Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

elisabeth

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van elisabeth
  2. Update m.b.t. watergeven in tunnel Het tomatenseizoen is voorbij, de planten geruimd en nu is het tijd voor een terugblik. Op advies van Peter Bauwens (de Nieuwe Tuin) heb ik mijn tomatenplanten 4x water gegeven: 1x veel bij het planten, 2x water met 1/10 deel gier en nogmaals 1x water. Dit met als doel de wortels diep de grond in te sturen (tot 1,5 mtr.) waar zij dan op allerlei lagen diverse soorten voedsel kunnen nuttigen. Ik had 28 planten staan welke zeer goed groeiden, geen ziekten kregen en een opbrengst gaven van 71 kilo (2,5 kg. gemiddeld). Of dit beter is dan vorig jaar weet ik niet, ik woog enkel dit jaar. Ik zet mijn planten altijd in emmers waarvan de bodems verwijderd zijn, geef water in de emmer dus blijft de grond rondom droog. Toch groeide hier vanalles: oost-indische kers, basilicum, onkruid helaas ook en toch kreeg dit geen water. Volgend jaar ga ik dit weer doen, de tunnel blijft veel droger en het scheelt enorm in water halen (wij moeten een eindje voor de dichtsbijzijnde pomp).
  3. Ha, Ha, eigenlijk ben ik ook een kruiper. Ben vaak te laat met schoffelen. Of ik had geen tijd of het regende teveel of ik was met vakantie. Maar aangezien ik steeds strammer word, wordt kruipen ook moeilijker en zal er toch geschoffeld moeten worden en daarom wil een zeer scherpe schoffel. Succes aan alle kruipers en schoffelaars.
  4. Dank voor de vele reacties. Inmiddels heb ik bij een plaatselijke boerenbond een schoffel gezien van het merk Landgoed. Een handgesmede schoffel van gehard staal en deze was zeer scherp en betaalbaar. Of het deze wordt weet ik nog niet want ik kreeg het advies, zoals van enkele onder jullie, om te slijpen, maar dan met een zeisslijp. En die kost nog geen 5 euro. Verder kreeg ik van iemand op ons complex een geruite schoffel aangeboden, een soort van wiebervorm, 4 zijden geslepen. Ik ben blij dit aangeroerd te hebben, ik ben echt verder geholpen. Vraagje nog aan Bustani: hoe kan het dat jij nooit schoffelt? Ben ik zomaar erg benieuwd naar.
  5. Ik ben op zoek naar een goede schoffel. Een die goed scherp is zodat ik niet zo hard hoef te duwen want dat lukt mij niet meer zo best. Ik heb artrose in schouder- en handgewrichten. Nu heb ik behoorlijk wat gegoogled en kom steeds de namen Sneeboer en Wiltfang tegen. De prijzen zijn nogal hoog wat niet direkt het probleem is (goedkoper is echter heel welkom) maar zijn deze ook echt scherp? En hoe scherp mag ik eigenlijk verwachten? Het mag immers niet messcherp zijn of toch wel? Heeft iemand hier ervaring mee of heeft iemand een andere suggestie, ander merk b.v. Ik hoop dat iemand mij verder kan helpen. Groet, Elisabeth
  6. Hallo Annemiek, Ik ben gister ook in Oirschot geweest en ben laaiend enthousiast. Ik was vooraf niet goed geinformeerd; groot was dus de verrassing Peter Bauwens daar aan te treffen met een mooie verzameling zaden en een prachtige en kleurrijke uitleg over zijn moestuingedachten. Op het tomatenforum, waar ik me vanmorgen heb aangemeld, ga ik een vraag voorleggen die ik aan P. Bauwens stelde: over het water geven bij de tomaten. Hij adviseert nl. om buitentomaten alleen bij het planten een flinke emmer te geven en dan verder niet!!!! meer. De tomaten in tunnel of kas krijgen een emmer bij het planten en dan een emmer per 14 dagen!!! Hij zegt dat alleen dan de tomaten zeer diep gaan wortelen wat goed is omdat ze dan in allerlei grondlagen diverse soorten voedsel tegen komen. Ik ben benieuwd of hier mensen zijn die hier (goede) ervaringen mee hebben. Voor nu ga ik werken/genieten in mijn moestuin. Vandaag gaan de voorgezaaide tuinbonen en peulen de grond in. Groet, Elisabeth
  7. Dag Jochem, Het is pas sinds gister dat ik me heb voorgesteld. Ik woon in Aarle-Rixtel en sinds zo'n jaar of 5 moestuinier ik er samen met mijn man. We gaan voor biologisch tuinieren en daarom viel mijn oog ook op jouw bericht. Oh, woonde ik maar in Nuenen! Nee hoor, ik woon heerlijk in Aarle. Naast tuinieren fiets ik ook graag en ja, heel vaak doe ik dan Nuenen aan. Nu mijn vraag: zou ik deze zomer jullie tuin niet eens mogen bezoeken? Veel succes met het tuinieren en met het werven van mede-tuiniers.
  8. Wat leuk, al die welkomberichtjes. Zoals ik al schreef, nog 1,5 week dan ben ik weer thuis en kan aan de slag. Ik zal zeker van me laten horen. Ik heb nog geen avatar, ik weet niet hoe dat moet maar dat zoek ik thuis wel een keer uit.
  9. elisabeth plaatste een topic in Voordeur
    Dag allemaal, Mijn naam is Elisabeth en sinds enkele jaren moestuinier ik met groot enthousiasme. Overigens samen met mijn echtgenoot. Wij wonen in Aarle-Rixtel in Noord-Brabant en hebben daar een kleine 300 vierkante meter volkstuin. Mijn grote passie ligt bij tomaten, pepers en paprika's hoewel de pepers niet erg heet mogen zijn. Op dit moment kan ik nog niet de tuin in, we zijn even elders (frankrijk) maar beginnen weer op 27 februari. Ik kan haast niet wachten en zit op ons vakantieadres o.a. op dit forum te lezen om mijn "tuin"honger te stillen. Of ik veel zal bijdragen weet ik nog niet, ik ben het deelnemen aan een forum niet gewend. Wel lees ik hier al enige tijd mee, vandaar dat ik het tijd vind om me aan te melden. Veel groeten en uiteraard veel tuinplezier, Elisabeth

Account

Navigatie

Zoeken

Account

Navigatie

Zoeken

Zoeken

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.