Beste Boerenboy
Ook ik heb afgelopen najaar de "stoute Ruth" schoenen aangetrokken en mijn bedden onder een dikke laag mulch in de vorm van hooi gegooid.
En net als bij jou kon ik binnen no-time bijna maaien zoveel gras groeide er!! En dan was ik nog wel zo verstandig (dacht ik) geweest om gedorst hooi te gebruiken.
Maar ook in gedorst hooi zit veel zaad.
Ik heb toen alles zo goed als het kon eraf gehaald en lekker op de comnposthoop gegooid, zo dient het toch nog een doel.
Toen de boel bedekt met stro en dat werkte wel goed tegen onkruid. het onkruid dat er groeide was geworteld in het stro en zat heel los.
Ook werd de grond onder het stro lekker luchtig en bleef het ondanks de zon mooi vochtig.
Het heeft ook nadelen want de naaktslak vindt het een prima plekje om lekker na het eten te gaan dutten. Dus het leverde bij mij wel extra vraat van slakken op.
Ik ging dus met slakkenkragen aan de gang.en ook dagelijks op zoek naar de slakken.
En er waaide ook wel wat weg, wat dan bij mijn buren in de tuin belandde.
Op jouw foto's zie ik overigens maar een heel dun laagje hooi? ik had de laag 10x zo dik, soort van 10cm hoog?
Dit jaar doe ik het niet. Ik vond de voordelen niet opwegen.