Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Tomatenmannetje

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Heb dezelfde verschijnselen meestal ook wel bij planten die naar buiten gaan en niet goed afgehard zijn. Volgens mij komt het door te grote temperatuursverschillen, tussen overdag en s´nachts, zeker in dit jaargetijde. Dan worden vaak de onderste bladeren ietwat geel. Geen schrik: Met een paar mooie dagen (ook 's nachts warm!) zul je zien dat ze vanzelf omhoog schieten. Dit is zeker geen Phytophthora hoor, daar ben ik wel zeker van.
  2. Dit lijkt inderdaad veel op phytophthora ofwel aardappelziekte. Indien het zo is, waarvoor wel een extra foto nodig is ter bevestiging, moet je zo snel mogelijk de aangetaste delen van de plant, dus ook de aangetaste, bruin-witte tomaten, weghalen. Als er nog voldoende niet aangetaste delen aan de plant zitten kun je hem nog even laten staan en kijken of het zich verder verspreid. Als vrijwel alles is aangetast ben ik bang dat je oogst als verloren kan worden beschouwd. Als je phytophthora signaleert moet je meteen actie ondernemen, 2 dagen wachten en je bent te laat... Wel opmerkelijk trouwens dat je zegt dat ze in de kas staan. Normaal gesproken breidt phytophthora zich volgens mij niet uit boven de 25 graden. Mogelijk dat de planten toch voor langere tijd te nat staan in de kas ? Dan worden ze er namelijk wel extra gevoelig voor.
  3. Een aantal van mijn planten in de kas zien er in de top ook ongeveer zo uit. Heb je toevallig de kas een keer dicht gehad wanneer de zon flink heeft geschenen? Ik had woensdag voor een onweersbui alle ramen en deuren in de kas even dicht gedaan, nadat de zon later één uur weer had geschenen weer open gedaan. Resultaat: 45 graden met een vochtigheid van 90% . De volgende dag hadden ze dezelfde kenmerken als die jij in je foto's toont. Inmiddels is het 5 dagen later en groeien ze hier gewoon weer verder, geen uitbreiding van de vlekken of wat dan ook Meest waarschijnlijk denk ik dus verbranding, phytophthora lijkt me niet; dat zie je vaak net zo snel aan de stam/stengel als aan de bladeren.

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.