Ga naar inhoud

Aanbevolen berichten

Geplaatst:

Ik las ergens dat pompoenscheuten ontzettend gezond zijn om te eten. Wie heeft daar ervaring mee? Wat maak je er mee?

En ik heb altijd pompoenzaadjes in overvloed omdat ik altijd verschillende soorten kweek, maar omdat ze natuurlijk kruisen gebruik ik die niet, zou ik die dan wel kunnen gebruiken om pompoenscheuten te kweken?

Geplaatst:

Je kan die zaden ook 'roosteren / in de pan lichtjes bakken' vorig jaar is geprobeerd als gezonde snack, viel best wel mee. Geen ervaring met de scheuten, dus echt geen idee of ze lekker smaken.

 

Ik zou ze gewoon zaaien, ik zaai hier zaad van pompoenen van vorig jaar... als ik 3 lekkere rassen heb zal de kruising me ook wel smaken

Geplaatst:

Ik dacht altijd dat kruisingen niet altijd eetbaar hoeven te zijn, je zou een niet eetbare als resultaat kunnen krijgen toch?

Maar goed, het ging me vooral om die scheuten, ik was benieuwd of er mensen zijn die ze eten en of dat dan wel voor alle pompoensoorten eetbaar is.

Ik zag dat ze ook de scheuten van komkommers eten in azië dus ik denk dat het van alle soorten kan, maar ik zou het graag zeker weten.

Geplaatst:

Waarom probeer je het gewoon zelf niet en deel vervolgens je ervaring met ons?

Als we dan niks meer van je horen, weten we dat het eten van pompoenscheuten een afradertje is

  • 3 weeks later...
Geplaatst:

Ik moet het nog proberen, ik ga de scheuten van de plant proberen, niet van de plantjes want daar heb ik er te weinig van momenteel.

Hoe hebben jullie ze bereid?

  • 3 maanden later ...
Geplaatst:

Net gezien in het tv-programma 1000 zonnen op de Belgische tv, en ik moest direct aan dit topic denken. Het zag er erg lekker uit moet ik zeggen

Link naar de website met nog meer interessante recepten: http://www.een.be/programmas/tags/list/1000-zonnen/pottenkijker

 

Pottenkijkers: mutiquiti

1000 zonnen pottenkijker

 

 

Mutiquiti is een typisch Mozambikaans gerecht met pompoenbladeren, pindasaus en kokosnoot.

Ingrediënten

1 kg van een mengeling van pompoenbladeren, pompoenbloemen en pompoenscheuten (in gelijke verhoudingen)

300 gr gambas

500 gr krab

300 gr verse pindas

3 grote tomaten

2 grote uien

2 teentjes look

250 ml kokosmelk

2 soeplepels olijfolie

Zout en peper

1 blokje groentebouillon

Bereiding

Snij de ui in stukjes en plet de look. Stoof alles aan in een grote pot, met een scheutje olijfolie.

 

Als de ui glazig is, Voeg je de stukken gesneden tomaat toe.

Mix de verse pinda's tot ze een pasta vormen en pers het vocht (melk) eruit (met een verzijp). Meng met 2 liter water.

 

Voeg het water met de pindamelk toe in de pot. Laat het koken tot de melk dik wordt.

 

Voeg er dan de fijngesneden pompoenbladeren aan toe en laat 25 minuten koken op een klein vuur.

 

Voeg edan de kokosmelk, gambas, krab en het blokje groentebouillon aan toe.

Laat nog 5 minuten doorkoken en breng op smaak met peper en zout.

 

Martha haalde haar ingrediënten bij Himalaya Exotic food, Brusselsepoort 110, 9000 Gent.

 

maandag 11 augustus 2014

Geplaatst:

Heb het geprobeerd in een kleinere versie, want jou recept was voor een weeshuis geloof ik

 

Maar gadver, ik vond het niet te vreten, sorry. Kan natuurlijk liggen aan het feit dat ik scheuten gebruikt heb van een wat bejaarde plant?

 

Grtz

In een groen, groen, knollen, knollenland...

Geplaatst:

In het voorjaar was hier een Thaise mevrouw die enthousiast werd van mijn chayote ( ook een pompoen achtige eigenlijk) Ze vertelde dat zij de scheuten eten.

We zijn allemaal kinderen van de Aarde  🌎

Geplaatst:
Heb het geprobeerd in een kleinere versie, want jou recept was voor een weeshuis geloof ik

Maar gadver, ik vond het niet te vreten, sorry. Kan natuurlijk liggen aan het feit dat ik scheuten gebruikt heb van een wat bejaarde plant?

 

Grtz

 

 

Het was niet mijn recept hoor, ik had het ook maar bij toeval op de tv gezien. Zoals gezegd vond ik het er wel lekker uit zien. Volgens de vrouw in het filmpje is dit gerecht een succes bij etentjes met vrienden en familie.

Zelf heb ik geen pompoenplanten in de tuin helaas. Ik heb nog wel zaad (van butternut en gewone oranje pompoen) en ik vraag me af of ik dat nu nog zou kunnen zaaien om nog wat blad en scheuten te kweken om dit gerecht een keer te maken.

Geplaatst:

hallo allemaal,

 

Ja, jonge pompoenscheuten, erwt topjes zijn eetbaar in Azie, we bakken vaak met olie knoloof, zout, soms sojasaus, chili.... eenvoudig en snel groente hapje

 

IPV water spinazie pluk ik courgetstelen ( zonder blad ), de harde schillen eraf halen of trekken, in gelijk stukken snijden, dan in het midden in 2 of 4 stukken snijden, hiermee maak ik een vegetarishe tjap tjoy met ui, wortels reepjes, bleekselderij, tauge, of groenten mix pakket, soja saus zout peper naar smaak. of die groenten even licht bakken dan gekookte mihoen of bami erbij voegen ... heerlijk

Doe mee aan dit gesprek

Je kunt dit nu plaatsen en later registreren. Indien je reeds een account hebt, log dan nu in om het bericht te plaatsen met je account.

Gast
Reageer op dit topic

×   Geplakt als verrijkte tekst.   Plak in plaats daarvan als platte tekst

  Er zijn maximaal 75 emoji toegestaan.

×   Je link werd automatisch ingevoegd.   Tonen als normale link

×   Je vorige inhoud werd hersteld.   Leeg de tekstverwerker

×   Je kunt afbeeldingen niet direct plakken. Upload of voeg afbeeldingen vanaf een URL in

×
×
  • Nieuwe aanmaken...