Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

beebj

Leden
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van beebj
  2. Daar gaan we eens over brainstormen voor de bramen! De rode bes laten groeien als struik en geen steum bieden, is hier geen succes. Nog geen vrucht te zien, maar takken breken gewoon aan de stam af! Hoe dit op te lossen? Steun geven door middel van stokken lijkt me lastig, aangezien het al echt een struik is.
  3. Oké. Heeft er ook nog iemand een ideetje hoe ik zo'n draad kan maken voor de bramen?
  4. De kas deur zo ver open laten dat er echt wind in komt, dan koel het toch wel flink af? Vogelnet is denk ik hier niet nodig. Heb nu de aardbeien in de tuin en echt alle aardbeien zijn mooi intact. Hebben er al veel van gegeten
  5. Ik heb aardbeien (in pot) welke ik graag in de koude kas wil houden. Ik heb het één en ander over bestuiven gelezen, maar hoe kan ik aardbeien zelf bestuiven in de kas?
  6. Bij alle drie staan er inderdaad stokken aan. Het ging mij nu voornamelijk om de rode bes, die behoorlijk begint te groeien. Maar die kan ik dus lekker zo laten groeien! We gaan onze best doen. Meer tips zijn natuurlijk altijd welkom! Een draad, hm, moet ik eens goed gaan nadenken hoe ik dat kan gaan doen.. Ideetjes?
  7. Ik heb de rode bes, bramen en zomer frambozen in de tuin staan. Elks in een grote waston van de Action met een inhoud van 40 liter. Ze beginnen nu lekker te groeien. Hoe en waarmee kan ik deze struikjes het beste opbinden?
  8. Ik zat te denken om de 3 fruitboompjes/struikjes in de wasmanden/wastonnen van de Action te plaatsen. Deze tonnen hebben een inhoud van 40 liter tot aan de rand, dus zou dan 30 liter potgrond in gaan. Denk dat dat wel goed zou zijn?? Iemand ervaring om deze tonnen als plantenbak te gebruiken?? Gaten kan ik er zelf inmaken aan de onderkant natuurlijk. Hier ook de eerste aardbeien al in de kas. Alhoewel ze nog wel groen zijn hoor. Ik vind het alleen lastig. Want de aardbeien in de kas, hoe kan ik die bestuiven? Normaal doet de wind dat en de insecten, maar in de kas zijn beide factoren niet aanwezig. Tips??
  9. Dank jullie wel voor de tips!! Ik heb er echt heel erg veel aan!! Het enige waar ik nu nog mee zit, zijn de 3 fruit boompjes; rode bes, framboos en bramen. Deze staan ook in bakken met potgrond. Alleen wat is een goede formaat bak per boompje? En als ik het goed begrepen heb, kunnen deze absoluut NIET in de koude kas?
  10. Ik lees mee! Beschik wel over een koude tuin (muur) kas.
  11. Wanneer zet je aardbeien in de kas dan als je dat wilt? Omdat je zegt dat ik er nu al te laat mee ben.
  12. beebj reageerde op beebj's topic in Tuinkassen
    Ik heb van Pokon Moestuinmest voor groente en fruit & ik heb koemest korrels. Alleen strooi ik dat zo op de potgrond, of? Echt er in harken gaat niet in potten..
  13. En potgrond bemesten, dat kan door het bovenop te strooien? Want echt er in harken gaat bv. bij aardbeien in de lange bakken niet gaan natuurlijk. Hoevaak bemesten? Hoeveel bemesten? En vooral, wanneer bemesten? Volle grond heb ik geen mogelijkheid voor. Heb dus geen andere optie dan de potten.
  14. Wortels kunnen niet zo breed en diep? Of ze nu in die pot in de kas staan of in die pot in de tuin. De wortels hebben evenveel ruimte lijkt mij? Maar eigenlijk ging mijn vraag daar niet over... Weet iemand antwoord op mijn vragen?
  15. Ik ben heel bang voor vogels etc. dat ze gaan 'stelen'. Ik heb ruimte in de kas, dus waarom dan niet? De 3 fruitboompjes kunnen wel in de kas, toch? Het is in mijn situatie ook handiger als ik ze eenmaal moet opbinden etc. Kan ik stokken gebruiken of een soort gaas.
  16. Maar bij Jelle staat alles buiten toch? Ik wil gebruik maken van m'n kas ivm vogeltjes en dergelijke die alles op zullen eten. Ik ben vooral benieuwd naar hoe bemesten als je potgrond gebruikt

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.