Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

image45811470511958.jpeg

Hallo,

 

Vanaf vandaag heb ik een moestuin op een volkstuinencomplex.

De moestuin moet afgezet worden middels een gaas of doek, zodat er bijvoorbeeld geen konijnen op de moestuin kunnen komen.

Het kippengaas dat de meesten er omheen hebben staan, staat niet zo heel erg strak.

Sommigen hebben een groen soort van doek gebruik en dat ziet er strakker uit.

 

Kan iemand mij vertellen hoe dit doek heet?

Geplaatst:

Konijnen zijn makkelijke springers en hebben indien ze erin willen geen enkele moeite om over een meter hoog gaas of wind doek/scherm te springen.

Konijnen zijn in moestuinen heel en heel vervelende beestjes, knabbelen of bijten aan wortelen, rode bieten, graven pas ontkiemde planten zoals boontjes uit en wanneer er ruimte is fokt men ook nog vrij vaak dicht in de buurt zodat het jonge grut ook mee kan (v)eten.

Geplaatst:

En ze graven ook onder het gaas door naar jouw tuin.

Maar het is wel fijn scharrelvlees

"Je hebt al heel veel geluk in je leven als je niet te veel pech hebt". Huub Buijssen.

Geplaatst:

Oke, niet fijn.

Maar als ik mijn tuintje goed afzet, zouden ze dan niet eerder een tuintje kiezen waar ze zo in kunnen lopen?

Iemand tips om ze te weren?

Geplaatst:
Oke, niet fijn.

Maar als ik mijn tuintje goed afzet, zouden ze dan niet eerder een tuintje kiezen waar ze zo in kunnen lopen?

Iemand tips om ze te weren?

 

Precies wat je zegt, zorgen dat jouw tuintje net iets lastiger is om in te komen. Een beetje konijn springt makkelijk over 80cm tot een meter, maar als je een border maakt met een opstaand randje, dus met een klein 'dakje' zeg maar zoals een / bovenop de |, dat schrikt al wat af. En in de grond eronder een plank ingraven, dan geven ze ook al snel op. Het is ook een idee om tegen je afscheiding iets te planten wat ze niet blieven of wat niet heel erg lekker is voor konijnen.

 

Verder zijn konijnen superleuke dappere slimme beesten, en ik kan het niet vaak genoeg zeggen: konijnenkeutels zijn geweldig als mest. Dus wat lekker konijnenvoer als sla en peentjes en groente-afval neer gooien op een plek waar ze geen kwaad kunnen en daar de keutels rapen is geen slecht idee.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...