Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Hoi, ik weet dat deze vraag al meerdere keren is gesteld maar toch snap ik het niet helemaal..

 

De broccolis zijn bijna klaar. Net voordat de bloempjes uitkomen moet je hem oogsten dit snap ik.

 

Maar waar snijd je hem af? En hoe zit dit nou met die zijscheuten en wat zijn dit?

 

Een van onze broccolis heeft een nieuwe steel naast de grote broccoli gemaakt en heeft al aardig grote bladen maar dit is ook de enige broccoli die dit heeft

 

Maar waar snijd ik hem nou af dat er weer nieuwe aangroeien? En groeien die op diezelfde plek?

 

Hier nog even een foto

Dat gele wat glinstert is water en geen bloemetjes

2w36eye.jpg

Geplaatst:

Zo is de broccoli mooi om te oogsten. Ik snijd altijd een flink stuk stronk mee, zeg zo'n 10-15 cm. Nadat je de hoofdknop hebt geoogst zullen de zijscheuten zich sterk gaan ontwikkelen. Dat gebeurd in de oksels van (grote) bladeren). Ze groeien dus niet op de plek waar je de hoofdknop hebt geoogst. Ook die scheuten snijdt je met een klein stronkje af. Na het oogsten van de hoofdknop en 1x zijscheuten is het meestal wel ver klaar. Soms haal je nog een 2e keer zijscheuten oogsten.

  • 2 weeks later...
Geplaatst:

Ik heb zojuist voor het eerst broccoli geoogst. Ik weet dat je de bladeren ook kunt eten. Kan ik ook alvast wat bladeren verwijderen of kan ik die alleen eraf halen na de tweede (laatste) oogst van de bloem?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...