-
Aantal items
152 -
Registratiedatum
-
Laatst bezocht
Inhoudstype
Forums
Moestuin Seizoen
Wiki
Kalender
Alles dat geplaatst werd door JohnnyQ1
-
Aanbiedingen voor de (moes)tuin 2025
JohnnyQ1 reageerde op Caatje's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Vanaf woensdag bij Lidl: https://www.lidl.nl/l/folders/hah-wk08-2025/view/flyer/page/24 Diverse tuingereedschap en worteldoek -
Hallo medeforumleden, ik stel me opnieuw voor. Na een eerder moestuinavontuur 8 jaar terug ben ik inmiddels weer actief op het forum. Nu met een nieuwe moestuin in Bunschoten bij Amersfoort, samen met mijn buurman. Samen sta je sterk tenslotte. We hebben een moestuin toegewezen gekregen van 64 m2 op een eenvoudig complex. Geen huisjes of kassen, maar gewoon simpelweg grond en in ons geval nog wat fruitboompjes aan het eind. We moeten de tuin nog opnieuw indelen, het is de strook achter het bordje 5. Zelf denken we aan houtsnippers voor de paden en no dig gardening. Er ligt nu wat verteerde stalmest op het land. Ik sta open voor tips en speur het forum ook zeker af bij vragen. Heb je omgekeerd vragen, stel ze gerust. Ik ben ook jurist, dus wie weet kan ik daar mee helpen. Een heel goed seizoen gewenst!
-
Aanbiedingen voor de (moes)tuin 2025
JohnnyQ1 reageerde op Caatje's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
-
Ik heb ook last van hetzelfde probleem. Heb nu plastic potten zonder bodem om de planten heen gezet. Hopelijk redden ze het daar wel weer mee.
-
Aanbiedingen voor de moestuin 2017
JohnnyQ1 reageerde op paddestoelengek's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
En bij de Lidl vanaf woensdag ook groenteplanten. Niet helemaal duidelijk welke soorten. Wel in ieder geval tomaat en paprika. 1,19 per stuk. Mogelijk ook komkommer en courgette? (wel in voorgaande jaren). -
Ik heb ook van die gaten bij een rij aardappels zitten maar ik zie ze ook bij moestuinburen zitten bij bv wortels... heb nog niets kunnen vangen...
-
Jaja hij is er eindelijk. De nieuwe tuinkist, gemaakt door mijn vader. Lekker ruim. Daarnaast schiet de tuin ook al op. Langzamerhand krijg ik de slag te pakken. Steeds iets meer in de tuin en steeds weer een nieuw stuk aanpakken qua onkruid. Een nieuwe schoffel helpt daar ook bij
-
Ik heb nog een vraag over het afvoeren van de 'slachtoffers'. Mijn tuin zit vlak langs een sloot en ik ben gewend wat ik aan slakken vind daar met een boog in te werpen met de gedachte dat ik dan de vissen voer, maar weet iemand of de naaktslak vanuit de sloot mijn tuin weer vrolijk in wandelt?
-
Die lijken inderdaad wel heel veel op de heilige bonen die ik ooit had...
-
Nu we toch over uitlopers bezig zijn... kan ik een van die uitlopers hier in mijn tuin uitgraven, afsnijden van het hoofdstelsel en dan in mijn moestuin zetten op het complex? Wordt dat nog wat? Of moet ik dan inderdaad wachten tot hij na het seizoen sterker is geworden (en mijn vrouw al tig keer de neiging heeft gehad hem uit de grond te trekken? )
-
Het is heerlijk om te zien dat mijn dochter door deze moestuintjes ook mee wil doen met de moestuin dus wat mij betreft een prima actie om de jeugd (en de oudere jongeren ) meer tuinbewust te maken. Door lieve vrienden en buren heeft ze haar bak al bijna vol en mist alleen nog zonnebloem, peterselie en radijs. Ik gok zo dat die er binnen een week ook zijn.
-
Dit is een leerzaam topic! Ik heb buiten een aparte emmer staan voor wat naar mijn compostbak op de moestuin gaat en en de rest gaat in de groene gft bak van de gemeente. De lijst van de gemeente is beduidend langer dan wat ik in mijn compostbak hebben wil
-
Voorzaaien in volle gang en de eerste planten staan er in
JohnnyQ1 reageerde op JohnnyQ1's blog bericht in Grote mensen moestuin
Het is dat ik regelmatig aan het werk ben, anders zou ik er naast gaan zitten -
Voorzaaien in volle gang en de eerste planten staan er in
JohnnyQ1 plaatste een blogpost in Grote mensen moestuin
Zie hier het voorzaaien is gestart en de eerste planten en zaadjes staan in de moestuin! De buurman was zo aardig een deel te frezen. Ben heel benieuwd wat me allemaal te wachten staat dit seizoen! -
Ik heb ook de eerste Rosanna uitjes gepoot. Daartussen een rijtje Nantes worteltjes om te proberen. Verder afgelopen weekend nog snel wat roze knoflook. Ook een rijtje spinazie en een paar koolplantjes van de Aldi om te proberen onder een tentje van fleece uitgeplant samen met wat sla.
-
Ik kan dat gereedschap goed gebruiken op mijn nieuwe landje! Dus gauw meegedaan deze week Super actie!
-
Aanbiedingen voor de moestuin 2017
JohnnyQ1 reageerde op paddestoelengek's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Zijn er mensen met goede ervaringen met die aspergeklauwen van de Aldi? Hoe verzorg je die? -
Aanbiedingen voor de moestuin 2017
JohnnyQ1 reageerde op paddestoelengek's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
Moestuinaanbiedingen bij de Welkoop. Iemand ervaring net deze folietunnelkas? -
Aanbiedingen voor de moestuin 2017
JohnnyQ1 reageerde op paddestoelengek's topic in Ruilen en verkopen: vraag en aanbod
http://www.lidl.nl/nl/Offerdate.htm?id=1199 -
Na het lezen van deze discussie kan ik nu nog niet echt een conclusie vinden. Wat is nu het beste? Hoe vaak moet je stro vervangen? Gaan onder planken geen slakken enz zitten? Iemand de gouden tip? en ja ik ga dit seizoen beginnen...
-
Ervaringen groenbemesters in het voorjaar
JohnnyQ1 reageerde op Tikketim's topic in Bodem en bemesting
Dat klinkt interessant! Ik lees even mee! -
Welkom. Ik hoop dat je hier veel inspiratie op mag doen. En dat wij weer van jou mogen leren. Wat een leuke foto's
-
Je hebt gelijk, ik heb het onderwerken aangepast in mijn reactie. Anders ga ik alsnog spitten. We leren elke dag!
-
Een eerste blik op mijn grote mensen moestuin
JohnnyQ1 reageerde op JohnnyQ1's blog bericht in Grote mensen moestuin
Het onkruid is inderdaad oppervlakkig. Dat krijg ik er zo wel uit. Ook waar de wortelgewassen komen niet spitten? -
Een eerste blik op mijn grote mensen moestuin
JohnnyQ1 plaatste een blogpost in Grote mensen moestuin
Een overzicht. Nog steeds wikkende en wegende of ik zal gaan spitten of alleen de grond loswoelen met een gardenclaw... iemand tips?
Over moestuin forum
Op het moestuin forum delen leden ervaringen en tips over het telen van groenten en fruit in de moestuin.