CherryCharlie Geplaatst: 21 juni 2016 Geplaatst: 21 juni 2016 Hey folks, Ik weet dat erwten eenjarig zijn, maar mijn Kelvedon Wonder erwten verdorren nu al, vlak na de eerste oogst. Er zitten nog peulen aan, maar niet zo mooi als de eerste lichting. Veel kleiner en heel erg onregelmatig. Als moestuinbeginner vraag ik me af of dit normaal is? Quote Schrijft over outdoor, groene en duurzame lifestyle op http://www.cherrycharlie.nl (shameless plug)
pippi Geplaatst: 21 juni 2016 Geplaatst: 21 juni 2016 Bedoel je met 'eerste lichting' dat je in 1 x alles hebt geoogst? Wat vaker alleen de rijpe peulen plukken schijnt de bloei te verlengen. Verder heb je weinig aan mij, mijn doperwten zijn al weg omdat ik de plek nodig had, dus ik heb geen idee of ze uiteindelijk zouden verdorren. Quote
CherryCharlie Geplaatst: 21 juni 2016 Auteur Geplaatst: 21 juni 2016 Niet alles, alleen de peulen die er lekker dik en rijp uitzagen. Dit waren echter wel bijna alle peulen. Quote Schrijft over outdoor, groene en duurzame lifestyle op http://www.cherrycharlie.nl (shameless plug)
pippi Geplaatst: 21 juni 2016 Geplaatst: 21 juni 2016 Misschien staan ze ook wel in een wat te klein potje? En zijn dat nou metalen emmertjes? Zitten er wel gaatjes in de bodem? (Ik roep ook maar wat hoor, ik heb echt nul verstand van doperwten.) Quote
loes Geplaatst: 21 juni 2016 Geplaatst: 21 juni 2016 Kelvedon Wonder doet bij mij hetzelfde. als het morgen goed weer is zal ik weer een fotorondje doen dan kan je het verschil zien. Quote
RobO Geplaatst: 22 juni 2016 Geplaatst: 22 juni 2016 ik denk dat de plantjes op zijnonze suger snaps doen precies hetzelfde, de peulen van de buuv ook Quote
CherryCharlie Geplaatst: 22 juni 2016 Auteur Geplaatst: 22 juni 2016 Misschien staan ze ook wel in een wat te klein potje? En zijn dat nou metalen emmertjes? Zitten er wel gaatjes in de bodem? (Ik roep ook maar wat hoor, ik heb echt nul verstand van doperwten.) Ja, het is een emmer van 20 cm doorsnee en 30 cm hoog. Gaten in de bodem, regelmatig water en af en toe wat bio plantenvoeding. Maar ik lees net van anderen dat de plant gewoon "op" is. Maakte me dus gelukkig zorgen om niks ^^ Quote Schrijft over outdoor, groene en duurzame lifestyle op http://www.cherrycharlie.nl (shameless plug)
loes Geplaatst: 22 juni 2016 Geplaatst: 22 juni 2016 (aangepast) ik had de verdorde planten al weggehaald. maar zoals je ziet is het hier ook niet veel soeps meer nogal een verschil met de meikoningin (die zou 120-140 worden maar is hier al een goede 2meter. edit: las later bij vreeken "op vruchtbare klei of bij veel regen kan wel een hoogte van 2 m bereikt worden" check en check.) 3 juli 2016 aangepast door Gast Quote
CherryCharlie Geplaatst: 22 juni 2016 Auteur Geplaatst: 22 juni 2016 Ach, nu lekker van de laatste paar peulen erwten vangen en drogen voor komend jaar Hopelijk ben ik dan verhuisd en heb ik een tuintje, dan kan ik ook mooi doperwtjes in een hoek of langs de muur zaaien Kan niet wachten op meer ruimte! Quote Schrijft over outdoor, groene en duurzame lifestyle op http://www.cherrycharlie.nl (shameless plug)
Aanbevolen berichten
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.