Geplaatst: 16 mei 20178 j Hallo, Afgelopen winter heb ik boerenkool in de tuin gehad. Nu komt er een nieuwe stronk op. Is dat wel lekker straks? Of kan ik dat beter vergeten? Anders gooi ik dr mest bij, zal een beste struik worden met de warmte van de zomer.
Geplaatst: 16 mei 20178 j Inderdaad , vergeet het maar Gerard. Boerenkool is een tweejarige plant en daarom zal jouw stronk na wat verder uitgroeien binnenkort in bloei schieten. Dat is wel een mooi gezicht overigens en de bloemen trekken veel bijen en hommels aan. -- Planten kunnen niet voelen. Je kunt planten wél aanvoelen. --
Geplaatst: 17 mei 20178 j Boerenkool is geen tweejarige maar meerjarig plant, in mijn ervaring.Ik heb hier 4 jaar lang dezelfde boerenkoolplanten gehad. Ze gaan bloeien ja (de bloemen kun je ook eten!) en dan heb je niet zoveel blad meer, maar later gaat dat wel weer groeien. Alleen heb je na 2 of 3 jaar niet zoveel oogst meer als in het begin dus als je een goede opbrengst wilt, kun je beter elk jaar nieuwe planten zetten (of ze zichzelf laten uitzaaien, dat werkt hier ook goed).
Geplaatst: 17 mei 20178 j Ze zijn prachtig in bloei. Ik dacht dat ze nadien zouden afsterven. Ik rooi ze dus telkens na de bloei. Maar misschien moet ik er nu een laten staan. Tot het moment dat de jonge planten groot genoeg zijn om oogst van te halen. Het zoemt van de bijen
Doe mee aan dit gesprek
Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.