Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Schimmel op paprika?

Featured Replies

Geplaatst:

Vandaag vreemde vlekjes op twee van m'n paprikaplanten gesignaleerd. Ik heb de beeldbanken door gestruind maar kan niets vinden wat (mijns inziens) overeenkomt.

Iemand een idee wat voor ziekte dit zou kunnen zijn. De andere planten lijken er nog geen last van te hebben.

De laatste tijd vallen ook de nieuwe bloemetjes/vruchtjes van de planten af, ze worden geel en vallen er dan vanzelf vanaf. Ik dacht dit een soort zelfregulering was omdat de plant anders teveel vruchten zou krijgen. Zou dit echter een symptoom kunnen zijn i.p.v. zelfregulering?

 

resized_656_9a9c9afb9f9f26d62028d8046a918a64.jpg

 

resized_656_94e31d5405d83c996c9ad2c259d6b9c2.jpg

aangepast door Gast

http://www.hobbyzaden.nl

Zaden te koop al vanaf 0,25 €.

Geplaatst:

Lisa,

 

Ik denk niet direct aan een schimmel. Zover ik het kan beoordelen zijn het gewoon beschadigingen aan het blad , bijv door felle zon en waterdruppels of misschien zelfs insecten.

 

De bloemetjes vallen af als: ze niet bevrucht zijn; te hoge of juist lage temperaturen; te veel/weinig vocht; of zoals je zegt als er al te veel vruchten aan de plant zitten.

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt Jorg, daar had ik niet eens aan gedacht, beschadiging door zon of waterdruppels. Ik zag witte plekjes en ik denk meteen aan een doemscenario, schimmel op de paprika's. Ik zal wel extra een oogje in het zeil houden maar hopelijk is er dus niet zoveel aan de hand.

Wat betreft het afvallen van de bloemetjes/vruchtjes, ik denk dat de belangrijkste oorzaak zelfregulering is. Aan elke plant zitten nu minimaal 8 paprika's, vaak zelfs 10.

Ik ben blij dat de plant het zelf doet, dan hoef ik zelf geen bloemetjes te killen.

http://www.hobbyzaden.nl

Zaden te koop al vanaf 0,25 €.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.