Ga naar inhoud
Bekijk in de app

Een betere manier om deze website te gebruiken. Meer informatie.

Moestuin Forum

Een app met volledig scherm op uw startscherm met pushmeldingen en meer.

Om deze app op iOS en iPadOS te installeren
  1. Tik op Deelpictogram in Safari
  2. Blader door het menu en tik op Toevoegen aan startscherm.
  3. Tik op Toevoegen in de rechterbovenhoek.
Om deze app op Android te installeren
  1. Tik op het menu met drie puntjes (⋮) in de rechterbovenhoek van de browser.
  2. Tik op Toevoegen aan startscherm of App installeren.
  3. Bevestig door op Installeren te tikken.

Featured Replies

Geplaatst:

Ik heb een citroenboompje in een mand. Hij heeft er nu 5 mooie citroenen aan hangen die sinds de zomer aan het groeien zijn. Sinds kort schieten er allemaal nieuwe loten de lucht in.

Moet ik deze laten groeien of ze snoeien?

 

IMGP465440061392037839.JPGIMGP465371071392037829.JPG

Geplaatst:

Ze staan te donker, en te warm he ? Zie ook de topics "winterhardheid" en "licht / lichtbehoefte"

 

Op deze wijze van overwinteren put je de plant behoorlijk uit. Die is veels te vroeg aan de groei gegaan.

Wil je snoeien, kan je dat straks tegen eind maar wel doen, maar de plant zal hevig gaan 'bloeden' ( wit vocht stroomt er uit ). Dat doen wel meer planten die je wil snoeien in het jaargetijde dat de groei er weer in komt ( op gang komen sapstroom )

Dit put de plant verder uit. Wat ik dan doe, is de plant snoeien op de tak tussen de bladknopen in, niet nét boven een knoop. En met een aansteker schroei ik het takje ( de wond ) dicht. Zo bloedt de plant niet.

 

Maar dan nóg: als je dat nu zou doen, gaat de plant verder met groeien. Dat wil je nog niet. Er is nog te weinig licht voor zulke hevige groei.

Oplossing : Véél koeler zetten en véél lichter. En behoorlijk droog houden. Geen groei impulsen geven ( warmte en vocht )

Pas in april iets meer water geven, ompotten en mesten.

 

Je zou hem ook nu gewoon buiten kunnen zetten ( als het er maar droog is ). géén vorst meer nu hij zo zwak is.

Geplaatst:
  • Auteur

Ik kan hem ook in de koude kas zetten. Goede optie?

Geplaatst:

Ja. Kan , maar mag geen vorst hebben dus. En nu zeker niet meer, want de plant is al behoorlijk verzwakt door deze groei.

Op zich kan een citrus wel een graadje hebben als de plant echt goed afgehard en uitgerijpt is in de nazomer. Maar deze jonge groei is zeer kwetsbaar voor vorst.

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

Browser pushmeldingen instellen in uw browser

Chrome (Android)
  1. Tik op het slotpictogram naast de adresbalk.
  2. Tik op Machtigingen → Meldingen.
  3. Pas uw voorkeuren aan.
Chrome (Desktop)
  1. Klik op het hangslotpictogram in de adresbalk.
  2. Selecteer Site-instellingen.
  3. Zoek Meldingen en pas uw voorkeuren aan.