Ga naar inhoud

annemiek123

Members
  • Aantal items

    308
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Alles dat geplaatst werd door annemiek123

  1. Nou Moeser, dat is hier ook een probleem, maar vrees dat ik de haantjes toch echt niet kan houden. Heb nu iemand gevonden binnen mijn kenniskring die uitbener van beroep is en dat voor mij wil regelen. Hoe ik dat dan terzijnertijd ervaar weet ik nog niet ...... Heb besloten het in ieder geval 1x te gaan proberen .....m
  2. Ik heb nog steeds kwartels, sinds ik dit topic startte. Nu ben ik een nieuwe ren aant bouwen en ga in het voorjaar mijn eerste eitjes in de broedmachine broeden. Het blijven erg leuke beestjes.
  3. Hier ook een nieuwe kazer , meeste spullen binnen, dinsdag nog wat van vd Kooy, en dan hoop ik woensdag verse melk te gaan halen en te beginnen. Ik heb inmiddels ricotta gemaakt, en de ricotta salata staat gezouten in de koelkast.... die moet nog even. Wil de gouda van Jorieke gaan maken, heb 2x 500 gr vormen besteld met volger, en vanmiddag met manlief een simpele pers in elkaar geflanst.
  4. Bij mij zitten ze in een kooi met laag trapje, anders kunnen ze er niet in
  5. annemiek123

    Tomaten 2017

    Ik heb ook inmiddels alle tomaten gezaaid, 16 van de 22 soorten zijn gekiemd, vandaag 3 soorten nog eens nagezaaid, hoop dat ze alsnog aanslaan. Jip en janneke Minibel Anmore treasures Liguria Canestrino Spagnoletta Ricciondi parma Ceman Berner rose Oxheart Sprite Ogni moskvi Shady lady Wendy f1 Regina Sweet olive Cherry roma Blush Tigrette
  6. Jeee leuk, ik heb weer 2 nieuwe kwartels erbij, nu weer 3 totaal bij elkaar, de 2 nieuwe leggen al eitjes dus dat wordt weer smullen. Wie heeft er nog meer japanse kwartels?
  7. ja ik kreeg hem ook netjes gratis via de mail, als je een berichtje stuurt. Ben er weer blij mee!!
  8. haha theoretisch zou het kunnen, maar in mijn geval erg onhandig zou wel charme hebben , maar de tuinen liggen aan een dode arm vd Dommel.
  9. Ik heb vorige week Lisianthus bloemzaden gezaaid, hoop zo dat er wat opkomt, schijnen erg moeilijk op te kweken te zijn. Morgen gaat de zomerprei gezaaid worden.
  10. nee dat dan weer niet:) (wel familie overigens die daar woont)
  11. Na 7 jaar een nieuwe naam voor mijn tuinblog! Destijds begon ik in de achtertuin met fruitstruiken en tomaten, maar inmiddels heb ik al 3 jaar een heuse volkstuin van 100m2, dus een toepasselijke blognaam zou wel leuk zijn. Nou woon ik aan de Dommel en fiets een paar minuten langs de Dommel naar mijn tuintje en dan ligt dit tuintje ook nog eens in het prachtige Dommeldal... tja.... Moestuintje aan de Dommel! mijn tuinplan voor 2017 is inmiddels klaar groetjes Annemiek http://moestuintjeaandedommel.nl
  12. nou vandaag mijn rumtopf uit de pot gehaald, na 1 jaar vanaf aanvang.... het fruit stond op 80% bruine Pottrum, de drank is heerlijk, maar al het fruit is dezelfde kleur bruin en ziet er niet echt lekker uit, of hoort dat zo ? of het ik wat fout gedaan, het zat 1 jaar in een officiele witte stenen rumtopf.
  13. Ja heb de poters al binnen, ga het zeker proberen!!
  14. Doet deze Opperdoezer het ook op zandgrond? iemand ervaring daarmee?
  15. dankjewel voor het posten! mooi om te zien . Ik zal ook eens een plan opzetten.
  16. Ik zou zo graag zo'n toren of regenton zien als we verder in het seizoen zijn, als er dus aardbeien aanhangen. En is het een succes of niet voor herhaling vatbaar.... iedereen stopt helaas in juni met posten.......
  17. angela kijk eens op http://www.kweepeer.nl/recepten/ ik vond de kweepeer op siroop heerlijk.
  18. Ik maak de rabarbersiroop met een handje aardbeien erbij en dat is erg lekker.
  19. hoezo voeg je dat dan toe, met de sappan kun je het toch zowiezo een jaar bewaren zonder iets extra toe te voegen? heb hier nu inmiddels 25 flessen staan met verschillende sappen zonder toevoeging.
  20. Ik ben ook druk in de weer met de sappan, heb nu appels en witte kleine druifjes liggen, kunnen die samen in de pan? Want druiven moeten in principe korter dan appels.... en de smaak samen?? nog kruiden toevoegen? iemand ervaring mee?
  21. hier net de Kweepeer (appels) gelei in potjes gegoten, nu heerlijk kweepeer in siroop aant maken, met kruidnagel, kaneel en citroen.....
  22. ohh prachtig ja al die gedroogde appels! idd wel veel werk om al je appels tot iets te verwerken, maar daarna wel lang na genieten!
  23. nu staan hier in de sappan appels, druiven en vlierbessen te ontsappen, heb al wat geproefd en smaakt goed met een beetje suiker, maar het ruikt hier niet zo lekker moet ik zeggen... beetje overgeeflucht ??!!.... zijn dat de vlierbessen?? hoop dat het erg straks niet naar smaakt..hahaha
  24. hoelang laat je de ontsapper stomen ? ik had gister een uur gedaan en van 2,5kg appels 800ml sap, nu zeiden vandaag vrienden dat ie minstens 2 uur moet ontsappen bij appels en dat er dan meer sap moet vrijkomen, morgen dus nog eens proberen. (voeg dan ook wat druiven en vlierbessen toe)
  25. gevulde bolcourgettes uit de oven voor 2 pers. 2 bolcourgettes niet te groot 200gr rundergehakt 1 ui halve rode paprika 2 rijpe tomaten kruiden naar smaak bv provencaalse kruiden, peper en zeezout 2 teentjes knoflook eetlepel tomatenketjup 4 plakjes kaas Was de bolcourgettes en kook ze 5 min, haal ze uit het water en snij het hoedje eraf. Lepel de courgettes uit en snijd het vruchtvlees in blokjes. Bak het gehakt rul met de uitgeperste knoflook en de ui, Snij de tomaten in 4, verwijder het zaad en snijd in blokjes, voeg toe aan het gehaktmengsel, voeg ook de in blokjes gesneden paprika en het vruchtvlees van de courgettes toe en de kruiden. Als laatste een eetlepel tomatenketjup erbij doen, doorroeren en het vuur uitzetten. Zet de courgettes in een ovenschaaltje, smeer in met olie en vul de courgettes met het gehaktmengsel, doe de plakjes kaas erover en dan het hoedje erop, het overgebleven gehaktmengsel kun je ernaast in de ovenschaal doen. 30min in de oven op 180gr, serveren met bv pasta of gebakken aardappels.
×
×
  • Nieuwe aanmaken...