Geplaatst: 5 juni 201114 j Beste, sinds een week neemt de groei van mijn tomatenplanten af. geen dieven meer, en vruchtzetting na bloei lijkt amper te gebeuren. nu zie ik in de toplaag een larf/wormachtig beestje, en vermoed dat dit de boosdoener is. Om maatregelen te kunnen treffen - indien dit nog op tijd is - wil ik graag weten welk diertje dit is? Overige info; het betreft tomaten in potten, verschillende rassen. door middel van druppelsysteem worden de planten van water voorzien, echter dit geeft ook een broedplaats kennelijk voor deze beestjes. moet ik dit anders doen? ik heb foto's gemaakt, zie bijlage. bedankt alvast!
Geplaatst: 5 juni 201114 j Heb je ook van die gangetjes in je bladeren, zo ja kan het de mineervlieg zijn? (http://www.proeftuin.be/AlgemeenN/nieuwtjes/Infofiche%20mineervlieg.pdf) We zijn allemaal kinderen van de Aarde 🌎
Geplaatst: 5 juni 201114 j Auteur hallo, dank je, maar ik betwijfel of dit 'm is, vanwege de grootte; het is 10mm lang en ongeveer 1,5mm dik. Ik heb ook geen sporen in het blad gezien.
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.