Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Goedemorgen,

 

Ik kijk er waarschijnlijk overheen, maar  kan het antwoord niet vinden: Wie weet waarom er geen komkommers aan mijn planten komen? Ze zitten vol met bloemen, maar dat is het dan ook wel.

Ik heb er 3  buiten in de volle grond en zonnig staan en 1 in de kas. De planten zelf groeien goed en ik bind ze op. Alleen meer dan dat gebeurt er niet.

 

Alvast bedankt!

 

Groet,

Marianne

aangepast door heleentje

Geplaatst:

Zitten er wel vrouwelijke bloemen tussen?

Geplaatst:

Kijk maar eens in het topic teeltwedstrijd 2022 komkommer. Daar zie je diverse fotos van mannelijke en vrouwelijke bloemen

gefascineerd door alles wat groeit en bloeit

3.000 m2 tuinplezier - siertuin - kasje - groenten - fruit

moderne kweektechnieken - hydroponics

https://www.instagram.com/maipensatogardening/

Geplaatst:
  • Auteur
3 uren geleden, Vlavlip zei:

Zitten er wel vrouwelijke bloemen tussen?

Ik heb geen idee.

Geplaatst:

Heb je bloemen waar ipv een dun steeltje een verdikking zit? Een soort mini-komkommer? Dat zijn de vrouwelijke bloemen.

 

De meeste van dit soort planten (komkommer, courgette, etc) beginnen eerst te bloeien met enkel mannelijke bloemen en na een tijdje komen daar vrouwelijke bij, die dus voor de vruchten gaan zorgen.

Geplaatst:
  • Auteur

Ja, daar zie ik er inderdaad een paar van. Dus het gaat misschien nog goed komen? Hoe lang duurt het voordat er een komkommer aan de plant komt? (Het is voor mij de eerste keer dat ik komkommers probeer te kweken). 

Geplaatst:

Ligt er aan hoe groot de plant is, hoe gezellig ie t heeft, of de bloemen bevrucht worden, etc etc.

Bij mij duurt t altijd even voor ik daadwerkelijk groeiende vruchten krijg, zowel bij komkommer als courgette kan ik met gemak een week of meer vrouwelijk bloemen hebben zonder dat er iets gaat groeien, maar na een tijdje kom ik altijd om in de vruchten, moet wat geduld hebben helaas.

Wanneer t goed is gegaan zul je het wel snel zien, want die mini's groeien vrijwel direct na bestuiving heb ik altijd het idee. Als de vruchten na een paar dagen gelig verkleuren is, de groei stopt en ze vaak wat zacht aanvoelen/rimpelig worden, is er toch iets mis gegaan....ik verwijder die zodra ik het zie.

 

Het gaat helemaal goedkomen. Het seizoen is net begonnen en blijkbaar heb je een levende plant met beide geslachten bloemetjes, dat is alles dat je nodig hebt.

Geplaatst:

Wij eten al een paar weken komkommer, maar ik laat ze niet te groot worden want dan hebben we re teveel.

Ze staan wel in de kas.

Voor al de schone meiskes ne zoen, en voor de ventjes ne pol.

Geplaatst:

Wij eten ook al een paar weken komkommer,ook ik heb gele vruchtjes gehad,en ook verwijderd.verder nu totaal 4 komkommers weggeven.

Geplaatst:
  • Auteur

Dank voor jullie reactie. 

Volgens mij zit er nu 1 komkommer aan te komen. Ik ga hem maar eens aanmoedigen 😄

  • 2 weken later...
Geplaatst:

Hoe houden jullie witte vliegen en bladluizen uit de kas? Deze vertoeven namelijk zeer graag op komkommers, aubergines, ect...

Geplaatst:

Iemand die meer weet van deze ziekte?

3787F4DD-24E7-4DF8-BE6B-61F9A71242B7.jpeg

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.