Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Geranium pelargonium zaaien

Featured Replies

Geplaatst:

Omdat we in huis geen koude ruimte hebben en de geraniums dus lastig kunnen overhouden, heb ik half januari ong. zelf deze gezaaid. Gekocht 10 zaden voor €4,50.... pelargonium zonale F1 Mustang. Lekker ouwderwetse rode geraniums. Ga er nog niet achter zitten, wel mee aan de slag. Nu beginnen ze aan hun 6de blaadje. Had vorig jaar deze besteld bij easyplant en bij ontvangst had ik zoiets van is dit het? Best klein. Dat is allemaal wel goed gekomen en nu hoop ik dus hetzelfde resultaat te bereiken maar dan zelf gekweekt.

Heeft iemand hier ervaring mee? Vraag me af of en wanneer je ze moet toppen.

  • 3 maanden later ...
Geplaatst:
  • Auteur

het is nu eind juni, geraniumblad staat er fris bij maar van bloemen maken is het tot nu toe niet gekomen. Is dat normaal dat het zolang duurt of wat doe ik niet goed?

img012019441341039655.JPG

img011919041341039647.JPG

Geplaatst:

Die bloemen komen nog wel hoor. Mja. Je kan als 'zelf-zaaier' echt niet makkelijk tippen aan de voorgetrokken ( met allerlei middeltjes ) planten die in mei voor de consument beschikbaar komen. Jouw geraniums doen het in een iets natuurlijker ritme, zullen later gaan bloeien ( kan nog best even duren ) Wel zo zonnig mogelijk en het blad niet door naburigen laten overwoekeren.

 

( eerlijk gezegd is zelf zaaien vaak iets van een teleurstelling. Wel leuk om zelf te doen , en geeft voldoening , maar tippen aan die massa die wordt aangeboden voor een grijpstuiver , is echt lastig )

Geplaatst:

Helena als je geen koude ruimte hebt, kun je geraniums helemaal makkelijk overhouden.....die blijven dan gewoon doorgroeien....sterker nog....je kunt gewoon een paar stekjes overhouden en dan staan ze in juni al volop in bloei hoor!!

 

Wat je nu kunt proberen is om ze een beetje te droog te laten worden....meestal schieten ze dan wel snel in bloei.

 

Ik heb ze in gewone potgrond staan (overblijvers van 2010 en 2011)

 

pict353156151341067674.JPGpict353495261341067680.JPGpict353693391341067685.JPG

 

Maar het kan best zijn dat je het zelf zaaien op zich leuk vind om te doen.

Geplaatst:
  • Auteur

De 1ste bloem laat zich vandaag zien , zo'n 5 1/2 mnd. na het zaaien. Binnen voor de vensterbank opgekweekt. Dat wordt dit jaar zaaien begin december.

 

 

Prachtige geraniums Geedee . Stekken heb ik niet eerder gedaan maar ga het dit jaar wel proberen. Ik dacht dat stekjes een koude ruimte nodig hadden? En zelf zaaien.... idd dát geeft de meeste voldoening voor mij. Zelf stekken van hetzelfde trouwens

Geplaatst:

Helena, zolang de planten ze geen vorst voelen, groeien ze door. Dat van die koude ruimte is mij niet bekend.

 

Een kennis van mij heeft de hal in de seniorenflat elke winter er fleurig bij staan omdat ze al de planten daar zet. Dat wat in de winter groeit is allemaal iets langgerekter en ieler, maar niet té. Bovendien hebben ze de hele winter door gewoon bloemen erin zitten. Eigenlijk kun je het als een kamerplant behandelen.

 

En dat stekken....simpel....gewoon een stuk van een plant afbreken en in de potgrond zetten.....(probeer het maar eens als je van de week ergens langs té grote geraniums loopt ).......evt grote bloemknop eruit halen....maar ik heb ook al stekken mét bloemknop gehad....geen wortels eraan maar wél al bloeien

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.