Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Winter - begin van het seizoen

Planning

Dit jaar wil ik wat georganiseerder aan de slag. Afgelopen april ging ik opeens van 50 m² naar 250m², en had ik eigenlijk te veel lege plekken. Daarnaast heb ik ook maar alles in de grond gepropt waar ik plek zag, omdat alles toen snel de grond in moest. Deze maand ga ik een groot deel van de verhoogde bakken restaureren, en ook twee nieuwe bakken maken.

 

Omdat ik een hekel heb aan een takenlijst in m'n hoofd van "ohja dit moet ik nog doen, en dat moet ik nog zaaien" heb ik een lijst gemaakt van wat ik ga zaaien, wanneer ik het moet zaaien, en op welke stand de propagator moet. Zo begin ik niet te vroeg met zaaien, zaai ik niet te veel (geen garanties!) en heb ik een leeg hoofd qua taken

 

Zie hier:

TeeltplanningMoestion201696361453151938.png

 

Daarnaast ook een tekening gemaakt met waar alles komt:

TekeningMoestuin201683361453151361.png

 

Propagator+lamp

Aangezien ik een verwarmde propagator heb en een LED groeilamp, kan ik dingen eerder zaaien. Zo kan ik aubergines en paprika's/pepers al begin januari zaaien, daarna een goeie start geven met de lamp, en vervolgens vanaf februari in het natuurlijke licht voor het raam verder kweken.

Zo zaai ik in het begin van iedere maand een hele rits, die dan na die maand weer voor het raam gaat. Zo is de propagator nooit overvol.

 

Er zijn zat mensen die zeggen dat het vroeg zaaien niet zo veel uit maakt, maar het houdt me bezig . Op mijn verjaardag (volgende week) ga ik de tomaten en zaaien, die dan vanaf begin februari tot begin maart in de propagator kunnen.

 

Zo ziet die er nu uit:

IMG107816161453151772.JPG

 

De wanden zijn van karton met aluminium. Daarboven rood-blauwe lampen van LED 45 watt. Gelukkig heb ik 100% groene stroom, dan voel ik me iets minder schuldig.

 

Kiemduur

De warmtemat verkort de kiemduur enorm. Hier de kiemduur:

 

Aubergines: ongeveer 5 dagen

Paprika's: ongeveer 10 dagen

Basilicum: 2 dagen

Salvia: 4 dagen

Lupines: 2 dagen

Artisjok: 4-5 dagen

 

Binnenkort foto's van de eerste zaailingen.

 

Aju!

5 reacties

Aanbevolen reacties

appelvrouw

Leden

Geplaatst:

Mooie lijst..handig met die temperaturen.

Persoonlijk denk ik dat vroeger zaaien vooral voor pepers en paprika`s behoorlijk uitmaakt. En mijn buurvrouw zaaide afgelopen jaar haar tomaten in februari en had prachtige stevige planten met bloemen begin mei.

Alvast gefeliciteerd.

Geplaatst:

Ik heb mijn peper en een paar andere zaken ook al gezaaid. Als je paprika's en pepers te laat zaait, wat ik vorig jaar gedaan heb dan heb je aan het einde van het jaar (wanneer ze maar niet willen gaan groeien) prachtige planten zonder pepers. Ze gingen net bloeien toen de winter begon. Gelukkig had ik niet alle zaden gezaaid. Ik ga van mijn groenten ook een zaailijst maken. Ik zet er zelf ook de oogsttijd in.

Erny

Leden

Geplaatst:

Nix mis met eerder zaaien en je kastje ziet er mooi uit.

Zou alleen die aubergines ietwat later zaaien, deze groeien best wel snel tot grote planten uit. Of je moet er natuurlijk genoeg ruimte voor hebben in je vensterbank.

Geplaatst:

Haha, gelukkig ben ik niet de enige die vroeg zaait. Aangezien het toch rustig is in de tuin, heb ik tijd om met zaailingen, lampjes en matjes te klooien.

Geplaatst: (aangepast)

Ik heb je moestuinseizoen bekeken, wat heb jij een prachtige tuin zeg! Ik hou echt van de wat "wildere" tuinen. Een mooie inspiratie!

aangepast door Isabel Uiterweerd

Gast
Voeg een reactie toe

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.