Jump to content

Wortelstok


Recommended Posts

Iemand schreef in een reactie op Diana's Mooie Moestuin dat ze worteltjes in speciekuipen teelde en dat dat als een tierelier ging, terwijl heel veel mensen (ik ook) alsmaar problemen hebben met wortels in de volle grond. Ik zaai ze voor in wc-rolletjes, en het gaat allemaal goed tot ze een tijdje in de grond staan en dan is het zoef weg, waarschijnlijk slakken, maar dat is moeilijk te zien want er is geen vraat te zien, er is gewoon niets meer.

 

Dus ik zat te denken om ook wortels in kuipen te gaan zetten, maar ik heb al zo weinig ruimte, en toen bedacht ik dit:

 

Wortelstok56851466113539.jpg

 

Zou dat kunnen? Houten paal diep in de grond, stevige haken eraan, 12-liter-emmers eraan en er (kleine, misschien Parijse?) wortels in zetten? Met een beetje moeite is dat denk ik wel slakvrij te houden en op anderhalve meter kan je er misschien wel 4 emmers aan hangen, drie stokken naast elkaar is toch een redelijke hoeveelheid. En als de wortels eruit zijn kunnen er bloemen in of sla, of weetikwat. Is dit haalbaar denken jullie?

Link to comment
Share on other sites

RobO, ja uiteraard gaten onderin de emmers, en een goeie afweer tegen slakken moet toch wel lukken. Anneke, die tulbandvorm is een leuk idee. Ik zal eens gaan kijken wat ik allemaal nodig heb voor dit projectje. Bevestiging van de emmers aan de paal is ook wel een uitdaging, want die emmers gaan wel flink wat wegen.

Link to comment
Share on other sites

Mijn wortels in de vierkante meter bak gaan idd ook als een tierelier.

 

Als bevestigen aan 1 paal lastig wordt zou je ook 2 palen met dwars latjes (hoeft niet eens heel breed) kunnen maken. Een soort hele smalle ladder.. En dan kun je de emmers aan die dwars latjes haken??

Stil aanwezig... Informatie opzuigend.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Ideetje voor slakkenwering.

 

kaiser-tulbandvorm-22-cm-tp_1827527708354529434b.jpg

 

De paal door zo'n tulbandvorm en de vorm vol water zetten. Het zal alleen even zoeken worden naar een vorm met een groot gat (kringloop?)

Waar is dat water voor? Om de slakken extra aan te trekken? Muggen kweken?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Create New...