Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Help! Mijn tomatenplanten zijn omgewaaid...

Featured Replies

Geplaatst:

Mijn tomatenplanten zijn omgewaaid. Stom van me dat ik ze niet gebonden had. Ze liggen er dus nu zo bij:

IMG-20170606-WA000050071496768036.jpg

 

Hier houd ik het nog omhoog. Anders ligt ie op de grond. Maar het lijkt niet alsof het gebroken is... heb ze nu snel allemaal gebonden.

 

Gaan ze het redden?

Geplaatst:

Ik heb met aanbinden een stengel gebroken :/ verbandkistje, spalken met een windel.. zal wel goedkomen hoop ik

Geplaatst:
  • Auteur

Bij mij zijn ze vanaf de basis van stam neergebogen

Geplaatst:

Ik heb hetzelfde met een jonge "blauwe" regen gehad. (Bloei kleur is wit). Hiervan was het dunne stammetje half doormidden. Deze heb ik weer aan elkaar geplakt met ducktape en nu wel goed ondersteund. De plant groeide gelukkig verder. 2 weken terug heb ik het ducktape eraf gehaald en het stammetje zag er goed uit. Je kunt de breuk wel zien, maar is wel hersteld. Misschien ook zoiets met deze plant doen? Ik weet niet hoe ernstig de breuk bij jou plant is? En als er geen breuk is gewoon goed opbinden dit keer.

Geplaatst:
  • Auteur

Ik zie dus geen breuk. En als die er is dan moet het in de pot, dus onder de grond zijn...

 

Maar de plant lag dus wel horizontaal...

Geplaatst:

Zonde! Het zijn toch al mooie planten! Ik zou zeggen dat ze nog niet verloren zijn als er geen breuk te zien is en je ze goed hebt opgebonden nu. Hou het vocht in de pot in de gaten de komende weken en misschien wat lage bladeren verwijderen (en diefjes natuurlijk) zodat de plant niet te hard verdampt en kan herstellen terwijl de eerste tomaatjes verder ontwikkelen. Tomaten kunnen de meest vreselijke ongelukken te boven komen hoor.

Wat je ook doet is van geen enkel belang, maar het is erg belangrijk dát je het doet

Geplaatst:

Mijn mais was ook omgewaaid, maar niet geknakt. Ik heb ze snel met tie-rips vastgezet tijdens de storm.

Geplaatst:

Hoop dat je die niet te vast hebt aangetrokken, stam moet dikken en dan kan je saptoestroom verminderen.

Zelf gebruik ik daar binddraad voor en laat die ook nog groter om de stam zitten

gr Mat

Geplaatst:
  • Auteur

Update:

 

Heb ze dus vast gemaakt. Zien er gezond uit en heb er wel vertrouwen in dat ze het gaan redden. Maar denk niet dat de stammen weer strak worden. Heb het getest en zonder stok vallen ze zo om.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.