaadt het niet) omdat ik vorig jaar al wel wat bloesem had, maar niet één bevruchte bloem. En ik had zo graag toen al 1 of 2 peertjes (want enorme stoofpeertjes-fan). Met dit laagstammetje was het 3x 2 minuten werk.

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

Geplaatst:

Was het niet zo dat er met de erg gezwollen vruchtjes ook iets mis is? Ik zie er 1 op de foto namelijk.

Een beestje of zo die er in zit dan? Want ik dacht altijd wauw die is groot, dat wordt een mooie peer. Maar

later bleek dat toch niet zo te zijn geloof ik.

Geplaatst:

Tja, groei gaat niet gelijkmatig, er is er altijd eentje de grootste.

Omdat ik toch ga dunnen: dit is die dikke op de 2e foto:

peertje221701493883899.jpg

 

Wel las ik eerder (of het echt zo is?):

Wanneer er drie of vier vruchten dicht bij elkaar zitten is het raadzaam de middelste vrucht (meestal de grootste) er tussen uit te halen. Deze vrucht, die een “diksteel” wordt genoemd, groeit aanvankelijk heel goed maar gaat over twee weken stilstaan in de groei. Waardoor de overige vruchten in groei geremd worden. Wanneer de “diksteel” verwijderd is zullen de andere vruchten gelijkmatig door groeien.

Bron: http://www.fruitpluktuin.nl/fruit/Verzorging/vruchtdunning

1120183653         2025_teeltlijst (.xlsx)

 

 

Geplaatst:

En nou haal je de dikste weg

 

Mocht er nou echt een larve oid in zitten, zit er eigenlijk altijd wel ergens een , al is het maar een kleine, vergroeiing ergens, meestal dicht tegen de steel aan, in dit stadium. Weet ik niet uit ervaring of er nou zoveel belagers bestaan op peer. Op pruim wel in ieder geval.

Maar goed. Gaan we al weer helemaal off-topic

 

Wat ik weet over welke laten zitten, is vooral de stand van de individuele peertjes van belang. Die, het dichtst bij de vruchttak, laten zitten.

Alleen de dikste weghalen uit zo'n groep, gaat denk ik alleen op als je er 1 wilt weghalen uit de groep van 4-5-6. Denk dat je meer weg moet halen. Gaat misschien op voor oudere bomen, waar je meer oogst van kunt verwachten, maar zo'n jong boompje ?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...