Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Beste leden,

 

Ik heb een wingerd in de tuin staan die twee jaar terug lange tijd zeer intensief bevlogen is door bijen. Afgelopen jaar niet en voor dit jaar heb ik nog geen idee. Ik begrijp niet helemaal wat de bloem is want er komen nu groene bolletjes aan die volgens mij uitgroeien tot de besjes die in het najaar verkleuren.

 

Wie kan mij helpen te begrijpen waarom het ene jaar wel bijen aanwezig zijn in de wingerd en andere jaren niet?

Geplaatst:

Wilde wingerd / Parthenocissus bloeit in mei/juni met relatief onopvallende groen-gele/crème-groene bloemetjes.

 

In NL worden de volgende 2 soorten het meest aangeplant: Parthenocissus tricuspidata en P. quinquefolia. P. tricuspidata heeft blad met drie lobben (beetje esdoornachtig), P. quinquefolia heeft samengesteld vijfdelig blad.

 

Beide soorten hebben groene bloemknoppen. Ik zou zo'n groen bolletje openmaken, je komt dan al snel te weten of het een bloemknop is of een besje.

 

Vorig jaar was het in mei koud en volgens mij ook wisselvallig weer. Niet de beste omstandigheden voor bijen om uit te vliegen. Het kan ook zijn dat er momenteel om wat voor reden dan ook weinig bijen bij jou in de buurt zitten. De bloemen van de wingerd hebben een nectarwaarde van 3 (op een schaal van 5) dus als er bijen actief zijn dan zou je ze toch moeten zien.

 

Ik weet het niet zeker maar volgens mij kan de wingerd bessen aanzetten zonder bestuiving. Het eerste deel van de Latijnse naam (Parthenos) betekent 'maagdelijk' en zou daar op kunnen wijzen.

 

 

  • 2 weken later...

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.