Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Aardperen oogsten, bewaarbaar boven de grond?

Featured Replies

Geplaatst:

Mijn aardperen hebben mooi gebloeid dit jaar. Ik heb ze laatst tot vlak boven de grond afgeknipt omdat de planten dood waren.

Hier en daar zag ik al mooie aardperen half uit de grond steken. Kunnen aardperen ook zonschade oplopen zoals aardappelen?

 

Als ik ze oogst, moet ik dan alles uit de grond halen en enkele aardperen weer poten? Of er gewoon een paar laten zitten?

Als ik ze er allemaal uit haal, wanneer moet ik ze dan weer poten?

Geplaatst:

Aardperen die je oogst zullen in een dag of drie zacht worden en dan zijn ze niet meer lekker voor consumptie. Dus gewoon in de aarde laten zitten tot je er een paar wilt eten, die oogst je dan.

En tijdens het oogsten gewoon steeds her en der één in de grond laten zitten voor volgend jaar.

Geplaatst:

Je kunt een bak met geel/wit zand maken, waar je wat aardperen in bewaard die je zo ergens in het voorjaar weer wilt poten. Je kunt ze ook nu alweer in de grond steken, op de nieuwe plek van bestemming. Ze bevriezen niet/amper.

Geplaatst:

Zorg alleen ervoor dat die zand niet uitdroogd. Dan heb je er niets meer aan. Heb ik zelf ooit uitgeprobeerd

Groetjes, Birgit (Soil Food Web Consultant) Meer weten over het microscopische bodemleven? https://rijkebodem.eu

Geplaatst:
  • Auteur

Bedankt!

 

Nog aan te raden recepten?

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.