Ga naar inhoud

Amma

Members
  • Registratiedatum

  • Laatst bezocht

  1. Dorian startte met het volgen van Amma
  2. Sorry voor het niet/laat reageren. Ben even een tijdje offline geweest. Bedankt voor alle tips! Heb nu wat andere soorten planten genomen, en een tuinkasje. In de tuin nu wat uiensoorten gezet en afrikaantjes die had ik afgelopen jaar al en komen er wel weer in. Compost was hier gratis af te halen bij de gemeente dus heb nu flink wat compost bijgemengd en vandaag aan het zaaien geweest, idd wat meer door elkaar. Nu hopen dat de volgende bedreiging weg blijft (katten ) De MM-mix had ik voor ik begon voor gekeken maar was toen te veel uit de buurt en daardoor te duur in aanschaf. Zelf denk ik dat ik ook rijkelijk laat ben geweest met starten en zaaien vorig jaar.
  3. Hey, super bedankt voor de reacties! Ik mis idd de basiskennis merk ik hieruit. Jeanne, wat aardig!
  4. Deze zomer voor het eerst een moestuintje geprobeerd. Van alles gezaaid maar matig resultaat. Heb nog veel te leren, dat is duidelijk. Heb Ecostyle grond gebruikt speciaal voor groenten aangezien de MM-mix moeilijk te krijgen is hier in de buurt. Wat is hier allemaal mis gegaan? -Kropsla wilde niet groeien, bleef bleek en klein. Enkele kropjes in potten met gewone potgrond zijn wel heel mooi geworden -bietenvlieg heeft erg genoten van mijn snijbiet. Toen de vliegen gingen, kwam de meeldauw -wortelvlieg houd flink huis in mijn Daikon wortels, herfstraapjes en Rammenas. -herfstraapjes willen amper groeien -heb hele middagen rupsen lopen vangen (best rustgevend) -bij de paarse basilicum die buiten stond kwamen rare krullen in het blad en uiteindelijk vielen er gaten in. Heel wat uurtjes werk en alleen een klein Daikon worteltje, bak veldsla, 3 courgettes en 1 kropsla geoogst. Wie helpt mij verder?
  5. Bedankt, hou het even in de gaten.
  6. geedee, bedankt voor je antwoord maar de eitjes van het klein koolwitje zien er anders uit kan ik uit ervaring zeggen eitjes klein koolwitje: http://www.bertpijs.nl/blog/archives/320-eitje-van-klein-koolwitje
  7. geedee, deze zijn van het klein koolwitje.
  8. Ilse, ja maar die zijn meestal echt rond en glad als een pingpongbal en liggen in groepjes. Deze zijn echt solitair....
  9. Heb hier de rupsen in een bak gedaan. Kon het niet over mijn hart verkrijgen ze te elimineren. Ze gaan al poppen;
  10. Vandaag aangetroffen en nog niet eerder gezien. Het lijkt van een afstandje op slakkeneitjes maar daar zijn geen sporen van te zien. Het oppervlakte is mat. Ze zijn her en der verspreid op veldsla en loof. Formaat; +-2mm. Benieuwd of iemand hier weet wat het is, want als het een nuttig diertje is ga ik het niet vangen/verwijderen.
  11. Dankje, gelukkig. Heb er vandaag weer een paar rupsen afgehaald.
  12. Hier ook rupsjes in het loof van de Ramenas en de Daikon wortels.... Ze lijken niet op ander loof over te gaan want de snijbiet die er naast staat heeft geen enkele schade. Ik heb rupsjes gevonden maar ook eitjes en verwijderd. Ik check nu elke dag even. Gaan de wortels dood als er wat loof is aangevreten?
  13. Hee, ik dacht, ik kom eens posten hoe het gaat hier. Rozemarijntje heeft al 2 setjes blaadjes (ja, echt!) van de twee kiempjes is er een nu aan het doodgaan helaas. De basilicum gaat best volgensmij. Het valt me wel op dat de plantjes die buiten staan paarser worden.
  14. Bit, heel duidelijk zo. Hier kan ik mee uit de voeten. Martinus, ja ik zag al dat een stengeltje slap was geworden en het plantje doodging. Geef nu anders water en bij de rozemarijn wat minder. Even kijken hoe ik dat op ga lossen. Bedankt hoor!!
  15. Bit; ja wellicht. Heb her en der al wat lopen zoeken maar veel mensen zijn hier al zo ervaren dat ik was meer basisinfo zoek. Geedee, als ik er voorzichtig met mijn vinger langs strijk ruikt het al wel naar rozemarijn dus heb goede hoop. Bedankt voor de tip over de basilicum! henkg; dat ziet er gezellig uit zeg! Bedankt voor je info over het verpotten enzo. Al die dingen die voor jullie misschien basis info zijn ken ik dus nog niet. Super handig. Fijn dat jullie zo de moeite hebben genomen om dit uit te leggen met foto's erbij
  16. Ben ik echt een suffie? Of heeft iedereen het druk?