Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

angela († maart 2025)

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

Moestuin Seizoen die geplaatst zijn door angela († maart 2025)

  1. Afscheid

    Zoals sommige van jullie weten ben ik al langere tijd ernstig ziek, Ik heb terminale kanker de laatste paar weken gaan hard dus ik wou hierbij vast afscheid van jullie nemen Bedankt allemaal voor de kennismaking en de vriendschappen voor de altijd gezellige moestuin forum dag met het ruilen en het lekkere eten. Ik wens jullie nog vele mooie moestuinseizoenen en een goede Oost Geniet ervan mensen
    Het leven kan kort zijn. 
     
    Xxx Angela 
     

  2. Beetje oogst

    Vandaag eerste portie snijbonen geplukt ze gaan deze keer in de vriezer.
    Ben er wel blij mee zo lekker snijbonen uit eigen tuin.
     
    Verder had ik van de week knoflook nodig dus even wat opgegraven 4 solo bollen waarschijnlijk van geplante broed bolletjes van vorig jaar want stonden erg dicht bij elkaar.
    Olifanten knoflook trouwens.
     
     
  3. even weer een update over het drama dat moestuin heet

    Eergisteren is er iemand wezen praten van het nieuwe bestuur van de moestuin vereniging,
    zij waren benieuwd naar mijn plannen voor de tuin ik heb aangegeven te gaan stoppen maar dat ik tijd nodig heb om de tuin leeg te maken en aangezien ik een rekening voor het hele perceel voor het hele jaar had gehad begreep ik daaruit dat ik die tijd ook had.
     
    Zij gaf echter aan dat het de bedoeling was dat ik 2-2 weg had moeten zijn en dat ik mijn geld terug gestort zou krijgen.
    Zij gaf ook aan zelf te gaan stoppen per 1-6 omdat ze het niet eens is met de gang van zaken en dat ook bij haar het plezier weg is om lid te zijn van deze vereniging.
    Zij was het helemaal met mij eens en zou in gesprek gaan met de overige zeer rechtlijnige leden 🤐
     
    En wat er ook nog wel bij kan ik zit momenteel ziek thuis met dank aan alle corona besmettingen op het werk
  4. update na een lange tijd, alleen niet zo een leuke

    Ik denk ik zal even weer eens wat van mij laten horen.
    Zoals sommige van jullie weten was het voor mij door privé omstandigheden niet zo een heel fijn jaar. 
    Bij mijn moeder is vorig jaar september kanker geconstateerd waar niets meer aan te doen was en het ging steeds een beetje slechter met haar.
    Verder erg druk met werk, personeelstekort schijnt overal aan de orde te zijn.
    Hierdoor was ik eigenlijk nog maar met twee dingen bezig mijn werk en op de eerste plaats mijn moeder. Die intussen eind september overleden is. 
    In het begin van haar ziekte ben ik nog wel naar de tuin geweest maar de laatste tijd was het gewoon niet haalbaar.
     
    Alsof dit niets is heeft de vereniging waar ik lid van ben besloten dat ik mijn tuin te slecht onderhouden heb en moet ik de helft afstaan en voor het einde van het jaar en dus ook leeg hebben!
    Omstandigheden maken schijnbaar niets uit en kreeg ik de opmerking dat ik dan maar in de avonden had moeten komen om de tuin bij te houden.
    Net of doodgaan iets is wat je alleen onder kantoor uren doet?
     
    Voor mij echt de druppel waardoor ik momenteel ook niet echt lekker in mijn vel zit.
    En ik ook wel klaar ben met die vereniging.
    Hoe ik de tuin leeg moet krijgen weet ik echt nog niet.
    Ik ben echter zeker niet van plan mijn bezittingen zomaar achter te laten voor dat soort mensen....
  5. update van de situatie

    Allereerst nog de beste wensen voor iedereen!
     
    Zoals jullie vorige keer hebben gelezen heb ik een conflict met de vereniging,
    Een paar medetuinders hebben de situatie hoog opgenomen en buiten mijn weten om zijn die de discussie aangegaan met het bestuur.
    Waardoor er voor zover ik weet nu verschillende kampen zijn en er om een bemiddelaar is gevraagd.
    Zelf heb ik er nog steeds echt moeite mee om naar de tuin te gaan,
    ik probeer deze week een beetje andere zaken af te ronden en dan zal ik er toch echt doorheen moeten gaan bijten.
    Want ik wil toch wat spullen op gaan halen, en eventueel wat bomen op gaan potten en verplanten.
     
    Vroeger was het zo'n leuke vereniging er werd met elkaar gepraat je hielp elkaar als het nodig was, maar dat een paar nieuwkomers de boel zo kunnen verzieken, onbegrijpelijk! 
     
  6. Kweepeer

    Ik had de kweeperen geoogst mooi formaat weer. Boom daarna meteen gesnoeid en een keer los gestoken met de spade hij gaat bij Charly wonen. Omdat ik eigenlijk toch niets doe met de peren. 
     
    Verder zit ik zelf een beetje in de lappenmand ben geopereerd en komt er momenteel weinig van de tuin.
  7. Ik had weer een mooi emmertje tomaten. Deze jongen was weer een leuk formaat heb al meer grote gehad maar iedere keer vergeten te wegen.
     
     

     
    Verder ook nog bietjes, komkommer, spitskool en mais geoogst en zo recht van de boom nog pruimen gegeten.
  8. Ik heb 2 emmers perzikken geplukt. Sommige zo opgegeten. Andere ingemaakt met suikerwater. Ze zijn vers niet lang houdbaar.

     
    Prima tomaten jaar deze keer. De blush tigers zijn voor mijn gevoel wel minder zoet dan andere jaren.

     

     

     
    De vlees tomaten doen goed hun best.

     
     

  9. Peche de vigne heb er al 1 op nog niet helemaal rijp.
     

     
    Rijtje aardappels eruit gehaald. Bonen geplukt. Reuze komkommer en vreemde komkommers ik weet de soortnaam niet meer. Volgend jaar weer gewoon geënte komkommers denk ik.

     
    Zo blij met mijn boterboontjes dit jaar! Het zijn stok bonen. Als ik nu de naam nog wist.... Wil ze volgend jaar weer

  10. De hotlips salvia bloeit nog steeds en bloeit al heel lang, erg mooi in de tuin en prima plant voor insecten. Deze is meer dan 1 meter groot hij moet weer gesnoeid worden maar ik vind het nu nog zo zonde omdat hij nog zo vol bloemen zit.

    Op dit moment nog paprika beschikbaar en dus paprika puree gemaakt nog in potten en dan wecken, lekker voor in de goulash.

  11. Dit tomaatje gekregen op de MTFD geeft flinke trossen met vruchtjes, weet alleen de naam niet meer.

    Nog flink tomaten kunnen oogsten vandaag maar veel zijn er open gescheurd dus maar meteen in de pan om soep of soep basis van te koken.

    De hele tomaten gaan waarschijnlijk naar de cavia's

  12. De kleintjes in de overkapping doen het beter dan de grote in de kas dit jaar.


    1.Currant gold rush
    2.
    3.
    4.Indigo Goldberry
    5.Pink bumble bee
    6.Blush tiger
    7.Appeltomaat gekregen van Anna
    8.Ananastomaat
    9.Tenton de venus
  13. asperges van dit jaar. Waren er al veel, ik had alleen de asperge steker nog thuis liggen
    Er schoot een muis onder het plastic uit rende over mijn voeten heen die zat daar lekker warm natuurlijk. Ook nog een mierennest en enkele slakken die nu ergens anders wonen.

    Verder zijn sommige fruitboompjes al uitgebloeid en andere beginnen net.
    Hieronder Jonagold, en enkele kweeperen.

    Op de voorgrond Discovery.

  14. 7-4-2018

    De perzik ooit gekregen van Appelvrouw als zaailing heeft vorig jaar voor het eerst gebloeid met 3 bloesems, maar dit jaar gaat hij helemaal los! Nu hopelijk ook perziken. Net voor de perzik zie je de witte Japanse dwergkweepeer in bloei.

    De abrikoos bloeit al enkele jaren volop echter nog nooit een vrucht aan gehad. Hij mist denk ik toch kruisbestuiving.

    En dood beestje (wezel) gevonden op het complex vlakbij lag ook een dode muis. Ik vermoed dat iemand muizen aan het vergiftigen is op het complex
    Dat soort mensen staat er niet bij stil wat ze aanrichten. Ik vind het ook vervelend als de muizen iets opeten maar er valt heus nog wel iets anders te oogsten.

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.