Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Kleine vliegjes boven aarde makkelijke moestuin?

Featured Replies

Geplaatst:

Sinds een paar dagen heb ik last van mini vliegjes die over de aarde van mijn moestuin vliegen. Ze blijven vrij laag.

Nu vroeg ik me af of het mogelijk is dat een vliegende mier ( of hoe je ze ook noemt ) zijn nest misschien heeft gemaakt in mijn tuintje. Kan dit kwaad?

Geplaatst:

Als ze gewoon zwart zijn, nee dan kan het weinig kwaad. Gaat dan bijv om fruitvliegjes of rouwvarenmug. De larven van vooral die laatste kunnen wel iets van schade veroorzaken maar alleen bij grote aantallen en bij zeer jonge onderontwikkelde zaailingen leidt de aanwezigheid van dit insect tot problemen bij de plant. De larven maken zich vooral nuttig door dode wortels en ander dood organisch materiaal op te eten. De vliegjes kun je misschien wel als hinderlijk ervaren. Als je ze echt kwijt wilt moet je zorgen dat de toplaag niet te nat is, of je kunt de toplaag enkele cm vervangen. Meer kan ik zo niet bedenken.

 

Vliegende mier zal je vast wel herkennen, die zijn in ieder geval enkele maatjes groter dan genoemde vliegjes. Anders kleurige of grotere vliegjes: maak even een foto!

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.